8.12.202214.11.2022
8.10.2022
Dnes se jel v Hradišti u Klatov poslední závod MMČR juniorů. Oba naši jezdci, kteří se v Hradišti představili, ukončili své letošní závodění pěknými druhými místy. Hugo Brant tak ve třídě  65 ccm obsadil v seriálu druhé místo a David Widerwill se ve třídě 85 ccm (i přes zranění v polovině sezóny) vyšplhal na konečné výborné třetí místo.
Gratulujeme.

 
6.12.2021
Po velice úspěšné sezóně 2021, ve které se nejvíce z našich jezdců dařilo Vítězslavu Markovi (Mistr Evropy, vicemistr světa a mistr německého ADAC ve třídě 85ccm) vám přejeme krásné prožití Vánočních svátků a do nového roku 2022 vše nejlepší a hlavně hodně zdraví.
V sekci "výsledky" aktualizovány výsledky našich jezdců v jednotlivých třídách v letošní sezóně 2021. Všem jezdcům patří velké poděkování za vzornou reprezentaci týmu.

16.10.2020
Zhodnocení motokrosové sezóny 2020 z pohledu našeho závodníka Vítězslava Marka #479 si můžete přečíst v rozhovoru pro Autoklub ČR zde.

3.10.2020
3. 1. 1. 3. aneb všichni Cemeňáci dnes na bedně!!!!!
Čísla znamenají pořadí mých kluků na posledních letošních závodech na juniorském mistráku v Hradišti.
První fotka -zleva: Dominik Čižinský - 3. místo v 65 ccm a jeho první "bedna" z mistráku!!! Dominik dnes jel jako nikdy a poprvé se s viditelnou chutí dral za výsledkem. Velká pochvala. Tímto výsledkem Domča vybojoval v seriálu pro rok 2020 naprosto neočekávané třetí misto!!!!
David Widerwill - 1. místo v 65 ccm dnes a druhé místo v seriálu. Super.
Víta Marek - 1. místo v 85 ccm (dnes perfektní a hlavně bezchybný výkon, kdy v obou jízdách porazil nového mistra ČR!!!). V seriálu to dalo na super druhé místo, které ač se nezdá, tak je velmi cenné.
Hugo Brant (benjamínek týmu ) - 3. místo v 50 ccm a v seriálu dotřetice druhé místo pro CERMEN racing team!!!!
Takže všichni moji jezdci, kteří letos jeli juniorský mistrák jsou v celkovém pořadí na BEDNĚ!!!! Je to výsledek, na který jsem velmi pyšný a klukům patří velká gratulace.
Obrovské poděkování posílám všem našim partnerům a sponzorům, kteří nám i v této těžké sezóně zachovali přízeň.
Děkuji také rodičům závodníků za bezva partu během celé sezóny.


27.9.2020
Velice náročný víkend mají za sebou juniorští závodníci pardubického CERMEN racing teamu. Oba dva dny se začínalo na velice blátivé trati a všichni závodníci si často sáhli až na dno svých sil.
V sobotu jsme v Karlíně na MMČR juniorů vybojovali dvoje stupně vítězů, když ve třídě 65 bral zlato David Widerwill za dvě první místa a v 85kách pak Víta Marek stříbro za dvě druhá místa. Výborně zajel i Dominik Čižinský, který za čtvrté a třetí místo v 65kách bral celkové čtvrté místo. Padesátky byly zrušeny a tak Hugo Brant se na trať ani nedostal. V juniorském mistráku nás ještě čekají jeden až dva závody, pokud Covid dovolí.
Kompletní seriál už však máme za sebou dnešním posledním závodem Přeboru SMS Pardubice, který se jel v Horním Újezdě. Díky podstatně větší účasti závodníků než obvykle ve třídách 65 a 85, jely tyto třídy samostatně, což se setkalo s velice kladným ohlasem na všech stranách. Z těchto závodů jsme odvezli také dvě pódia ovšem obě zlatá! Byli to v 65kách Dominik Čižinský a v 85kách Víťa Marek, čímž se oba tito jezdci stali Přeborníky Pardubického kraje Přeboru SMS pro rok 2020!!! Hugo Brant se dnes na silnější 65ce již svezl a celkovým pátým místem si zajistil výbornou třetí příčku v seriálu. Třetí nás jezdec v 65kách Vojta Krejza dnes dojel 11. a v seriálu pro letošní rok skončil na pěkném sedmém místě.
Gratuluji všem jmenovaným a jezdcům MMČR přeji hodně úspěchů v závěru letošní "podivné" sezóny.
Velké DÍKY patří všem našim sponzorům a reklamním partnerům.

14.10.2019
V sobotu 12.10. se odjel poslední juniorský mistrák v jihočeské Kaplici. Víťa Marek zde zvítězil ve všech čtyřech jízdách a ziskem dvou titulů Mistra ČR (65 a 85 ccm) završil svoji velice úspěšnou sezónu. Ve třídě 65 si výborně vedl i David Widerwill, který si svým druhým a třetím místem zajistil celkové třetí místo v seriálu. V 50 ccm náš tým letos reprezentoval Hugo Brant. Ten v Kaplici dojel šestý a čtvrtý a čtvrtá příčka mu patří i v celkovém hodnocení za rok 2019. Josef Novák ve třídě 125 ccm dojel v jízdách dvakrát 9., což mu v Kaplici vyneslo místo sedmé. V seriálu mu ale chybí body z prvního junioráku v Ledči, kde nemohl startovat kvůli zranění, a proto mu celkově patří až 9. místo. Dominik Čižinský (65 ccm) v Kaplici nestartoval, čímž mu uniklo jisté umístění v TOP 10. V seriálu je na 12. místě. Tímto závodem pro nás skončila sezona 2019. Chceme poděkovat všem našim jezdcům za vzornou reprezentaci týmu a popřát co nejlepší zimní přípravu na sezonu 2020.
 
7.10.2019
O víkendu se jel v polském Gdaňsku závod Mistrovství Evropy juniorských národů. Náš Víťa Marek byl součástí českého národního týmu, který v celkovém hodnocení obsadil skvělou třetí příčku. Závod byl hodně náročný kvůli rozbahněné trati, která se v sobotu celkem vyjela. Naneštěstí se ale v neděli na trať sneslo opět několik přeháněk a tak se hodně padalo. V první jízdě Víťa upadl jen jednou (ze třetího místa!) a do cíle tak dojel jedenáctý. V té druhé ale upadl hned dvakrát během prvních asi tří zatáček, a tak musel dotahovat velkou ztrátu (zhruba půl kola na posledního). Tři kola před koncem už byl třináctý, ale upadl znovu. Blátem zabalenou motorku pak dlouho nemohl zvednout. Nakonec se mu to povedlo, ztratil sice dvě kola a i tak projel cílem jako 22. (dvě kola stál a ztratil pouze 9 míst - z čehož si můžete představit, jaký to byl masakr).
Příští víkend se jede poslední juniorský mistrák v Kaplici.  
 
2.10.2019
Sezona 2019 se nám pomalu blíží ke konci. Omlouváme se tímto všem, kteří v průběhu sezony hledali na těchto stránkách nějaké informace ohledně našeho CERMEN týmu. Veškeré informace se v podstatě přesunuly na stránky Facebooku.
Výsledkem této hektické sezony je, že náš jezdec Víťa Marek se stal nejprve juniorským mistrem světa ve třídě 65 ccm v italském Arco di Trento a čtrnáct dní na to vyhrál i finálový závod mistrovství Evropy v Lokti a stal se tak i mistrem Evropy. Obrovská gratulace.
Kvalifikační závody ME65 jezdil i David Widerwill, ten se však do finálového závodu neprobojoval. Získal ale nominaci na MS do Itálie, kde se do hlavního závodu kvalifikoval jako první náhradník. Volné místo zůstalo kupodivu jen v první jízdě a tu dokončil na nebodované 28. pozici.
Dalším jezdcem, který měl reprezentovat náš tým i v zahraničí, byl Matyáš Červenka (KTM 85). Ten se však při druhém závodě MMČR juniorů zranil a v podstatě pro něho sezona předčasně skončila.
 
Naši reprezentanti se spolu s ostatními jezdci týmu zúčastňovali dále juniorského českého mistráku a přeborů SMS. V obou těchto seriálech nás čeká ještě jeden závod. Mistrák má zatím výborně rozjetý Víťa Marek, který vede obě třídy (65 i 85 ccm). Víťu ale ještě čeká již tento víkend 5. a 6.10. Mistrovství Evropy juniorských národů v polském Gdaňsku, kde pojede ve třídě 85 spolu s Julkem Mikulou. Ve třídě 125 ccm pojede Honza Wagenknecht a v MX2 Dušan Drdaj.
 
Uplynulý víkend na MXoN v Assenu byla domluvena spolupráce s finskou firmou YOKO, která bude Víťu oblékat v následující sezóně (více o spolupráci najdete zde)
 
 
 
 
23.4.2019
Minulý víkend (13.-14.4.) odjel Matyáš Červenka  první závod ADAC MX Masters v německé Drehně. V první jízdě měl dobrý start a celou dobu se pohyboval okolo osmého místa. Na 8. místě také nakonec dojel. Ve druhém závodě se po špatném startu musel probojovávat z patnácté pozice dopředu až na konečné 9. místo. Celkově tyto výsledky stačily na pěkné 7. místo.
O uplynulém víkendu (20.-21.4.) se náš tým rozdělil. Víťa Marek a David Widerwill jeli další závod ME 65 v belgickém Lommelu, kde také závodil ve třídě Sand Rookies 125 i Matyáš Červenka. Matyáš dojel dvakrát 18. (celkem 19.). Víťa navázal na výborné výsledky z první Evropy a dojel 1. a 2. (celkem 2.). David se také pral s hlubokým pískem velice statečně, ale nevyvaroval se opět pádům - 26. a 36. místo je tak daleko za očekáváním.
V sobotu 20.4. také odstartoval letošní seriál Přeboru východních Čech v Třemošnici. Nejlépe si zde z našich jezdců vedl Dominik Čižinský (třída 65 ccm), který zvítězil (v jízdách 2. a 1.). Jaromír Vondruška (třída Hoby MX2) byl 5. (v jízdách 3. a 6.) a Petr Tauscher (třída Hoby MX1) byl 12. (dvakrát 12.). Dvanácté místo bylo souzeno i pro Robina Zemana (třída Veterán II), který dojel také obě jízdy na 12. místě.
Nyní už budou veškeré naše přípravy směřovat k prvnímu letošnímu juniorskému mistráku, který se pojede tuto sobotu 27.4. v Ledči nad Sázavou.
 
10.4.2019
Výborný vstup do letošní sezóny ME zaznamenal o víkendu Vítězslav Marek, když ve slovenských Velkých Uhercích za sebou nechal všechny své soupeře a vyhrál obě rozjížďky třídy EMX65. David Widerwill dojel ve stejné třídě hlavně kvůli pádům 19. a 16. V průběžném pořadí mu tak zatím patří 19. pozice, se kterou není rozhodně spokojen. Příští víkend (20. a 21.4.) čeká na oba kluky druhý závod ME a to v belgickém Lommelu. Oběma našim borcům držíme palce, neboť tamní písčitá trať bude velice náročná.
V písčité Drehně zahájí svoji sezónu Matyáš Červenka (třída 85 ccm) závodem německého šampionátu ADAC a to již tento víkend (13. a 14.4.).    
 
3.4.2019
Letošní sezónu náš tým zahájil závody v motoskijöringu. Naše nově složená posádka (Vítězslav Marek st. a Jaromír Vondruška na lyžích) si vedla celkem dobře a v konečném pořadí Mistrovství ČR po třech odjetých závodech obsadila výborné třetí místo.
Během zimní přípravy se naši jezdci zúčastnili různých soustředění a tréninků nejen v ČR ale i v zahraničí (Španělsko, Itálie a Maďarsko), aby byli co nejlépe připraveni na hlavní MX sezónu. Ta pro nás začala již tuto neděli prvním seniorským mistrákem v Lokti nad Ohří. Závodu se zúčastnili Matěj Červenka a Pepča Novák. Mates jel ve třídě MX2 na slabší 85ce, v kvaldě obsadil 46. místo a do závodu se tak nedostal. Ještě hůře dopadl Pepča, který hned v prvním tréninku nedoskočil jeden dvojskok a ač nespadl, tak to ruka bohužel nevydržela a praskla. Přejeme Pepčovi rychlé uzdravení.
Tento víkend 6. a 7.4. čeká Víťu Marka a Davida Widerwilla první závod Mistrovství Evropy ve slovenských Velkých Uhercích.
 
7.5.2018
Minulý víkend (28.-29.4.) se náš tým z důvodu kolize termínů závodů rozdělil na dvě party. Víťa Marek, David Widerwill a Matyáš Červenka bojovali o evropské body v dánském Esbjergu a ostatní členové týmu vyrazili na závod Přeboru SMS Pardubice do Nové Paky. V Dánsku se nejvíce dařilo Víťovi, který z hlubokého písku vydřel krásné čtvrté místo ve třídě 65ccm (1. jízda 9. místo a druhá jízda 2. místo). David ve stejné třídě dojel 28.a 31. Mates se v silnější třídě 85 kvalifikoval do závodu přímo, což již samo o sobě je velký úspěch, ale v rozjížďkách potom chyboval a po několika pádech dojel 27. a 31. Další závod ME pojedou kluci již příští víkend v finském Vantaa a tak jim přejeme hodně štěstí.
Výsledky ze sobotní Nové Paky: třída 65 ccm: Dominik Čižinský - 7. místo, třída Hoby MX1: Petr Tauscher - 5. místo, třída Hoby MX2: Jaromír Vondruška - 9. místo, třída Veterán II: Robert Zeman - 4. místo, třída MX2: Josef Novák - 6. místo.
 
Ve sváteční úterý - 1.5. - se potom Patrik Příhoda a Josef Novák zúčastnili slovenského mezinárodního mistrovství na Myjavě, kde ve třídě MX junior 125 vybojovali Patrik 4. a Pepča 10. místo.
 
 
16.4.2018
Po pro náš tým nepříliš úspěšných závodech MČR v motokijöringu je již motokrosová sezóna v plném proudu a naši jezdci již mají za sebou první letošní závody (jeden závod VVL Cupu v Horažďovicích koncem března a Přebor SMS Pardubice v Třemošnici minulý víkend). Výsledky naleznete na stránkách www.vvmx450.eu a www.casomeric.cz .
Prvním významným závodem byl sobotní juniorský mistrák v Horažďovicích. Celý náš tým přijel na tento závod s velkým očekáváním po poctivé zimní přípravě. Ukázalo se však, že nejen příprava ale i značná porce štěstí je potřebná k dobrým výsledkům. Největším smolařem se zajisté stal Patrik Příhoda (třída 125), který po pádech nedokončil ani jednu jízdu. Ve stejné třídě hned po startu první jízdy upadl Pepča Novák a kromě uražené řadičky si ještě bolestivě narazil levou ruku a v jízdě nepokračoval. S velkým sebezapřením tak nastoupil do druhé jízdy, kde skončil na pěkném 9. místě. Matyáš Červenka (třída 85 ccm) asi se svou první jízdou také nebyl příliš spokojen. Po horším startu si vše ještě zkomplikoval, když zahodil všechny slídy najednou a hned potom i brýle, a cílem projel jako 9. Chuť si ale spravil ve své druhé jízdě, kdy lépe odstartoval, dokázal držet krok s těmi nejlepšími a v cíli z toho bylo krásné 4. místo. Toto místo na něho překvapivě (při zamotání se výsledků soupeřů) vyšlo i celkově. Ve třídě 65 ccm předvedl perfektní starty Víťa Marek a v první jízdě před sebe až do cíle nikoho nepustil. Ve druhé si pak během prvního kola svou pozici jednou vyměnil s Honzou Janoutem, ale potom opět  vodil celé startovní pole pod neustálým Honzíkovým tlakem až do předposledního kola, kdy při předjíždění jezdce o kolo zpět Víťa lehce upadl. Naštěstí se rychle zvednul a clem projel druhý. Celkově ale Víťa zvítězil. Pěkně zajel první jízdu i David Widerwill, který byl 8. Ve druhé však měl pád, po kterém ještě chvíli pokračoval, než mu poškozená koncovka výfuku upadla úplně, a jízdu tak nedokončil. Nepříliš fit nastoupil do závodu Dominik Čižinský (třída 50 ccm) a tak 8. a 7. místo je daleko za očekáváním i jeho schopnostmi.
Další závod MMČR juniorů pojedeme 9.6. v Třebízi. Do té doby ale čeká Víťu, Davida a Matese první závod mistrovství Evropy v dánském Esbjergu 28.-.29.4.2018.
 
9.10.2017
Minulý týden v sobotu 30.9. se jel poslední letošní závod Mez. MČR juniorů v Jiníně u Strakonic. David Widerwill zde vybojoval pro náš tým další titul Mistra ČR v nejslabší třídě do 50 ccm. V rozjížďkách bral dvě druhá místa a stejně tak skončil i celkově, což mu bohatě stačilo na zisk titulu. Dařilo se i právě loňskému mistru padesátek Víťovi Markovi, který letos o třídu výše (tedy 65 ccm) vybojoval titul vicemistra. V Jiníně první jízdu dokonce vyhrál (první a jediné vítězství letos) a ve druhé si po menším pádu dojel pro místo 4., což mu dohromady dalo dvojku. Ve třídě 85 ccm se v našich barvách premiérově představil Matyáš Červneka, který ač krátce po nemoci vybojoval dvě pěkná osmá místa. V seriálu skončil na jedenáctém místě s jednobodovou ztrátou na TOP10. Na 18. místě skončil v 85kách Patrik Příhoda, který odjel pouze první tři závody. Druhou polovinu sezóny musel kvůli zranění vynechat a objevil se na startu až právě v Jiníně ovšem v silnější kategorii 125 ccm. Závod bral ale spíše jako dobrý trénink a byl klasifikován jako 18. (odstoupil po lehčím pádu) a 17. (porucha přední brzdy). V seriálu mu potom patří 34. pozice. O moc lépe se nedařilo ani Pepčovi Novákovi, který byl ve stejné třídě 16. (po pádu urazil spojku) a 13. V seriálu mu za rok 2017 patří 12. pozice. Kvůli nachlazení do Jinína nedorazil Petr Grof (MX2) a body z pouze tří odjetých letošních závodů mu tak stačily jen na 22. místo v seriálu.
Tento víkend se ještě Víťa Marek zúčastnil posledního dvojzávodu KTM 65 Challenge v rakouském Langenlois, kde v sobotu obsadil třetí a v neděli druhé místo.
 
11.9.2017
V sobotu 9.9. se jel předposlední závod letošního sedmidílného mezinárodního mistrovství ČR motokrosu juniorů v Horním Újezdě u Litomyšle. To, že se blíží konec sezóny, již tradičně naznačují prořídlé startovní listiny. V nejslabší třídě 50 ccm dojel náš David Widerwill dvakrát třetí a i díky technické závadě svého největšího soupeře si navýšil náskok v průběžném vedení před posledním podnikem 30.9. v Jiníně na pěkných 35 bodů. Dominik Čižinský skončil celkově jedenáctý (9. a 11. v jízdách). Výborně si v Újezdě vedl Vítězslav Marek, který v nejpočetnější třídě do 65 ccm (24 jezdců) vybojoval v obou jízdách druhé místo (ve druhé jízdě dokonce dokázal tři kola vodit celé startovní pole!). Celkově z toho ale bylo pěkné třetí místo neboť jeho soupeři se prostřídali na prvním a třetím místě, a proto vystoupali na stupně vyšší. V Jiníně tak bude Víťa hájit své průběžné druhé místo se sedmnáctibodovým náskokem. První místo a titul mistra republiky ve třídě do 65 ccm si již v Újezdě zajistil Víťův soupeř a kamarád Julius Mikula. Svými starty nás doslova šokoval Pepča Novák ve třídě 125 ccm. První jízdu po holeshotu tři kola vodil a poté se musel sklonit před Matějcem (již jistý mistr této třídy). I nadále ale předváděl perfektní jízdu až lehce za polovinu rozjížďky, kdy trefil předním kolem kámen, upadl a vyrazil si dech. Naštěstí potom mohl pokračovat a již ve volnějším tempu jízdu dokončil 13. Ve druhé jízdě Pepča předvedl opět raketový start, ale v první zatáčce ho doslova sestřelil jezdec Pala, který mu podsekl zadní kolo. To Pepču katapultovalo do vzduchu přičemž si ještě narazil břicho o své řidítko. Naštěstí se v nemocnici žádné zranění nepotvrdilo a Pepča tak bude brzy zpět na motorce. Ve třídě MX2 předvedl v první jízdě Petr Grof také pěkný start (4.), ale nasazené tempo bylo nad jeho síly a tak jízdu dokončil až 14. Ve druhé si o dvě místa polepšil (12.), což mu celkově dalo pouze na 15. místo.
 
24.6.2017
Minulý víkend 17. a 18.6. se jel poslední zónový závod mistrovství Evropy v německém Schwedtu. Víťa Marek zde zajel výborně, když ve třídě MX65 obsadil osmé a šesté místo, což mu celkově vyneslo pátou pozici. V celkovém pořadí mu patří 16. pozice a do finálového závodu, který se pojede 22. a 23.7. v Lokti, se tak neprobojoval (postupuje prvních 10 jezdců z každé zóny).
V neděli 18.6. se jel zároveň další podnik Přeboru SMS Pardubice v Horním Újezdě. Výsledky našich jezdců: třída 50 ccm: Dominik Čižinský - 2x třetí celkově čtvrtý, třída 65 ccm: Viktor Pražák - nedokončil kvůli závadě motocyklu, třída Hoby: Petr Tauscher - 5. a 7. celkově šestý, třída MX2: Petr Grof - 7. a 7. celkově 6., Pepča Novák - 11. a 11. celkově 11.
 
13.6.2017
V sobotu 10.6. se jel již čtvrtý závod letošního juniorského mistráku tentokrát v jihočeské Kaplici. Z našeho týmu do Kaplice vyrazili David Widerwill (50 ccm), Víťa Marek (65 ccm) a Pepča Novák (125 ccm). Nejlépe si již tradičně vedl David, který opět vyhrál obě své jízdy a zase o trochu navýšil svůj náskok v průběžném hodnocení MMČR. Dobře si vedl i Víťa, který se po zranění na náročné kaplické trati trochu potýkal s fyzičkou, ale i tak první jízdu dokončil jako čtvrtý. Tato jízda byla trochu smolně (až nesmyslně) ukončena předčasně kvůli pádu jednoho jezdce. Ten byl téměř okamžitě po pádu v péči zdravotníků. Všichni ostatní jezdci řádně respektovali žluté vlajky a v místě projížděli velice opatrně. Krátce potom, co byl již zmíněný jezdec na nosítkách a trať byla zcela průjezdná, vyběhla ředitelka závodu na skok před cílem a červenou vlajkou ukončila předčasně závod. Ano, zdraví především, ale ukončit rozjížďku v době, kdy už je trať volná a zraněný jezdec je v péči doktorů mi přijde trochu podivné a hlavně zbytečné ovlivňování výsledku závodu. Druhou jízdu pak Víťa lépe odstartoval (na 4. místě) a cílem projel jako druhý, což mu v Kaplici celkově vyneslo druhé místo a v seriálu je zatím průběžně třetí. Pepča Novák měl v Kaplici dobré starty, ale v první jízdě se během prvního kola nevyvaroval pádu a tak musel dotahovat ze zadních pozic. V cíli z toho bylo až 16. místo. Druhou jízdu pak odjel celkem vyrovnaně a skončil 11. V součtu mu to dalo na celkové 14. místo a v seriálu si drží pěknou 10. pozici.
Tuto neděli čeká na naše jezdce další podnik Přeboru SMS Pardubice v Horním Újezdě, kde se jede po roční pauze a také se na této trati pojede v září závod juniorského mistráku. Z těchto důvodů zde čekáme kvalitní jezdecké obsazení. Víťa Marek však pojede na poslední letošní závod mistrovství Evropy do německého Schwedtu a tak si trať v Újezdě nevyzkouší. Zbývá jen doufat, že se nám to příští rok opět takto nesejde.
 
12.6.2017
27.5. jsme odjeli další závod Přeboru SMS Pardubice v Opatově u Svitav. Výsledky našich jezdců: třída 50 ccm: Dominik Čižinský - 2x první celkově první, třída 65 ccm: Viktor Pražák - 2x třetí celkově třetí, třída Hoby: Petr Tauscher - 6. a 8. celkově pátý, třída Veterán I: Robert Zeman - upadl po startu první jízdy a poranil si koleno, třída MX2: Petr Grof - 16. a 11. celkově 14., Pepča Novák - 20. a do druhé pro poruchu stroje nenastoupil, třída MX1: Vítězslav Marek - 14. a 16. celkově 16.
 
23.5.2017
7.5. se jel druhý závod Přeboru SMS Pardubice v Ledči nad Sázavou. Výsledky našich jezdců: třída 50 ccm: 1. místo - Dominik Čižinský (2x první), třída 65 ccm: 2. místo - Víťa Marek (dvakrát druhý), 6. místo - Viktor Pražák (dvakrát 6.), třída Hoby: 3. místo Petr Tauscher (5. a 1.), třída Veterán I: 19. místo Robert Zeman (17. a 20.), třída MX2: 8. místo - Petr Grof (10. a 6.), třída MX1: 10. místo Vítězslav Marek (12. a 10.).
8.5. odjeli naši junioři již třetí závod MMČR juniorů v Mohelnici. V nejslabší třídě 50 ccm si počínal opět suverénně David Widerwill a obě rozjížďky vyhrál. Domča Čižinský skončil ve stejné třídě jedenáctý (v jízdách 9. a 11.). Ve třídě 65 ccm: 4. místo - Víťa Marek (dvakrát 4.) a 20. místo - Viktor Pražák (1. jízdu nedojel kvůli závadě na motocyklu a ve druhé byl 20.). Ve třídě 85 ccm se blýskl 5. místem Patrik Příhoda (v jízdách 4. a 7.). Pepča Novák (125 ccm) byl 11. - toto pořadí bylo po první odjeté jízdě, protože druhá byla kvůli poruše na kropící technice zrušena a stejně tak i 2. jízda MX2 - Petr Grof (MX2) v první jízdě dojel 26. a tak si do celkového hodnocení nepřipsal žádný bod.
V sobotu 20.5. se jel další závod Přeboru SMS Pardubice. Přes počáteční neshody kvůli ne zrovna ideálně připravené trati (ve středu před závody se v Pace ještě trénovalo) se závody odjely víceméně bez dalších komplikací (jen občas nepadnulo start. zařízení tak jak mělo). Výsledky našich jezdců: třída 50 ccm: 1. místo - Dominik Čižinský (2x první), třída 65 ccm: 6. místo - Viktor Pražák (dvakrát 6.), třída 85 ccm: 3. místo Patrik Příhoda (dvakrát třetí), třída Hoby: 9. místo Petr Tauscher (dvakrát 8.), třída Veterán I: 15. místo Robert Zeman (13. a 15.), třída MX2: 6. místo - Petr Grof (7. a 8.) a 19. místo Pepča Novák (19. a 18.), třída MX1: 12. místo Vítězslav Marek (dvakrát 11.).
Další závod Přeboru SMS Pardubice se jede již tuto sobotu 27.5. v Opatově u Svitav.
 
4.5.2017
Ve sváteční pondělí 1.5. závodili naši junioři na druhém mistráku v Krásné Lípě. Výjimečnou pochvalu za svůj výkon si zaslouží Pepča Novák (třída 125 ccm), který od Horažďovic, ze kterých si neodvezl ani bod, udělal velký pokrok. V Lípě už mu nedělalo větší problémy závodit celých 25 minut a dvě kola v plném tempu a dokonce v první jízdě po výborném startu dokázal chvíli bojovat i o čtvrté místo. Nakonec dojel na výborném sedmém místě. V druhé už neměl tak dobrý start a po bojovném výkonu dojel na pěkném 10. místě.
Výsledky našich dalších jezdců: třída 50 ccm: 1. místo - David Widerwill (v jízdách dvakrát 1.), 8. místo - Dominik Čižinský (6. a 9.), třída 65 ccm: 4. místo - Víťa Marek (dvakrát 4.), 16. místo - Viktor Pražák (16. a 14.), třída 85 ccm: 16. místo - Patrik Příhoda (první jízdu po pádu nedokončil a ve druhé 10.), Petr Grof (MX2) kvůli doléčení zlomeného prstu ještě nestartoval.
V neděli 7.5. čeká naše jezdce druhý závod Přeboru SMS Pardubice v Ledči nad Sázavou a hned v pondělí třetí podnik MMČR juniorů v Mohelnici.
 
12.4.2017
V sobotu 8.4. se jel první závod Přeboru SMS Pardubice. Kvůli nepříznivým podmínkám byla zrušena jen třída 50 ccm, ale ostatní si s bahnitou tratí již museli poradit. Do tréninků nastoupilo jen několik odvážlivců a mnozí z nich měli značné problémy se zdoláním třemošnické tratě. Naštěstí se nevyplnila předpověď, kdy měly během dne přijít další přeháňky, a tudíž trať rychle osychala. Do kvalifikací už potom nastoupili všichni jezdci, trať se vyjezdila  a následné rozjížďky tak už byly na ideálním terénu. Ve třídě 65 ccm jsme měli dva zástupce. Víťa Marek zvítězil (vyhrál obě jízdy) a Viktor Pražák byl celkově třetí (v jízdách 3. a 4.). Ve třídě Hoby dojel Petr Tauscher dvakrát druhý, což mu celkově vyneslo třetí místo. V nejmladších Veteránech vybojoval pěkné 11. místo Robin Zeman (v jízdách 11. a 14.). Ve třídě MX2 si pochvalu za předvedené výkony zaslouží oba naši závodníci, když vybojovali Leoš Fikejs pěkné šesté místo (v jízdách 6. a 5.) a Pepča Novák místo deváté (v jízdách 10. a 9.). Ve třídě Open Robin Zeman kvůli přetrvávajícím problémům se zápěstími závod nedokončil.
Tento víkend čeká na Víťu Marka druhý závod zónového mistrovství Evropy v dánském Koldingu a někteří naši jezdci se v rámci tréninku zúčastní nedělního Novacupu v Opatově.
 
4.4.2017
Smolně vstoupil do letošní sezóny Petr Grof, který si minulý týden na tréninku zlomil prst na ruce a na závodech ho chvíli neuvidíme. Určitou porci smůly si vybral i náš druhý jezdec na dvěpade Leoš Fikejs, který v neděli na MMČR v Lokti nad Ohří upadl, když chtěl v kvalifikaci zajet rychlé kolo. Po pádu se necítil úplně dobře a do závodu raději nenastoupil. Na následující závody už ale bude fit.
V Dánsku na prvním zónovém závodě mistrovství Evropy se celkem dařilo Víťovi Markovi. V první jízdě ve druhém kole smolně upadl (cca z 10 místa) ještě s jedním jezdcem, se kterým se srazil na výjezdu ze zatáčky (každý jel jinou kolej, ale ani jeden nečekal, že se hluboké koleje sbíhají v jednu. Když to zjistili, tak už to nedokázali zabrzdit a v nulové rychlosti se srazili a skáceli - takové trochu úsměvné). Ze zadních pozic se pak Víťa ve vyrovnaném startovním poli prokousal "pouze" na 15. místo. Druhá jízda byla opět velice vyrovnaná a Víťa dojel na pěkném 9. místě se ztrátou pouhých 13ti sekund na třetího! Celkové 12. místo z Dánska je celkem dobrým startem do seriálu ME a doufáme, že se Víťovi bude dařit i nadále.
V sobotu 8.4. čeká většinu našich jezdců 1. závod přeboru SMS Pardubice v Třemošnici.
 
27.3.2017
V sobotu odjeli naši junioři svůj letošní první mistrovský závod v Horažďovicích. Dalo by se říci, že se všichni s velice náročnou kolejnatou tratí a mnozí také s přestupem do vyšší třídy poprali dle svých možností a i přes drobné pády v rozjížďkách celkem úspěšně a hlavně bez zranění vykročili do nové nyní již naplno rozběhnuté sezóny. Každý si udělal představu, na čem by měl před dalšími závody více zapracovat, aby se mohl příště posunout výše v pořadí.
Výsledky našich jezdců: třída 50 ccm: 1. místo - David Widerwill (v jízdách 2. a 1.), 12. místo - Dominik Čižinský (12. a 11.), třída 65 ccm: 4. místo - Víťa Marek (4. a 7.), 19. místo - Viktor Pražák (17. a 20.), třída 85 ccm: 14. místo - Patrik Příhoda (15. a 13.), třída 125 ccm: Pepča Novák (28. a 23.), třída MX2: 21. místo - Petr Grof (17. a 19.).
O tomto víkendu pojede Víťa Marek svůj premiérový závod ME v dánském Naestved a Leoš Fikejs bude tým reprezentovat na prvním seniorském mistráku v Lokti nad Ohří ve třídě MX2.
 
16.3.2017
Máme za sebou první dva předsezónní kontrolní závody, kterých se z našeho týmu zúčastnil pouze Víťa Marek ve třídě 65 ccm. První závod na počátku března ve Velkém Oseku vyhrál (druhý a první v jízdách) a včera v Měcholupech skončil třetí (v jízdách dvakrát třetí).
Nyní se již celý tým soustředí na první letošní závod mezinárodního mistrovství ČR juniorů, který se pojede příští víkend v sobotu 25.3. v Horažďovicích.
Pozn. pro naše jezdce: licence mám u sebe a pokud se do té doby nepotkáme, vezmu je do Horažďovic.
 
28.2.2017
I přes neúčast v posledních dvou závodech MČR motoskijöringu zůstala naše posádka Víťa Marek s lyžařem Tomášem Špačkem na pěkném 10. místě.
Nyní už se všichni naši jezdci svědomitě připravují na nezadržitelně se blížící klasickou MX sezónu, ve které budou pravidelně startovat v závodech Přeboru SMS, mistrovství ČR juniorů i seniorů a také v mistrovství Evropy (v sekci "kalendáře" najdete aktualizované odkazy na jednotlivé seriály). Do celé sezóny tak přejeme všem našim jezdcům hodně sportovních úspěchů.
 
30.1.2017
MČR v motoskijöringu pokračovalo tento víkend dvěma závody a to v sobotu v Horním Městě a v neděli v Klášterci. Základní rozjížďky se našim klukům (Víťa Marek s lyžařem Tomášem Špačkem) po oba dny dařily lépe než v Rudníku a vždy si zajistili přímý postup do finále A. V tom už ale tolik štěstí neměli a po několika pádech dokončili oba závody na osmém místě. V průběžném pořadí se kluci posunuli na pěkné desáté místo.
 
23.1.2017
Ve včerejším druhém podniku MČR motoskijöringu 2017, který se jel v Rudníku, se dařilo naši nově sestavené posádce Vítězslav Marek s lyžařem Tomášem Špačkem ("kosákem"), když ve finálové jízdě obsadili výborné páté místo. Účast ve velkém finále si kluci zajistili až teprve výhrou malého finále (postupují první dvě posádky), což jim na jednu stranu odčerpalo značné množství sil, ale na druhou stranu se kluci dokázali více sehrát, a to je u tohoto sportu velice důležité. Po úspěšném finále se pak kluci domluvili, že pojedou ještě nějaké závody z letošního šampionátu.
 
 
13.1.2017
Shrnutí sezóny CERMEN racing teamu:
            Sezona 2016 odstartovala pro naše jezdce opět po jejich zimní intenzivní individuální přípravě až motokrosovými závody koncem března (Mistrovství ČR v motoskijöringu obsahovalo díky nepřízni počasí pouze jeden podnik a to v jižních Čechách, a toho se naši jezdci nezúčastnili).
            Prvním (a dalo by se říci přípravným) závodem sezóny se stal podnik seriálu VVL Grosskopf SteelPro Cupu (SMS Praha) v Horažďovicích, kde se později (počátkem května) jel i závod MMČR juniorů. Díky vysoké jezdecké účasti, vysoké kvalitě a struktuře závodu, kdy mohl Víťa Marek mladší startovat ve dvou kategoriích (50 a 65 ccm) s pauzami na přípravu před každou rozjížďkou a kdy si zazávodil i jeho otec, si tento seriál rychle získal naši oblibu a rozhodli jsme se absolvovat tento seriál celý. Výsledkem bylo absolutní vítězství ve všech třech kategoriích, kterých jsme se zúčastňovali (Víťa ml.: 50 ccm a 65 ccm, Víťa st.: Open A).
            Spolu s dalšími jezdci CERMEN racing teamu jsme se jako každý rok zúčastňovali závodů Mezinárodního Mistrovství ČR, závodů Přeboru SMS motokrosu Pardubice (dříve krajský přebor východních Čech) a dalších doplňkových podniků (např. Novacupu, apod).
            Celý rok 2016 byl velice smolný pro našeho mladého talentovaného jezdce Patrika Příhodu, který se potýkal s častými a dlouhými zraněními. Na závodech se proto objevoval spíše sporadicky (přesto ale nelze říci, že neúspěšně – celkově 18. místo MMČR 85) a plánované závody Mistrovsví Evropy a ADAC zůstaly pouze nenaplněným snem jak jeho tak i týmu.
            V mezinárodním měřítku tak měli možnost porovnat své síly s konkurencí pouze Víťa Marek ml. a Pepča Novák, a to při významném mezinárodním závodě MX MasterKids 2016 ve francouzském Verdun. Víťa zde dokázal vyhrát kategorii starších padesátek (vloni zvítězil v kategorii mladších padesátek) a Pepča při své premiéře vybojoval v kategorii 85 ccm 13-15 let výborné třetí místo. Svými výsledky naši kluci významně přispěli k celkovému vítězství českého týmu v hodnocení národů (druzí byli Američané o jeden bod zpět a třetí Velká Británie o tři body zpět). Tento výsledek lze dle našeho názoru (a i dle výrazu poražených Američanů a Angličanů) považovat za velký úspěch českého juniorského motokrosu a jsme velice rádi, že kluci našeho CERMEN racing teamu se na tom podíleli.
            Vedle úspěchu ve Francii stojí za vyzdvižení počínání si našich jezdců na závodech Mezinárodního mistrovství ČR juniorů.  Víťa Marek vybojoval suverénními výkony ve třídě 50 ccm titul mistra republiky pro rok 2016 (pro CERMEN racing team je to již druhý titul v této třídě – v roce 2012 ho vybojoval Patrik Příhoda). Seriál měl v kategorii 125 ccm výborně rozjetý i Petr Grof, ale technická závada při tréninku při posledním závodě v Pacově ho definitivně připravila o reálnou možnost bojovat o čtvrté místo v seriálu a Petr se naopak propadl až na konečné sedmé místo. Smolný byl tento poslední závod i pro Pepču Nováka, který první jízdu po pádu nedokončil a do druhé kvůli naražené noze nenastoupil. Celkové sedmé místo si ale i tak udržel a tento výsledek lze bezesporu také považovat za úspěch. Na námi zapůjčené motorce se v Pacově ve třídě MX2 junior představil Leoš Fikejs, který po několika pádech obsadil 15. místo. Po vzájemné dohodě bude Leoš náš tým reprezentovat i v nadcházející sezóně avšak již pouze ve třídě MX2 senior.
            Nelze opomenout i další neméně důležité výsledky (např. z Přeboru SMS Pardubice), ale ty už najdete pouze ve zkratce pod záložkou "Výsledky" v levém sloupci.
            Závěrem bych chtěl poděkovat všem našim reklamním partnerům za spolupráci, jezdcům za vzornou reprezentaci týmu a jejich rodičům za úsilí a podporu, kterou svým dětem věnují.
            Pro sezónu 2017 se náš tým rozrostl o několik jezdců. V kategorii těch nejmenších nás bude nove reprezentovat Dominik Čižinský (závody SMS a snad i MMČR junior ve třídě 50 ccm) a David Widerwill (závody MMČR junior ve třídě 50 ccm). Ve třídě Hobby za nás pojede Petr Tauscher (závody SMS Pardubice) a ve třídě MX2 již zmíněný Leoš Fikejs (závody SMS Pardubice a MMČR seniorů).
            Všem novým i stávajícím členům týmu přejeme dobrou zimní přípravu a úspěšný start do sezóny 2017. A hlavně bez zranění!!!
 
17.12.2016
 
 
 
11.12.2016
Poslední letošní vyhlášení, a tudíž definitivní tečka za uplynulou motokrosovou sezónou 2016, bylo vyhlášení Přeboru Východních Čech - Přeboru SMS Pardubice, které se konalo tento pátek ve Vejvanovicích. I v tomto seriálu se naši jezdci pohybovali na předních pozicích a za vzornou reprezentaci CERMEN racing teamu jim patří velké poděkování.
 
od nejmenšího: Víťa Marek - 1. místo 50 ccm, Viktor Pražák - 5. místo 65 ccm,
Pepča Novák - 2. místo 85 ccm, Petr Grof - 2. místo 125 ccm, Víťa Marek st. - 3. místo Open
 
Další významné poděkování patří našim reklamním partnerům za jejich přízeň a nemalou podporu našeho týmu.
Na závěr přejeme všem krásné Vánoce, dobrou zimní přípravu a s ní i výborný start do nadcházející sezóny 2017.
 
16.10.2016
Za uplynulé tři neděle nám finišovala motokrosová sezóna 2016 a z důvodu mnoha závodů přinášíme shrnutí tohoto období až nyní po ukončení všech důležitých seriálů.
VVL Grosskopf SteelPro Cup (Přebor SMS Praha):
Ve středu 28.9. jsme se zúčastnili předposledního závodu VVL Cupu v Jiníně u Strakonic. Víťa zde již tradičně odjel obě třídy a ve slabších 50kách suverénně zvítězil. Ve třídě 65 se rozhodl startovat na silnější 65ce, na kterou si teprve zvyká. Nevedl si sice špatně, ale v obou jízdách ho přibrzdil pád a tudíž z toho bylo celkově až sedmé místo, čímž si značně zdramatizoval boj o titul v této třídě. Víťa Marek senior dojel ve třídě MX1 třetí. Finálový závod tohoto seriálu se jel hned na to v sobotu 1.10. v Hradišti u Klatov. V 50kách již bylo o titulu rozhodnuto ale i přesto Víťa obě jízdy opět vyhrál a potvrdil tak svoji letošní dominanci v této třídě. Dramatičtější to bylo ale ve třídě 65 ccm, ve které se Víťa po smolném Jiníně propadl o dva body na druhou příčku. Víťa byl ale odhodlán v Hradišti zabojovat a nedat nic soupeřům zadarmo. První jízdu dokončil druhý čímž srovnal bodový zisk v čele seriálu. O všem tedy rozhodla až poslední jízda seriálu, kterou Víťa s náskokem vyhrál a získal tak dva tituly v jednom seriálu a to ve třídách 50 ccm a 65 ccm. Víťa Marek sen. v Hradišti také zvítězil a získal tak titul ve třídě MX1.
Mezinárodní mistrovství ČR junior:
O týden později v sobotu 8.10. vyvrcholil závodem v Pacově letošní český juniorský šampionát. CERMEN racing team si v tomto závodě vybral jak porci štěstí tak také smůly. Petr Grof mohl v celkovém hodnocení třídy 125 ccm pomýšlet dokonce až na třetí místo, ale motorka byla proti a hned v prvním tréninku se zadřela. Pro Petra tak závod rychle skončil a v konečném pořadí se propadl až na sedmé místo, které po výborných výsledcích během letošní sezóny lze považovat spíše za zklamání. Druhým smolařem dne byl Pepča Novák, který v první jízdě upadl a s podezřením na zlomenou nohu odjel na rentgen do nemocnice. Zlomenina se naštěstí nepotvrdila. V seriálu si ale nepohoršil a ve třídě 85 ccm skončil na pěkném (v dané konkurenci) sedmém místě. Za pozitivní lze považovat dvě osmá místa Patrika Příhody v pětaosmdesátkách, který se po vleklých zraněních do seriálu vrátil až v Merklíně a teprve od té doby mohl normálně trénovat. Na jeho jízdě to bylo znát, ale stále má ještě co dohánět. 18. místo v seriálu je sice daleko za očekáváním, ale my Patrikovi přejeme hodně zdraví a štěstí do zimní přípravy a věříme, ze už bude jenom lépe. Díky našemu hlavnímu sponzorovi (Leoš Příhoda - nákladní autodoprava) v Pacově startoval za náš tým ve třídě MX2 Leoš Fikejs. Ten si ve své premiéře v podobném závodě vyjel celkové pěkné 15. místo a nebýt pádů, tak mohl být mnohem výš. Po závodě jsme se s tímto jezdcem dohodli na spolupráci pro příští rok, avšak to již bude startovat jen v seniorské třídě MX2. Největší radost nám v Pacově udělal nejmladší člen našeho týmu Víťa Marek, když ve třídě 50 ccm vybojoval dvě vítězství a s tím i titul Mezinárodního mistra ČR!!! Pro CERMEN racing team je to již druhý titul v této třídě, kdy ten první získal Patrik Příhoda v roce 2012.
 
Vítězslav Marek
Mezinárodní mistr ČR ve třídě 50 ccm
 
Přebor východních Čech (přebor SMS Pardubice) + družstva:
Včera 15.10. se jel finálový závod našeho střediska jehož součástí byla i družstva. Titul ve třídě 50 ccm měl před tímto závodem již jasný Víťa Marek a proto se rozhodl přihlásit se do třídy 65 ccm a jet tento závod již na silnější 65ce. Je vidět, že motorce přichází postupně na chuť, což potvrdil třetím a druhým místem (druhý celkově). Tento výsledek mu v konečném hodnocení vynesl 14. místo. Velkou porci smůly si v 65kách vybral Viktor Pražák, který dojel dvakrát osmý, což mu dalo v seriálu na konečné páté místo. V 85kách dojel Pepča Novák po pěkném bojovném výkonu (a v druhé jízdě s rozpleteným kolem) na čtvrtém místě. V konečném pořadí hlavně díky absenci v jednom závodě mu tak patří krásné druhé místo. Nový člen našeho týmu Petr Tauscher skončil pátý ve třídě hoby a v seriálu mu patří 15. pozice. Druhý dojel ve 125kách Petr Grof a tato příčka mu patří i v konečném hodnocení této třídy. Ve třídě Open byl čtvrtý Víťa Marek sen. a v konečném pořadí mu patří bronzová pozice.
Do družstev jsem původně nechtěl Cermen racing team přihlašovat, neboť si myslím, že družstva by měla být o zdravém soupeření mezi týmy, které se normálně účastní závodů naši SMSky během celé sezóny, a které postaví družstva primárně ze svých jezdců a maximálně si do svého týmu někoho přiberou. Vidět ale potom družstva s názvem "1. tým 2. tým a někdy dokonce i třetí tým" postaveným jen za účelem vítězství (nebo nejlepšího výsledku) to podle mě se závodem družstev nemá nic společného. Toto je ale můj názor a proto na žádost mých jezdců jsme přeci jenom jeden CERMEN racing tým postavili a to ve složení Pepča Novák (lic. M), Petr Tauscher (lic. C) a Petr Grof (lic. A). Kluci si vedli velmi dobře a nakonec skončili jako čtvrtí (1. místo: SMX - BV racing team Rudník, 2. místo: Mňuk - Starling - Hulvát team a 3. místo: Mňuk - Orion racing team) a tedy jakoby první relativně normální tým, čímž mi kluci udělali velkou radost.
Mez. mistrovství SR Šenkvice:
Dnes se jel poslední závod slovenského mistráku na překrásné trati v Šenkvicích, kam vyrazil poměřit své síly i náš Patrik Příhoda. Po vyrovnaných výkonech dojel dvakrát pátý a tato příčka mu patřila i celkově.
 
Závěrem mi nezbývá než pogratulovat všem našim jezdcům k letošním dosaženým výsledkům, poděkovat jim za vzornou reprezentaci týmu a popřát jim kvalitní zimní přípravu na nadcházející sezónu 2017.
 
25.9.2016
Minulý víkend v sobotu 17.9. jsme v Trutnově odjeli předposlední závod Přeboru SMS Pardubice, který byl z důvodu prudkého deště ukončen v průběhu druhých jízd. Naši jezdci dojeli: Víťa Marek (50 ccm) - 1. místo, Viktor Pražák (65 ccm) - 5. místo, Pepča Novák (80 ccm) - 1. místo, Petr Grof (125 ccm) - 2. místo, Vítězslav Marek (Open) - 5. místo.
Následující den v neděli 18.9. závodili Víťa Marek sen. (MX1) a Leoš Příhoda (Veterán) na Mezinárodním mistrovství ČR v Opatově u Svitav. Víťa si domů odvezl čtyři mistrovské body za 18. a 20. místo. Leoš dokončil své jízdy na 29. a 28. místě.
Včera 24.9. se představili naši junioři na svém letošním předposledním mistráku v Merklíně. V padesátkách získal opět obě vítězství Víťa Marek a do posledního závodu si tak veze luxusní náskok 46ti bodů na druhého. V 85kách po slabších startech zajel výborně Pepča Novák, který jízdy dokončil na 5. a 6. místě (celkově 5.). Patrik Příhoda se po vleklých zraněních mohl konečně opět postavit na start mistráku a dvě desátá místa tak lze též považovat za úspěch (celkem 11.).
Finálový závod juniorského mistráku odjedeme za čtrnáct dní 8.10. v Pacově.
 
11.9.2016
Včera se jel v Nové Pace již pátý závod letošního Mez. MČR juniorů. V nejslabších padesátkách Víťa Marek opět zvítězil v obou rozjížďkách a svůj náskok ve vedení seriálu navýšil na úctyhodných 38 bodů. Oba naši starší zástupci se v prvních jízdách nevyvarovali pádům a museli tak dotahovat ze zadních pozic. Přes dobré umístění v druhých jízdách tak jejich celkový výsledek zůstal lehce za očekáváním. Pepča Novák byl tedy v osmdesátkách 11. a 7. (celkově 8.) a Péťa Grof ve stopětadvacítkách 8. a 4. (celkově 5.).
Další a to předposlední závod seriálu se pojede za čtrnáct dní 24.9. v západočeském Merklíně.
Nyní v sobotu 17.9. pojedou naši jezdci předposlední závod Přeboru SMS Pardubice v Trutnově.  
 
28.8.2016
Sobotním závodem v Krásné Lípě u Chomutova se letošní šampionát juniorského MezMČR přehoupnul do své druhé poloviny a tudíž po čtyřech odjetých závodech stále ještě není nic rozhodnuto. Naši jezdci byli opět vidět na předních pozicích a za úmorného vedra ze sebe vydávali maximum. V nejslabší třídě 50 ccm dominoval Víťa Marek, který si vítězstvím v obou jízdách upevnil vedení v seriálu s náskokem 24 bodů. Příjemně překvapil i Pepča Novák ve třídě 85 ccm, který ukázal, že dovede držet krok i s těmi nejlepšími. Pátým místem v první jízdě a sedmým ve druhé si zajistil postup na výborné průběžné sedmé místo. Péťa Grof dojel po horších startech ve 125kách osmý a sedmý. Průběžně je na pěkné šesté pozici, ale již nyní se těší na další závod seriálu, který se jede za 14 dní na jeho domácí trati v Nové Pace, kde Petr pravidelně trénuje a trať mu velice sedí. Pokud vylepší své starty, tak by zde mohl bojovat i o pódiové umístění! Půjde-li vše podle plánů, tak by se v Nové Pace měl ukázat i náš další jezdec na 85ce Patrik Příhoda, na kterého se v poslední době lepila smůla a šel ze zranění do zranění. Nyní již ale pilně trénuje, aby byl na Novou Paku stoprocentně připraven.
Nová Paka bude bohužel bojovat (resp. se bude dělit) o jezdce s pořadateli z relativně nedalekého Klášterce nad Orlicí, kde se ve stejný den pojede mezi mládeží oblíbený hoby závod Novacupu. Přední jezdci tohoto seriálu tak ke své škodě přicházejí o možnost startu na velkých závodech a získání tak velmi cenných zkušeností pro svoji budoucí MX kariéru. Nevím, kdo na termínové kolizi takto blízko umístěných závodů něco získá. Pořadatelé chtějí co nejvíc závodníků, ale závody dělají v jeden termín!? Jezdci "chtějí" konkurenci, ale ve finále je přece větší šance na pohárek, když se jezdci rozdělí na dvě party, tak proč by jim to vadilo a měli se ozývat. Tento systém (pokud systémem to vůbec lze nazvat) výchovy mládeže zdá se mi poněkud podivný...... 
 
22.8.2016
Několik velice pěkných fotografií od Michaely Hálové z Noacupu v Žamberku najdete zde a od Simony Markové zde.
 
21.8.2016
Po téměř měsíční letní pauze jsme v sobotu 13.8. odjeli další závod VVL Cupu (Přebor SMS Praha) v Krásné Lípě (tuto sobotu zde pojedeme další juniorský mistrák). Víťa Marek byl v padesátkách první a ve třídě 65 čtvrtý. Pepča Novák vybojoval v 85kách výborné druhé místo. Víťa Marek starší byl ve třídě Open první.
Od pondělí do středy pak kluci absolvovali soustředění pod vedením Petra Masaříka v Pacově a v sobotu 20.8. si ještě dali tréninkově Novacup v Žamberku (startoval i Petr Grof), aby byli co nejlépe připraveni na již zmíněný čtvrtý závod Mez. mistrovství ČR juniorů v Krásné Lípě u Chomutova tuto sobotu 27.8.
 
19.7.2016
Víta Marek v neděli 17.7. vybojoval 1. místo ve francouzském Verdun na MX Masterkids 2016. Ve finále za sebou držel 5 kol svého největšího soupeře Enzo Temmermanna z USA, který potom udělal chybu, upadl a cílem projel jako čtvrtý. Druhý byl Paat (Estonsko) a třetí Haddock (Anglie). Víťa zopakoval své loňské prvenství, ale tentokrát mezi staršími ve třídě 50 ccm 8 - 10 let (vloni 5 - 8 let). Do celkového hodnocení národů výrazně přispěl i náš druhý jezdec CERMEN racing teamu Josef Novák výborným třetím místem ve třídě 85 ccm. Češi pak po součtu šesti nejlepších výsledků ZVÍTĚZILI o jeden bod před Američany a o tři body před třetími Angličany!!!! Ať mi nikdo nevykládá, že čeští kluci nemají chuť a vůli bojovat. Poděkování patří nejen jezdcům za podané výkony, ale i týmům Wt-pro racing, Alima MX racing a Cermen racing díky jejichž podpoře jsme se nejen cítili jako jeden tým, ale taky jsme tak i vypadali!!! SUPER !!! Poděkování patří i Petrovi Masaříkovi za péči, kterou věnoval českým jezdcům během prodlouženého víkendu ve Francii. Laťka pro Masterkids 2017 je nyní nastavena hodně vysoko
 
6.7.2016
Od soboty do úterý stihnuli někteří naši jezdci odjet tři závody. Začali jsme 2.7. závodem Přeboru SMS Praha (VVL Cup) v západočeských Kraslicích. Víťa Marek junior zde jasně zvítězil ve třídě do 50 ccm a v 65kách skončil na pěkném druhém místě. Víťa Marek senior zde byl ve třídě Open čtvrtý. Na neděli jsme se přesunuli do východočeského Opatova, kde se jel další podnik Přeboru SMS Pardubice. Zde měl náš tým již početnější zastoupení ve více třídách a dojeli následovně: Víťa Marek (50 ccm) - 1. místo, Viktor Pražák (65 ccm) - 5. místo, Josef Marcaník (65 ccm) - 11. místo, Josef Novák (85 ccm) - 2. místo, Leoš Příhoda (Vet I) - 16. místo, Robert Zeman (Vet I) - nebodoval, Petr Grof (125 ccm) - 7. místo, Víťa Marek (Open) - 10. místo.
Nejdůležitějším závodem však bylo v úterý 5.7. Mezinárodní Mistrovství ČR juniorů v jihočeském Jiníně u Strakonic. V nejslabší třídě do 50 ccm zvítězil po výborném výkonu Víťa Marek, čímž navýšil svůj náskok ve vedení seriálu na dvanáct bodů. Další dva naši jezdci se bohužel nevyvarovali pádům a tím jejich konečné výsledky zůstali daleko za očekáváním. Pepča Novák (85 ccm) - 17. místo (v seriálu průběžně 10.) a Petr Grof (125 ccm) - 12. místo (v seriálu průběžně 5.).
Nyní nás v neděli čeká závod seniorského MMČR v Petrovicích, kde by měli startovat Petr Grof (MX2) a Víťa Marek (Open). Naši junioři Víťa Marek a Pepča Novák se již pomalu ale jistě připravují na významný mezinárodní závod ve francouzském Verdune - MX MasterKids 2016, který se pojede ve dnech 15. - 17. července.
 
20.6.2016
Výsledky našich jezdců ze sobotního závodu Přeboru SMS Pardubice v Benátkách u Litomyšle:
třída 50 ccm - Víťa Marek - 1. místo,
třída 65 ccm - Viktor Pražák - 4. místo,
třída 80 ccm - Josef Novák - 2. místo,
třída Veterán I - Leoš Příhoda - 8. místo, Robert Zeman - 9. místo,
třída Open - Vítězslav Marek - 3. místo.
 
13.6.2016
V sobotu se jel další závod Přeboru SMS Pardubice tentokrát v Městečku Trnávka. Na pozměněné a výborně připravené trati se našim jezdcům opět dařilo, když bojovali o přední příčky. Velice slabá účast byla ve třídě 50 ccm, kde se do závodu přihlásili pouze dva jezdci. Víťa Marek této třídě jasně dominoval a zároveň si pěkně zazávodil se silnějšíma pětašedesátkama, které při závodech SMS Pardubice startují společně. V této třídě (65 ccm) dojel náš Viktor Pražák šestý a Pepík Marcaník desátý. V 85kách si pro dvě vítězství dojel po výborném výkonu Pepča Novák. Robert Zeman obsadil ve třídě Veterán I jedenáctou pozici. Víťa Marek sen. bral celkově třetí místo ve třídě Open.
V neděli se jel již čtvrtý závod VVL CUPu (SMS Praha) v Hradišti u Klatov. Tohoto seriálu se pravidelně zúčastňuje Víťuv největší soupeř z republiky padesátek Vašík Janout a proto jsou pro Víťu tyto závody velkým přínosem. Navíc se zde všechny rychlejší padesátky přihlašují i do pětašedesátek, čímž si během celého dne docela zajezdí. Trať v Hradišti Víťovi hodně seděla. Po vyhraných kvalifikacích v obou třídách !!! dokázal odpoledne vyhrát tři rozjížďky (obě padesátkové a první 65). Koncem druhé jízdy padesátek začalo vytrvale pršet a na trati se vytvořily obrovské kaluže. Po průjezdu jedné z nich Víťovi ve druhé jízdě 65 chcípla motorka a než se ji podařilo znovu nastartovat, tak se z prvního místa propadl na páté. Po bojovném výkonu se pak prodral pouze na druhé místo, které mu tak patřilo i celkově. Závodu se zúčastnil i jeho otec, který zvítězil ve třídě Open.
Tuto sobotu 18.6. nás čeká čtvrtý závod Přeboru SMS Pardubice na přebudované trati v Benátkách u Litomyšle.
 
15.5.2016
Včera se jel druhý závod Přeboru SMS Pardubice v Rudníku. Výsledky našich jezdců:
třída 50 ccm - Víťa Marek - 1. místo,
třída 65 ccm - Viktor Pražák - 4. místo, Josef Marcaník - 11. místo,
třída Veterán I - Robert Zeman - 11. místo,
třída 125 ccm - Petr Grof - 2. místo,
třída Open - Vítězslav Marek - 10. místo, Robin Zeman - 11. místo.
 
10.5.2016
Průběžné pozice našich jezdců v juniorském MMČR po dvou odjetých závodech:
Víťa Marek - třída 50 ccm - 1. místo
Víťa Marek - třída 65 ccm - 20. místo
Pepča Novák - třída 80 ccm - 6. místo
Patrik Příhoda - třída 80 ccm - 25. místo
Petr Grof - třída 125 ccm - 4. místo
 
9.5.2016
Téměř maximální spokojenost s výkony našich týmových jezdců zavládla po sobotním druhém podniku Mez.MČR juniorů, který se jel v Horažďovicích u Strakonic. Téměř proto, že je stále co zlepšovat, ale je výborné vidět, že máme na čem stavět. Všem klukům se povedla minimálně jedna rozjížďka a ukázali, že je třeba s nimi počítat. Víťa Marek dokázal přes komplikace po čtvrtečním tréninku (pád - nemocnice - rentgen - naštěstí pouze bolestivě naražená paže) zvítězit v obou rozjížďkách třídy 50 ccm, a tím si na své konto připsal první vítězství v mezinárodním mistráku ve své kariéře. Pro zmíněné obtíže však nenastoupil do závodu třídy 65 ccm jako v prvním závodě v Mohelnici a rozhodl se tak soustředit pouze na padesátky. Ve třídě 80 ccm se blýskl Pepča Novák šestým místem v první jízdě s odstupem pouze necelých 5 vteřin na pátého. V této jízdě nás potěšil i výkon Patrika Příhody, který po dvouměsíční pauze bez tréninku na motorce odjel v tempu celých 20 minut a ještě dokončil na solidním 17. místě. Druhou jízdu si Pepča pohoršil na 11. místo a Patrik raději nedokončil, aby neriskoval nějaké další zranění. První jízdu stopětadvacítek dokončil Petr Grof po slabším startu a jednom pádu na slušném 10. místě. Zazářil pak ale v jízdě druhé, kdy se po opět nepříliš podařeném startu rychle dostal na třetí místo, které udržel až do cíle. Super! Juniorské mistrovství nyní čeká téměř dvouměsíční pauza a věříme, že se na dalším závodě v Jíníně 5.7. už představí všichni naši jezdci v plné síle.
 
2.5.2016
Včera se na trati v Pacově jel první závod seniorského MMČR - Buksa/Ados motokros 2016. Náš tým zde reprezentovali dva jezdci a to Petr Grof ve třídě MX2 a Víťa Marek ve třídě MX1. V obou kategoriích se sešla velká konkurence a všichni se snažili na krásné, rychlé ale postupně velmi rozbité trati získat co nejlepší umístění. Petr dokončil první jízdu po menším pádu na 34. pozici. Ve druhé si výrazně polepšil a dojel 27. Víťa dojel v silnější třídě 28. a 24.
Nyní se už naše pozornost upíná k nadcházejícímu druhému závodu Mez. MČR juniorů, který se pojede již tuto sobotu 7.5. v Horažďovicích u Strakonic. Víťa Marek (50ccm a 65ccm), Pepča Novák (85 ccm) a Petr Grof (125 ccm) se zde budou snažit vylepšit svá umístění z prvního závodu v Mohelnici. Otazník stále visí nad účastí Patrika Příhody jakožto našeho druhého jezdce ve třídě 85 ccm, který ještě doléčuje zranění z předsezónní přípravy. Patrik by se už velice rád vrátil za řidítka svého motocyklu. Všichni mu držíme palce a věříme, že to bude už co nejdříve (a snad právě v Horažďovicích :-)).    
 
17.4.2016
Tak máme za sebou první závod letošního Přeboru SMS Pardubice, který se jel v sobotu 16.4. v Třemošnici. V závodě jsme získali dvě první místa a to Víťa Marek ve třídě 50 ccm a Pepča Novák ve třídě 85 ccm. Dále byli Petr Grof ve 125kách druhý, v 65kách Viktor Pražák pátý a Pepa Marcaník desátý, ve třídě Open Víťa Marek pátý a Robin Zeman devátý a ve třídě Veterán I Robert Zeman jedenáctý.
 
3.4.2016
Prvním závodem Mezinárodního mistrovství ČR juniorů v Mohelnici jsme v sobotu odstartovali letošní MX sezónu. Již tradičně se v prvním závodě schází početné startovní pole a o konkurenci nebývá nouze. Slabší účast byla pouze ve třídě 50 ccm, kde startovalo pouze 13 jezdců. První jízdu i s menším pádem vyhrál náš Víťa Marek. Ve druhé ale absolvoval podstatně větší pád, po kterém pak ještě musel zastavit, abychom mu trochu srovnali pokřivená řidítka, a dojel až čtvrtý. Celkově získal Víťa druhé místo se ztrátou 4 bodů na prvního Vašíka Janouta. Víťa absolvoval i celý závod ve třídě 65 ccm, kde do závodu nastoupilo 36 jezdců. Zde obě rozjížďky odjel bez pádu a s handicapem slabší motorky (KTM 50 SX) skončil na pěkném 16. (1. jízda) a 15. (2. jízda) místě (celkově 16. místo). V 85kách se dobře uvedl Pepča Novák, který sotva doléčil zranění kličky. V první jízdě po dobrém startu a klidné jízdě na jistotu dojel na pěkném sedmém místě. Ve druhé se mu naopak start vůbec nepodařil, ale rychle se dokázal prodrat na desáté místo, které udržel až do konce. V celkovém součtu mu tak patří 9. pozice, kterou se určitě bude snažit v příštím závodě (7.5. v Horažďovicích) vylepšit. Ve třídě 125 ccm se po roční pauze v seriálu blýskl náš Petr Grof, který prakticky celou jízdu "okusoval" na pátém místě jedoucího domácího Duška, kterého se mu však nepodařilo předjet, a dokončil tedy šestý. Ve druhé pak pokazil start a z konce startovního pole se výbornou stíhací jízdou prodral opět na 6. příčku. Tato pozice mu patří i průběžně. Všem našim jezdcům gratulujeme k dosaženým výsledkům a přejeme hodně štěstí a zdraví v přípravách na druhý již zmíněný závod zhruba za měsíc v Horažďovicích.
 
21.3.2016
Tak se nám pomalu ale jistě blíží nová motokrosová sezóna. Níže přikládáme seznam závodů, kterých by se naši jezdci rádi zúčastnili v roce 2016. Začátek sezóny však bude ovlivněn zraněními, které se bohužel nevyhnuly některým našim jezdcům během zimní přípravy. Nejprve si Pepča Novák (85 ccm) zlomil při jednom z tréninků kliční kost a teprve nyní se vrací na motorku. Páťa Příhoda (také 85 ccm) si během zimní přípravy doléčil koleno. Před týdnem ale, když už se začal dostávat zpět do formy, ho v Maďarsku potkal nešťastný pád, při kterém si zlomil obě kosti v předloktí a článek prstu na druhé ruce. Nyní je po operaci ale léčení si asi vyžádá delší dobu. My Páťovi přejeme, aby se na motorku mohl vrátit co nejdříve. Ostatním jezdcům přejeme úspěšný start do sezóny a hlavně bez zranění!
 
 
                  Pro zvětšení kalendáře klikni na obrázek.
 
26.12.2015
Mnoho úspěchů v novém roce přeje CERMEN racing team.
 
 
15.12.2015
Včera vyšel v Týdeníku Pernštejn pěkný článek o nejmladším členovi našeho týmu o sedmiletém Víťovi Markovi.
(pro zvětšení klikněte na obrázek)
 
6.12.2015
Tento pátek proběhlo vyhlášení nejlepších jezdců východočeského Přeboru SMS motokrosu Pardubice pro rok 2015.
Z našeho týmu byli vyhlášeni (foto níže): od nejmladšího - Víťa Marek - 2. místo ve třídě 50 ccm, Pepča Novák - 1. místo ve třídě 85 ccm, Kuba Novotný - 4. místo ve třídě MX2 Licence a Robin Zeman - 4. místo ve třídě Veterán I.
Všem moc gratulujeme k dosaženým výsledkům.
 
 
26.10.2015
V sobotu 24.10. se jel letošní poslední závod Přeboru SMS Pardubice v Nové Pace, který byl zpestřen o klání tříčlenných družstev. Naši jezdci dojeli v jednotlivých třídách následovně:
Víťa Marek (50 ccm) - 2. místo, Pepča Marcaník (65 ccm) - 8. místo, Pepča Novák (85 ccm) - 3. místo, Petr Grof (Hobby MX2) - 1. místo, Robert Zeman (Vet I) - 7. místo, Kuba Novotný (MX2) - 6. místo, Vítězslav Marek (Licence) - 7. místo, Kuba Novotný (Licence) - 9. místo, Robin Zeman (Licence) - 12. místo. Pro již výše zmíněný závod družstev se za náš tým dále zúčastnili Lukáš Machek (třída Hoby) - 2. místo a Petr Michalec (licence) - 1. místo. Mohli jsme tak postavit celkem tři družstva, která hájila barvy CERMEN racing teamu. Celkem se do závodu přihlásilo devět týmů, ze kterých si nejlépe vedli Víťa Marek, Petr Grof a Petr Michalec, tedy naše družstvo číslo jedna a k vítězství jim gratulujeme. Náš druhý tým (Pepča Novák, Lukáš Machek a Kuba Novotný) skončil celkově sedmý a Cermen trojka (Pepča Marcaník, Robert a Robin Zemanovi) byla celkově devátá.
Celkové výsledky našich jezdců v Přeboru SMS Pardubice pro rok 2015:
Víťa Marek (50 ccm) - 2. místo, Pepča Marcaník (65 ccm) - 6. místo, Viktor Pražák (65 ccm) - 7. místo, Patrik Příhoda (65 ccm) - 9. místo, Pepča Novák (85 ccm) - 1. místo, Petr Grof (Hobby MX2) - 4. místo, Robert Zeman (Vet I) - 4. místo, Kuba Novotný (MX2) - 4. místo, Vítězslav Marek (Licence) - 9. místo, Kuba Novotný (Licence) - 10. místo, Robin Zeman (Licence) - 24. místo
Tímto bych chtěl všem svým jezdcům pogratulovat k jejich dosaženým výsledkům, poděkovat za vzornou reprezentaci týmu a popřát mnoho štěstí a zdraví a to nejen při jejich přípravě na následující sezónu ale i v osobním životě. Velké poděkování patří i našim sponzorům a reklamním partnerům za spolupráci během letošní sezóny.
Vítězslav Marek
 
                    Vítězný CERMEN racing tým ve složení Víťa Marek, Péťa Grof a Petr Michalec.
 
12.10.2015
Sobotního volného závodu v Rudníku se z našeho týmu zúčastnil pouze Kuba Novotný a ve třídě MX2 skončil celkově 6. (obě rozjížďky dokončil na 6. místě).
 
11.10.2015
Výsledky z CERMEN cupu 2015 v Kostěnicích:
 
Třída 50 ccm (celkové pořadí za tři jízdy):
1. Miroslav Kučera (26) - 75b.
2. Antonín Novák (29) - 66b.
3. Vojta Jirman (505) - 60b.
4. Jakub Bažant (16) - 54b.
5. Dominik Dytrt (8) - 48b.
 
Třída 65 ccm (celkové pořadí za tři jízdy):
1. Vítězslav Marek (79) - 70b.
2. Ladislav Eliáš (9) - 67b.
3. Jaroslav Patra (39) - 59b.
4. Jiří Klejšmíd (88) - 56b.
5. Jaroslav Novák (34) - 50b.
6. Josef Marcaník (13) - 46b.
7. Tadeáš Klamt (207) - 42b.
8. Denis Burda (5) - 39b.
 
Třída 85 ccm (celkové pořadí za tři jízdy):
1. Patrik Příhoda (10) 75b.
2. Martin Ludvík (27) - 64b.
3. Daniel Mandys (20) - 58b.
4. Jaromír Vondruška (98) - 56b.
5. Daniel Šimon (28) - 47b.
6. Matyáš Forman (57) - 46b.
7. Stanislav Marek (999) - 43b.
8. Miki de Chiara (18) - 40b.
 
Vítězové jednotlivých kategorii: zleva - Míra Kučera (50 ccm), Víťa Marek (65 ccm) a Páťa Příhoda (85 ccm) Gratulujeme !!!
 
Krásné fotky od hlavní fotografky Nikči Mandysové ze včerejšího CERMEN cupu 2015 naleznete zde. Myslím, že se tam všichni najdete. Nikčo děkuji za sebe i za všechny zúčastněné :-)
 
Na závěr bych chtěl poděkovat všem jezdcům za účast, sponzorům za hodnotné věcné ceny, pánům Novákovi a Hemerkovi za pronájem areálu a své rodině za velkou pomoc s organizací.
Víťa Marek - CERMEN racing team
 
9.10.2015
Pro ty, kteří nemají facebook, přinášíme několik informací ohledně zítřejšího CERMEN CUPu v Kostěnicích:
Registrace od 8:00 hodin (vybíráno bude 300 kč). Podle předběžného zájmu se nám začíná rýsovat časový harmonogram. Každá kategorie pojede dva samostatné tréninky na 15 minut. Po trénincích si bude možné opéct buřta (buřty zajištěny). Ve 12 hodin odstartujeme první jízdu 50 ccm na 8 minut+2 kola. Potom pojedou 65ky na 10 min + 2 kola a 85ky na 12 + 2 kola. Jízdy pak ještě 2x zopakujeme, aby jste si hodně zajezdili. Na závěr proběhne vyhlášení. Pro nejrychlejší máme připraveny pěkné poháry a věcné ceny. Pokud se nestane něco neočekávaného, tak bychom chtěli vyhodnotit a ocenit všechny zúčastněné jezdce.
Poháry na zítra jsou už připraveny. Dále prozradím, že mezi hodnotnými cenami se objeví např. zadní pneumatika Mitas, oleje na filtr, spray na řetěz, osvěžovače vzduchu do auta, trička, sluneční brýle KTM, atd. Nebude chybět ani spousta sladkostí a samozřejmě diplomy pro všechny účastníky. Chystáme i určitou formu Holeshotů, ale více prozradím až na zítřejší rozpravě. Počasí nám taky zatím přeje - po včerejším drobném ale vytrvalém dešti je trať ideálně nakropená, takže neváhejte přijet.
Děkuji všem, co mi již účast potvrdili (respektive přislíbili) a zvu i všechny ostatní, na které třeba nemám kontakt a kteří by se rádi svezli. Rád Vás v sobotu uvidím a věřím, že si děti pěkně zajezdí.
Víťa Marek - CERMEN racing team
 
6.10.2015
Jak všichni už dobře víte, tak závody v Kostěnicích plánované na tuto sobotu 10.10. jsou zrušeny z důvodu kolize termínu s prestižním závodem v Rudníku, kde však nejedou ti nejmenší. Kvůli ohlasům a zájmu rodičů jsme se po dohodě s kostěnickým pořadatelem rozhodli uspořádat jakési rozloučení se sezónou pro ty nejmenší - tedy kubatury 50, 65 a 85 ccm. Pokud máte zájem si na závěr sezóny pěkně zatrénovat, tak vás v sobotu rádi uvidíme.
S pozdravem Víťa Marek - Cermen racing team
 
6.10.2015
V neděli se jelo Mez. mistrovství ČR družstev a poslední juniorský mistrák třídy 80 ccm v Horním Újezdě u Litomyšle. V družstvech byla hodnocena samostatně i družstva SMS, kde naši jezdci Víťa Marek a Kuba Novotný spolu s Pavlem Dvořáčkem skončili na celkovém osmém místě. V kategorii 80 ccm jsme měli tentokrát dva zástupce. Zkušenější Pepča Novák dojel na 14. a 7. místě z čehož bylo nakonec jen místo 11. V celkovém hodnocení si i přesto Pepča polepšil a pro rok 2015 mu patří krásná 9. pozice. Patrik Příhoda se závodu zúčastnil jen na zkušenou, ale narychlo nebylo možné před závodem doladit motorku na jeho váhu a tak raději ze závodu odstoupil.
 
29.9.2015
V sobotu se jel juniorský mistrák v Merklíně u Plzně a kromě třídy 80 ccm, která pojede ještě jeden závod při MMČR družstev v Horním Újezdě 4.10., to byl letošní poslední závod do celkového hodnocení za rok 2015. Ve třídě 50 ccm dojel Víťa Marek třetí a první (celkově druhý), čímž vybojoval v konečném hodnocení výborné třetí místo. Patrik Příhoda (65 ccm) byl pátý a třetí (celkově čtvrtý) a čtvrté místo mu také patří pro rok 2015. Ve třídě 85 ccm dojel Pepča Novák dvakrát jedenáctý (celkově desátý) a před posledním závodem mu patří průběžná desátá pozice. Jakub Novotný (125 ccm) se závodu z důvodu nachlazení nezúčastnil a v celkovém hodnocení pro rok 2015 mu patří 10. místo.
O tomto víkendu nás čeká výše zmíněný závod družstev a třídy 80 ccm v Horním Újezdě. Naši jezdci Jakub Novotný a Víťa Marek pojedou za družstvo SMS Pardubice ještě s Pavlem Dvořáčkem, který ukazuje během posledních závodů neskutečnou formu, a bude pravděpodobně tahounem celého týmu. V 80kách nás bude reprezentovat Pepča Novák, který se bude snažit svoji pozici nejen udržet, ale možná i vylepšit. Nově se v této třídě představí Patrik Příhoda, pro kterého bude tento závod jako zkušební pro nadcházející sezonu 2016.   
 
22.9.2015
 
21.9.2015
V Horažďovicích (19.9.) se jel letošní předposlední závod juniorského mistrovství ČR a našim jezdcům se opět celkem dařilo. Víťa Marek (50 ccm) dojel dvakrát třetí a celkem z toho bylo "pouze" čtvrté místo (při bodové shodě se druhým a třetím místem). Patrik Příhoda (65 ccm) svým třetím a druhým místem ukazuje, že nebýt četných zranění, nemocí a technických problémů během letošní smolné sezóny, tak by se dokázal bez větších problémů pohybovat na špici ve své kategorii. V Horažďovicích mu to dalo na výborné druhé místo. Ve třídě 85 ccm Pepča Novák v první jízdě upadl a s naraženým kolenem dojel 16. Ve druhé jízdě si potom spravil chuť, když projel cílem jako 10. Celkově byl 13. Ve stopětadvacítkách dojel Kuba Novotný 13. a 11. (celkem 11.).
Poslední závod juniorského mistráku čeká naše jezdce již tuto sobotu 26.9. v Merklíně.  
 
14.9.2015
V sobotu 12.9. vybojovali naši jezdci dvě pódiová umístění v dalším závodě Mez. mistrovství ČR v Krásné Lípě u Chomutova. Ve třídě 50 ccm skončil Víťa Marek celkově druhý (v jízdách první a třetí) a v 65kách byl Patrik Příhoda po měsíční pauze kvůli zlomené ruce celkově třetí (v jízdách jedenáctý a první). Pepča Novák v 85kách dojel celkově třináctý (v jízdách 17. a 11.). Ve stopětadvacítkách byl Kuba Novotný 15. (1. jízdu nedokončil a ve druhé byl 10.).
 
    
foto: Kristýna Dvořáčková
 
Nyní v sobotu 19.9. pojedeme další již předposlední juniorský mistrák a to v Horažďovicích.
 
1.9.2015
Výsledky našich jezdců z nedělního závodu Přeboru SMS v Benátkách u Litomyšle: Víťa Marek (50) - 2. místo, Viktor Pražák (65) - 6. místo, Josef Marcaník (65) - 7. místo, Josef Novák (85) - 2. místo, Petr Grof (Hobby MX2) - 1. místo, Robert Zeman (Vet I) - 7. místo, Kuba Novotný (MX2) - 8. místo, Vítězslav Marek (Licence) - 10. místo, Kuba Novotný (Licence) - 12. místo, Robin Zeman (Licence) - 18. místo.
Poslední závod Přeboru SMS Pardubice v Nové Pace původně plánovaný na tuto neděli 6.9. se pojede v novém termínu a to 24.10.
 
23.8.2015
Dnes se jel předposlední závod seniorského mezinárodního mistrovství ČR v jihočeské Kaplici. Náš tým zde výborně reprezentoval Kuba Novotný ve třídě MX2, když v první jízdě vybojoval krásné tři mistrovské body za 18. místo. Ve druhé jízdě na body jen těsně nedosáhl a dojel na pěkné 21. pozici.
V sobotu odjeli Víťa Marek junior a senior závod přeboru SMS Praha v Krásné Lípě u Chomutova. První jízdu 50 ccm vyhrál Víťa stylem start-cíl, ale ve druhé, potom, co se dostal na první místo, prorazil přední kolo a následně dvě kola před cílem upadl. Jízdu dokončil třetí a celkově mu to dalo na druhé místo. Mezi rozjížďkami padesátek ještě odjel první jízdu pětašedesátek, kde skončil šestý. Do druhé pak kvůli pádu v padesátkách nenastoupil. Víťa Marek sen. byl ve třídě Open A+B první a druhý (celkem druhý).
Nyní pojedeme v neděli 30.8. předposlední závod Přeboru SMS Pardubice v Benátkách u Litomyšle.
 
18.7.2015
MX Master Kids 2015 - Verdun (Francie)

Ve dnech 10. - 12. 7. 2015 se jel ve francouzském Verdunu vyhlášený mezinárodní juniorský závod s jezdeckou účastí téměř z celého světa. V kategorii těch nejmenších tedy 50 ccm 6 - 8 let se sešel neuvěřitelný počet 56 jezdců, ze kterých jela ta lepší polovina, která postoupila z kvalifikačních jízd, v neděli zlaté finále. To nakonec vyhrál Víťa Marek, druhý skončil Tonda Kabát, sedmý Adam Bednář a osmý Filip Matějec. Toník Kabát se ihned po dojetí rozjížďky postavil znovu na start a v kategorii starších padesátek (8 - 10 let) z celkem 27 jezdců vybojoval pěkné šesté místo. V mladších pětašedesátkách (do 10ti let - celkem 66 jezdců) dojel po horším startu osmý Adam Máj. Starší 65ky (10 - 12 let - celkem 53 jezdců) vyhrál Patrik Příhoda. V mladých 85kách (do 12ti let) jsme bohužel zástupce neměli, ale ve starších (12 - 14 let - celkem 66 jezdců) zajel výborně Jirka Matějec, který se ze šestého místa po startu dokázal probojovat až na druhé místo za vedoucího Američana. Ten si už ale svůj náskok pohlídal a tak Jirka projel cílem jako druhý. V nejstarších 85kách (14 - 16 let) český zástupce také chyběl. V nabité kategorii junior do 18ti let zajel pěkný výsledek Petr Kolaja, který z 83 jezdců dokázal vybojovat konečné 12. místo. Mezi ženami reprezentovala Českou republiku Jana Zdeňková, která doslova vydřela sedmé místo, neboť ji na startu zdechla motorka a musela tak dohánět značnou ztrátu.
Vědomi si dobrých výsledků našich pilotů jsme s napětím očekávali celkové vyhlášení týmů. Konečné třetí místo za ambiciózními Američany a druhými Dány pak pro nás bylo příjemným překvapením. Podíváme-li se ale dnes do výsledků, tak zjistíme, že druhé místo nám uniklo o jeden jediný bod. Když se podíváme do výsledků týmů podrobněji, tak zjistíme, že nám do šesti nejlepších výsledků nebylo započteno šesté místo Tondy Kabáta z kategorie starších padesátek (místo jednoho sedmého místa) a ten jeden bodík je na světě. Při shodě bodů nás potom dvě první místa oproti Dánům jasně posunují na druhé místo. Tato skutečnost nám ale neubírá na radosti z příjemně stráveného víkendu v týmovém duchu s troufám si říct výbornou partou českých jezdců a doprovodů. Třešničkou na dortu bylo představení týmů, kdy při nástupu Čechů byl zpuštěn ohňostroj, který zajistil Richard Kabát (za což mu patří obrovský DÍK). Toto a vůbec semknutost českého týmu to vše se setkalo s velkým kladným ohlasem a uznáním i od jiných týmů (národů).
Myslím si, že pro příští rok, kdy se opět druhý červencový víkend sejde na stejné trati světová juniorská špička, nastavili čeští junioři laťku hodně vysoko :-).
 
Vítězslav Marek st.
 
13.7.2015
O uplynulém víkendu se naši jezdci Víťa Marek a Patrik Příhoda zúčastnili mezinárodního závodu MX Master Kids 2015 ve francouzském Verdunu. O kvalitě daného závodu vypovídá už jen samotná hojná účast jezdců z USA a jejich zastoupení téměř ve všech 10ti kategoriích. Patrik si ve své kategorii 65ccm 10-12 let vedl jako zkušený mazák a dokázal vyhrát všechny své rozjížďky během víkendu včetně nejdůležítějšího nedělního finále. Víťa startoval v kategorii těch nejmenších (tedy 50ccm 6-8 let) a při své premiéře na mezinárodní scéně na něm byla znát značná nervozita. Na klidu mu nepřidal ani nepříjemný pád v ranním sobotním tréninku. S napětím jsme tak nastupovali do nedělního finále. Po celkem dobrém startu a po drobném zaváhání soupeře Toníka Kabáta se zhruba v polovině jízdy dostal do čela a zvítězil. Individuální úspěch našich jezdců dopomohl k výbornému celkovému třetímu místu Čechů v hodnocení národů (z celkem cca 15ti národů jako např. Velká Británie, Francie, Belgie,...). Zvítězili favorizovaní Američané a druzí byli Dánové.


Ostaní členové CERMEN racing teamu nezaháleli a v sobotu bojovali v Opatově u Svitav o body do Přeboru SMS Pardubice. Výsledky: Viktor Pražák (65 ccm) - 4. místo, Pepča Novák (80 ccm) - 2. misto, Robert Zeman (Veterán I) - 9. místo, Jakub Novotný (MX2 licence) - 7. místo, Robin Zeman (MX2 licence) - 11. místo, Jakub Novotný (licence) - 12. místo, Robin Zeman (licence) - 22. místo.

6.7.2015
Výborným 5. místem ve druhé rozjížďce se dnes blýsknul Pepča Novák při juniorském mistráku v Jiníně u Strakonic. Jelikož první jízdu dojel až 14., tak mu to v celkovém součtu dalo "pouze" na 8. místo. I tak to je ale zatím Pepčovo nejlepší umístění v letošním roce, ke kterému mu gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších závodech. Slabší kategorie měly odjeté své rozjížďky již včera. Víťa Marek v padesátkách dojel první jízdu na pěkném třetím místě a tak se moc těšil na druhou. Výborně odjel od žebříku ale v nájezdu do první zatáčky byl zezadu sestřelen Matějem Skořepou, který při následném pádu sebral ještě Adama Bednáře. Víťa se ale nevzdal a z posledního místa to dotáhl na páté, což mu v součtu dalo na bramborovou pozici. Další porci smůly si vybral v první jízdě v pětašedesátkách i Patrik Příhoda, kterému vypověděla službu motorka, když se začínal tlačit na třetí místo. Chuť si spravil čtvrtým místem ve druhé rundě a z jednoho výsledku to dalo celkově pouze na 12. místo.
Následující víkend vyrazí Víťa Marek a Patrik Příhoda na mezinárodní závod MX Masterkids do francouzského Verdunu. Ostatní členové týmu pojedou 11.7. další závod Přeboru SMS Pardubice v Opatově u Svitav.
 
21.6.2015
Včera se jel již třetí závod juniorského mistrovství ČR v Mohelnici. Náš tým měl opět zastoupení ve všech třídách a nejlépe si vedl Patrik Příhoda (65), který dojel dvakrát třetí, čímž si jako jediný vybojoval bednu. Po nevolnosti v Netolicích a zranění ruky, kvůli kterému nemohl odjet druhý závod v Nové Pace, se tak Patrik dostává opět do dobré formy. Víťa Marek (50) dojel v první jízdě třetí. V té druhé se po horším startu prodral až na druhé místo, ale potom upadl a dojel pátý. Celkově tak z toho bylo páté místo. V pětaosmdesátkách podal výborný výkon Pepča Novák, který se blýskl dvěma desátými místy (celkově jedenáctý). Ve 125kách dojel Kuba Novotný desátý a ve druhé, kdy se přimotal do hromadného pádu po startu, to dotáhl "jen" na dvanáctou příčku. Robin Zeman (MX2 junior) měl drobné problémy s řadičkou a s výsledky 24 a 22 na body tentokrát nedosáhl.
Další podnik juniorského mistráku se pojede za čtrnáct dní 5. - 6. července spolu s velkým mistrákem v Jiníně u Strakonic.
 
4.6.2015
Krátké video z dnešního tréninku v Holicích najdete zde.
 
2.6.2015
Nedělního závodu Mez. MČR v Pacově se zúčastnil z našeho týmu pouze Jakub Novotný, kterému se ve třídě MX2 podařilo kvalifikovat z 38. místa (z celkového počtu 51 jezdců). První jízdu nedokončil (klasifikován jako 36.) ale ve druhé si vyjel pěkné 28. místo.
Nyní nás v sobotu 6.6. čeká další závod Přeboru Východních Čech v Žamberku.
 
29.5.2015
Několik fotografií z tréninku v Holicích najdete ve fotogalerii (autor Martin Marcaník).
 
28.5.2015
Výsledky našich jezdců ze závodu Přeboru SMS v Trutnově dne 17.5.: Víťa Marek (50) - 2. místo, Josef Marcaník (65) - 10. místo, Josef Novák (85) - 3. místo, Petr Grof (Hobby MX2) - 3. místo, Robert Zeman (Vet I) - 9. místo, Robin Zeman (MX2) - 9. místo, Kuba Novotný (MX2) - 11. místo, Vítězslav Marek (Licence) - 7. místo, Kuba Novotný (Licence) - 16. místo, Robin Zeman (Licence) - 19. místo,
Další závod tohoto seriálu jedeme v neděli 6.6.v Žamberku.
 
11.5.2015
Včera se jel v Ledči nad Sázavou další závod Přeboru Východních Čech.
Výsledky našich jezdců: Víťa Marek (50) - 2. místo, Viktor Pražák (65) - 8. místo, Josef Marcaník (65) - 9. místo, Josef Novák (85) - 4. místo, Robert Zeman (Vet I) - 4. místo, Kuba Novotný (MX2) - 10. místo, Kuba Novotný (Licence) - 19. místo.
Další závod tohoto seriálu jedeme v neděli 17.5.v Trutnově.
 
6.5.2015
Krátké video z tréninku v Rosicích nad Labem 4.5.2015 zde.
 
3.5.2015
Druhý závod juniorského mistráku se jel 1. května v Nové Pace. Trať během dne několikrát pokropil drobný déšť, a tak se závodilo za ideálních motokrosových podmínek. Ve třídě 50 ccm dojel Víťa Marek na pátém a třetím místě, což mu celkově vyneslo třetí místo a opět byl velmi šťastný, že se dostal na bednu. V pětašedesátkách nemohl startovat kvůli zlomenému palci na ruce Patrik Příhoda, který tak přišel o důležité body do celkového hodnocení, ale i tak jsme měli v této třídě zastoupení v podobě teprve devítiletého Viktora Pražáka. Ten sice na body nedosáhl, ale pěkným výkonem si dojel pro 25. a 22. místo a posbíral tak mnoho cenných zkušeností. Pepča Novák se blýskl výborným 10. místem v první jízdě. V té druhé se mu již tolik nevedlo a dojel 20., což mu v součtu vyneslo 16. místo v závodě. 10. místo si oblíbil i Kuba Novotný, když tak dokončil obě rozjížďky. Stejná příčka mu připadla i v celkovém hodnocení. Body si z Nové Paky odvezl i Robin Zeman ve třídě MX2 za 17. místo z první jízdy. Ve druhé jízdě si pak v jedné zatáčce lehce otočil koleno a ze závodu odstoupil.
Zajímavostí závodu byla prezentace slovenské firmy CSM, která se zabývá výrobou dětských motocyklů o obsahu 50 ccm. Byli jsme osloveni majitelem firmy panem Kollathem a jeho obchodním zástupcem pro ČR panem Foltýnem, kteří nám nabídli, abychom si jeden z motocyklů ještě před vyhlášením vyzkoušeli. Víťa se na motocyklu krátce svezl a motorka se mu zalíbila. S firmou jsme se nakonec domluvili na spolupráci a motocykl si hned odvezli domů k dalšímu testování. To na sebe nedalo dlouho čekat a hned druhý den si Víťa na motorce zazávodil na volném závodě v Kostěnicích (krátké video zde). S motorkou je zatím velice spokojen a moc se těší na další testování. 
 
      
 
Tento víkend pojedeme v sobotu 9.5. závod NovamotocrossCupu v Benátkách nad Jizerou a v neděli potom v Ledči nad Sázavou závod Přeboru Východních Čech.      
 
26.4.2015
Patrik Příhoda dnes ve slovenských Šenkvicích na Mistrovství Evropy obsadil 7. a 11. místo a začíná se pomalu po zdravotních problémech dostávat opět do formy.
V pátek 1. května pojedou naši junioři druhý závod MČR v Nové Pace, tak jim přejeme hodně štěstí.
 
19.4.2015
Patrik dojel ve druhé jízdě 14. Celkově bral 11. místo - gratulujeme.
 
19.4.2015
První jízda ME 65 v německém Lugau - Patrik dojel devátý. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí do druhé jízdy.
 
18.4.2014
Dnes byl v kvalifikaci na ME 65 Patrik Příhoda na pěkném sedmém místě, tak držíme palce do zítřejšího závodu!!!
 
Ostatní jezdci našeho týmu odjeli druhý závod Přeboru Východních Čech - SMS Pardubice v Rudníku. Trať byla opět perfektně nachystaná a s už vychytaným kropením si pořadatel zaslouží pochvalu. Malý počet jezdců je ale spíše k pláči a je jen otázkou času, jak dlouho budou moci takovéto pěkné závody pořadatelé dělat, když jim tam jezdci nepřijedou.
Výsledky našich jezdců: Víťa Marek (50) - 2. místo, Viktor Pražák (65) - 7. místo, Josef Marcaník (65) - 8. místo, Petr Grof (MX2 Hoby) - 3. místo, Robert Zeman (Vet I) - 8. místo, Kuba Novotný (MX2) - 2. místo, Kuba Novotný (Licence) - 5. místo, Vítězslav Marek (Licence) - 8. místo.
 
12.4.2015
Včera jsme odjeli na výborně připravené trati (srovnaná a nakropená) první letošní závod Přeboru Východních Čech - SMS Pardubice v Třemošnici. Profesionální měření pomocí transpondérů posunulo závody opět o trochu výše a tak již kvalifikace byly velmi zajímavé. Bohužel se během dne stalo několik zranění a kvůli tomu nejvážnějšímu (Tomáš Haizl - kat. Hobby) musel dokonce přiletět vrtulník a závody byly předčasně ukončeny. Druhé jízdy se tak ale nedočkali jen Veteráni a Licence.
Výsledky našich jezdců: Víťa Marek (50) - 2. místo, Patrik Příhoda (65) - 1. místo, Viktor Pražák (65) - 7. místo, Josef Marcaník (65) - 9. místo, Josef Novák (85) - 3. místo, Petr Grof (MX2 Hoby) - 2. místo, Robert Zeman (Vet I) - 5. místo, Kuba Novotný (MX2) - 7. místo, Vítězslav Marek (Licence) - 7. místo, Kuba Novotný (Licence) - 13. místo, Robin Zeman (Licence) -  23. místo.
Další závod tohoto seriálu pojedeme již tuto sobotu 18.4. v Rudníku. Patrik Příhoda pojede na druhý závod Mistrovství Evropy do německého Lugau (toho prvního se bohužel kvůli nemoci nemohl zúčastnit) a tak mu držíme palce.
 
30.3.2015
Tak máme za sebou první letošní juniorský mistrák, který se jel včera v Netolicích. Předpověď počasí příliš příznivá nebyla, ale nakonec přišlo jen několik drobných přeháněk, které vždy trať jen lehce navlhčily. Do Netolic dorazilo celkem 152 jezdců, kteří se poprali o první letošní mistrovské body v pěti kategoriích. V té nejslabší (50 ccm) náš tým úspěšně reprezentoval Víťa Marek, který dojel čtvrtý a druhý což mu vyneslo celkové druhé místo. V pětašedesátkách si Páťa Příhoda i přes zdravotní obtíže dojel pro dvě čtvrtá místa a tato pozice mu patří i v celkovém hodnocení. 27. a 18. místo jsou výsledky Pepči Nováka ve třídě 80 ccm, které celkově znamenají 21. místo. Ve stopětadvacítkách dojel Kuba Novotný osmý a jedenáctý a v celkové klasifikaci mu patří desátá příčka. V MX2 dojel Robin Zeman dvakrát na 32. místě.
O tomto víkendu pojede Páťa Příhoda první závod Mistrovství Evropy v holandském Emmenu, tak mu přejeme, aby se uzdravil a mohl se soustředit pouze na svůj výkon.
 
17.3.2015
Pozvánka na Mez. Mistrovství ČR do Netolic, které se pojede 29.3. a odstartuje naši MX sezónu:
CERMEN racing team
Náš tým vznikl v roce 2007 a téměř od začátku se snažíme podporovat mladé jezdce. Mezinárodní MČR juniorů je tudíž naší prioritou a pro letošní rok 2015 budeme mít zastoupení ve všech třídách. Na sezónu se většina našich pilotů přes zimu pilně připravovala v tělocvičně pod vedením zkušeného trenéra Josefa Mňuka. Pokud dovolovalo počasí a individuální možnosti jednotlivých jezdců (škola, práce), tak se jezdilo i na motorkách. Na závěr zimní přípravy jsme absolvovali reprezentační soustředění v Jiníně u Strakonic. Myslíme tedy, že jsou všichni naši jezdci na první juniorský mistrák dobře připraveni a že se v Netolicích předvedou ve výborném světle. Jednotliví jezdci nám k závodu sdělili následující:
 
Víťa Marek – KTM 50 SX – třída 50 ccm
Do Netolic se těším, i když trať neznám. Těším se na své kamarády a na to, že si pěkně zazávodíme. Chtěl bych být na bedně, ale bude to asi těžké.
 
Patrik Příhoda – KTM 65 SX – třída 65 ccm
Trať v Netolicích si už moc nepamatuji. Jel jsem tam před dvěma lety juniorský mistrák, ale trať určitě patří k těm lepším z juniorského kalendáře. Výsledek v top 3 by byl super, ale uvidíme, jaká bude na startu konkurence.
 
Josef Novák – KTM 85 SX – třída 85 ccm
Netolice patří mezi mé oblíbené tratě. Po přechodu do této třídy to pro mě bude první závod a chtěl bych se umístit v první desítce.
 
Jakub Novotný - Husqvarna 125 – třída 125 ccm
Na první závod MMČR juniorů jsem připravený doufám dobře, závod samotný ale ukáže, jak jsem na tom v porovnání s ostatními. Výsledek je těžké odhadnout, ale určitě se budu snažit o co nejlepší umístění, protože trať v Netolicích patří mezi moje oblíbené.
 
Robin Zeman – KTM 250 SXF – třída MX2
Na motorce mám naježděno pouze cca 10mth na hobby tratích v okolí, protože z důvodu nástupu do zaměstnání není tolik času na trénink a už vůbec ne na soustředění třeba někde v zahraničí. Trať v Netolicích je pro mě jedna z méně známých, jelikož jsem na ni závodil pouze jednou, ale těším se a chtěl bych dosáhnout na body.
 
Na závěr bych chtěl všem svým svěřencům popřát do tohoto závodu hodně štěstí, které bude potřebné k dosažení dobrých výsledků. Dále bych chtěl pozvat co nejvíce diváků, aby se dorazili podívat do Netolic, na umění mladých juniorských závodníků a věřím i na napínavé souboje.
 
Vítězslav Marek – manager CERMEN racing teamu

 

 

10.2.2014

Díky chladnějšímu počasí a sněhové nadílce byla o uplynulém víkendu odstartována letošní sezóna prvními dvěma závody Mistrovství ČR v motoskijöringu. Naše posádka ve složení Vítězslav Marek a Zdeněk Langer nastoupila do závodu bez jakéhokoliv předchozího tréninku a i přesto si nevedla vůbec špatně. V sobotním závodu v Horním Městě (kde bylo pouze 11 jezdců MČR!!!) postoupili kluci do finále z výborné čtvrté pozice (při shodném počtu bodů s druhými a třetími a pouhé dva body od první pozice). Ve finále však Víťa krátce po startu upadl při vyhýbání se před ním padajícímu jezdci a bylo po nadějích na dobré umístění. Ztráta se nedala na uklouzané trati dohnat a nakonec z toho bylo "jen" osmé místo. Současně se závody MČR se jel i "Orlický pohár", ve kterém by měli startovat jezdci hoby. Označení hoby v mnohých případech dnes ale neznamená rozlišení výkonnosti, ale pouze to, že daný jezdec nechce bojovat se sobě rovnými, ale pouze se chce vytahovat a sbírat pohárky těm opravdovým hoby jezdcům. O tomto svědčí rychlost minimálně prvních pěti (možná deseti) posádek z řad "hoby" jezdců,  které bychom našli ve výsledkových listinách MČR a to ne zrovna v moc vzdálené minulosti. Výsledkem je nezájem o MČR jak ze strany jezdců, tak diváků. Dříve navíc byly tréninky při závodě pouze na tři kola, aby se trať nerozbila (myšleno nevyházel ujetý sníh a neuklouzala) a nyní je trénink 20 minut pro MČR a 20 minut pro hoby, což s tratí učiní své. Nejhorší pak je, že mezi rozjížďkami MČR a finálem A se jedou dvě dlouhé rozjížďky hoby (finále B a finále A), což při podstatně větším počtu jezdců hoby než jezdců MČR udělá z tratě dokonalé kluziště. Toto se stalo jak v sobotu v Horním Městě tak i následně v neděli při druhém závodě v Klášterci nad Orlicí. Naše posádka opět postoupila do finále tentokrát sice až ze sedmého místa (v první rozjížďce totiž jezdec Sládek "údajně neúmyslně" v posledním kole najel do Zdendy Langera, kterého shodil, čímž naše posádka přišla o první místo v této rozjížďce. V druhé pak byli třetí a ve třetí druzí). Finále pak opět probíhalo na totálně uklouzané trati, na které se podle mého názoru závodit moc nedá. Do Zdendy opět "neúmyslně" najel jeden jezdec a shodil ho. V cíli jsme pak byli klasifikováni na nevalném devátém místě. V průběžném pořadí nám tak patří osmá pozice, kterou jsme se rozhodli na posledních dvou závodech o následujícím víkendu nevylepšovat, neboť na tyto dva podniky vůbec nepojedeme. Je to to jediné, co můžeme jako posádka dělat, pokud nesouhlasíme s tím, kam se ubírá vrcholný podnik MČR v motoskijöringu. 23 jezdců hoby a 12 jezdců MČR - Ptáme se, co je hlavní a co doplňkový závod?

 

19.12.2014

 

20.10.2014

Včera se jel závěrečný závod letošní sezóny a tím bylo Inter MČR (CAMS) v Ledči nad Sázavou. V tomto závodě nás reprezentovali jen jezdci ve třídě 65 ccm a moc se jim na velmi těžké trati nedařilo. Patrik Příhoda do tohoto závodu nastupoval jako vedoucí jezdec seriálu s velkým náskokem, což bylo znát i na jeho "vlažné" jízdě. Čtvrté místo mu pak bohatě stačilo k zisku titulu Mistra ČR ve třídě 65 ccm pod hlavičkou CAMS. Druhý náš zástupce, Pepča Novák, byl před závodem průběžně čtvrtý se ztrátou čtyř bodů na třetího a osmi bodů na druhého. Naděje na pódiové umístění se ale během závodu postupně rozplynula a ani on nebyl se svým výkonem a pátým místem vůbec spokojen. Čtvrté místo v seriálu je ale nakonec dobré umístění, kterým se Pepča rozloučil s touto kategorií, neboť příští sezónu již pojede 85ky. Další naši jezdci, kteří sice v Ledči nestartovali, skončili v Inter MČR ve třídě MX2 junior dvanáctý Kuba Novotný a sedmnáctý Robin Zeman. Ve třídě Open je Víťa Marek 21.  

 

17.10.2014

V sobotu 11.10. se jel v Horažďovicích poslední závod letošního Mez. MČR juniorů. Ve třídě 65 ccm dojel Patrik Příhoda na pěkném třetím místě a Josef Novák na místě šestém. Pro rok 2014 jim tak patří šesté (Patrikovi) resp. sedmé (Pepčovi) místo ve třídě 65 ccm. Desátým místem se blýskl Jakub Novotný ve třídě 125 ccm a v celkovém hodnocení mu tak patří ještě o místo lepší příčka, tedy deváté místo. Robin Zeman v MX2 byl v Horažďovicích jednadvacátý a v celkovém hodnocení skončil 25.

 

29.9.2014

Výborné sedmé místo vybojovali naši kluci (Pepča Novák, Jan Wagenknecht a Kuba Novotný) ve velké konkurenci 19ti týmů v juniorském mistrovství ČR družstev, které se jelo v sobotu 27.9. v Třebízi. Gratulujeme.

 

22.9.2014

V sobotu 20.9. jsme odjeli poslední letošní závod Přeboru SMS Pardubice v Třemošnici. V některých kategoriích již bylo o přebornících rozhodnuto, ale v některých se bojovalo až do posledních jízd.

Ve třídě 50 ccm jsme měli tentokrát pouze dva zástupce. Víťa Marek skončil třetí a Viktor Pražák čtvrtý. V celkovém hodnocení jim patří druhá (Víťa ) resp. třetí příčka (Viktor). Pepík Marcaník poslední závod vynechal a v seriálu mu patří pěkné páté místo.

V pětašedesátkách zvítězil v Třemošnici Patrik Příhoda před Pepčou Novákem, který se i tak stal přeborníkem SMS pro rok 2014 (obhájil titul z loňské sezóny). Patrik hlavně díky neúčasti na mnoha závodech SMS skončil až devátý.

Robert Zeman, náš jediný zástupce ve třídě Veterán, pro kterou byl tento závod konečným závodem Mistrovství republiky, dojel dvakrát 18., čímž si připsal šest premiérových bodů do tohoto seriálu. Třída Veterán tak měla poslední závod Přeboru SMS již v Rudníku, kde Robert sice nestartoval kvůli zranění ruky, ale i tak obsadil v seriálu velmi pěkné osmé místo.

Ve třídě MX2-Open, ve které máme nejvíce zástupců, dojeli naši jezdci: Víťa Marek šestý, Kuba Novotný desátý a Robin Zeman patnáctý (Petr Grof nestartoval). V seriálu získal Víťa titul přeborníka, Kuba je osmý, Robin patnáctý a Péťa Grof dvacátý devátý.

V samostatně hodnocené třídě MX2 junior byl v Třemošnici Kuba 4. a Robin 7. V seriálu je celkově Kuba 3., Robin 6. a Péťa Grof 9.

V sobotu 27.9. čeká naše juniory premiérový mistrovský závod juniorských družstev v Třebízi. CERMEN racing team bude reprezentovat družstvo ve složení Josef Novák (65), Jan Wagenknecht (85) a Jakub Novotný (125). Patrik Příhoda pojede tento závod za "konkurenční" tým Autoterno Málkov, tak budeme držet palce v podstatě dvěma týmům. 

 

21.9.2014

Předposlední  závod Přeboru SMS Pardubice se jel 6.9. a zde jsou s měnším zpožděním výsledky našich jezdců:

    Třída 50 ccm: 2. místo - Viktor Pražák, 4. místo - Víťa Marek, 5. místo - Josef Marcaník

    Třída 65 ccm: 1. místo - Pepča Novák

    MX2-Open: 9. - Vítězslav Marek, 11. - Jakub Novotný, 16. - Robin Zeman, 19. místo - Petr Grof

    MX2 junior: 5. - Jakub Novotný, 8. - Robin Zeman, 10. - Petr Grof

 

3.9.2014

V sobotu 30.8. se jel v Horním Újezdě předposlední závod letošního Mez. MČR juniorů. V 65kách byl Pepča Novák šestý a Patrik Příhoda desátý (hlavně kvůli nedojeté první jízdě, kdy po pádu odstoupil). Ve 125kách dojel Kuba Novotný celkově desátý, když se blýsknul dokonce holeshotem (vyhraný start) v první jízdě. Robin Zeman tentokrát na body nedosáhl, když obě jízdy dokončil shodně na 21. místě.

Nyní v sobotu 6.9. nás čeká předposlední závod Přeboru SMS Pardubice v Rudníku.

 

18.8.2014

Včera se jel předposlední závod letošního Mez. MČR v Petrovicích u Karviné. Ve třídě MX2 dojel Jakub Novotný 26. a 27. V MX1 byl Víťa Marek 23. a 18., čímž si připsal první letošní body do celkového hodnocení.

 

11.8.2014

Uplynulý víkend se oba naši jezdci ve třídě 65 ccm zúčastnili juniorského Mistrovství světa v belgickém Lierneux. Do tohoto závodu se Patrik Příhoda a Pepča Novák nominovali svými výsledky během úvodních závodů letošní sezóny MČR juniorů. Sítem kvalifikace, do které nastoupilo sedmdesát jezdců z celého světa, však kluci neprošli, ale již jen samotná účast na tomto vrcholném podniku jim přinesla mnoho nových zkušeností.

 

16.7.2014

Po kratší odmlce přinášíme výsledky našich jezdců z uplynulých závodních víkendů.

28.-29.6. Mistrovství Evropy - Šenkvice (Slovensko) - Patrik Příhoda zde dojel ve třídě 65 ccm 14. a 19. což mu vyneslo celkové 17. místo a opět post nejlepšího českého jezdce.

29.6. Přebor SMS Pardubice - Horní Újezd

    Třída 50 ccm: 2. místo - Viktor Pražák, 3. místo - Víťa Marek, 5. místo - Josef Marcaník

    Třída 65 ccm: 1. místo - Pepča Novák

    Veterán I: 11. místo - Robert Zeman

    MX2-Open: 6. - Vítězslav Marek, 15. - Jakub Novotný, 19. - Robin Zeman, 21. místo - Petr Grof

    MX2 junior: 7. - Jakub Novotný, 11. - Robin Zeman, 12. - Petr Grof

5.7. MMČR juniorů - Krásná Lípa

    Třída 65 ccm: Patrik Příhoda 2x páté místo (celkově 5.), Pepča Novák 10. a 6. (celkově 7.)

    Třída 125 ccm: Jakub Novotný 11. a 8. místo (celkově 7.)

    Třída MX2: Robin Zeman 19. a 12. (celkově 19.)

 

23.6.2014

Výrazného úspěchu dosáhnul o tomto víkendu Patrik Příhoda při závodech Mistrovství Evropy v jihočeském Jiníně. Výborné 10. místo v první jízdě a po drobných technických problémech 18. místo v jízdě druhé mu v celkovém hodnocení vyneslo velmi pěkné 12. místo a post nejlepšího českého jezdce v kategorii 65 ccm. GRATULUJEME !!! a přejeme hodně štěstí do dalšího závodu ME, který se pojede již tento víkend ve slovenských Šenkvicích.

Ostatní jezdci našeho týmu se zúčastnili dalšího Přeboru SMS Pardubice v Žamberku, kde opět bojovali o nejvyšší příčky:

Třída 50 ccm: 2. místo - Viktor Pražák, 3. místo - Víťa Marek, 6. místo - Josef Marcaník

Třída 65 ccm: 1. místo - Pepča Novák

Veterán I: 10. místo - Robert Zeman

MX2-Open: 2. - Vítězslav Marek, 9. - Jakub Novotný, 15. - Robin Zeman, 16. místo - Petr Grof

MX2 junior: 2. - Jakub Novotný, 6. - Robin Zeman, 7. - Petr Grof

V neděli 29.6. se pojede sedmý závod Přeboru SMS Pardubice v Horním Újezdě.

 

16.6.2014

O další příděl bodů do celkového hodnocení bojovali v sobotu naši junioři na mistráku v Mohelnici. V 65kách byl Pepča Novák celkově 5. (v jízdách 4. a 6.) a Patrik Příhoda 6. (8. a 5.). Jakub Novotný byl ve 125kách 14. (13. a 15.) a Robin Zeman v MX2 po pádu v první jízdě závod nedokončil.

V neděli se pak jel druhý podnik Inter MČR ve Vícenicích, kde v 65kách jasně zvítězil Patrik Příhoda a čtvrtý byl Pepča Novák, který se však potýkal s drobnými technickými problémy. Ve třídě Open byl Víťa Marek 13.

V sobotu 21.6. odjedeme další závod Přeboru SMS Pardubice v Žamberku. 

 

12.6.2014

Výsledky našich jezdců z pátého závodu Přeboru SMS Pardubice, který se jel 7.6. v Opatově u Svitav:

Třída 50 ccm: 2. místo - Víťa Marek, 3. místo - Viktor Pražák, 5. místo - Josef Marcaník

Třída 65 ccm: 1. místo - Páťa Příhoda, 2. místo - Pepča Novák

Veterán I: 11. místo - Robert Zeman

MX2-Open: 4. - Vítězslav Marek, 13. - Jakub Novotný, 21. - Robin Zeman, nebodoval - Petr Grof

MX2 junior: 8. - Jakub Novotný, 9. - Robin Zeman, 11. - Petr Grof

V sobotu 14.6. nás čeká další závod MMČR juniorů v Mohelnici a v neděli pak druhý podnik Inter MČR ve Vícenicích u Moravských Budějovic.

 

2.6.2014

Ve třetím závodě MMČR v Dlouhé Loučce zajel výborně Kuba Novotný, když druhou rozjížďku třídy MX2 dokončil ve velké konkurenci na výborném dvacátém místě, což mu vyneslo první bod v mezinárodním mistráku v jeho kariéře. Obrovská gratulace!!! První jízdu byl 26. Ve třídě MX1 Víťa Marek první jízdu nedokončil pro bolesti zápěstí a do druhé nenastoupil.

V sobotu 7.6. nás čeká další závod Přeboru východních Čech tentokrát v Opatově u Svitav.

 

26.5.2014

V sobotu se jel již čtvrtý závod Přeboru SMS Pardubice v Trutnově. Je jen škoda, že předpověď počasí (vydatné bouřky) odradila mnoho závodníků, neboť na lepším povrchu se v Trutnově nikdy nejelo. Za perfektně připravenou trať (srovnaná a lehce naoraná) si pořadatelé zaslouží pochvalu. Noční déšť pak ještě trať výborně nakropil. 

Výsledky našich jezdců: Třída 50 ccm: 1. místo - Víťa Marek, 3. místo - Viktor Pražák, 6. místo - Josef Marcaník

Třída 65 ccm: 1. místo - Pepča Novák

Veterán I: 9. místo - Robert Zeman

MX2-Open: 2. místo - Vítězslav Marek, 10. místo - Jakub Novotný, 13. místo - Robin Zeman, 14. místo - Petr Grof

MX2 junior: 8. místo - Jakub Novotný, 9. místo - Robin Zeman, 10. místo - Petr Grof

Kompletní výsledky včetně průběžného pořadí naleznete na stránkách SMS Pardubice.

 

21.5.2014

V sobotu se jel další podnik juniorského mistráku tentokráte v Nové Pace. Dopolední tréninky a kvalifikace proběhly na ideálním povrchu, ale v poledne se spustil déšť, který vydržel s drobnými přestávkami až do konce závodů. Trať tak byla velice náročná a jsme rádi, že to nikdo z našich jezdců nevzdal a všichni dokončili obě své rozjížďky, i když technika dostala řádně zabrat. Výsledky: 65ccm - Patrik Příhoda 4. a 11. místo, Pepča Novák 10. a 6. místo, 125 ccm - Kuba Novotný 16. a 13. místo, Péťa Grof  23. a 20. místo, MX2 - Robin Zeman 15. a 13. místo.

Nyní v sobotu 24.5. nás čeká pokračování Přeboru východních Čech v Trutnově.

 

14.5.2014

Výsledky našich jezdců z nedělního Přeboru SMS Pardubice z M. Trnávky:

Třída 50 ccm: 1. místo - Víťa Marek, 3. místo - Viktor Pražák, 4. místo - Josef Marcaník

Třída 65 ccm: 1. místo - Pepča Novák

Veterán I: 7. místo - Robert Zeman

MX2-Open: 8. - Vítězslav Marek, 10. - Jakub Novotný, 16. - Robin Zeman, 19. - Petr Grof

MX2 junior: 5. - Jakub Novotný, 9. - Robin Zeman, 11. - Petr Grof

 

12.5.2014

Minulý týden 4.5. se jel druhý závod MMČR v Pacově. Za náš tým se výborně připraveného závodu zúčastnil jen Víťa Marek, který ve třídě MX1 dojel 27. a 25.

Ve čtvrtek 8.5. se pak jel v jihočeském Jiníně první závod juniorského mistráku. Nejlépe zajeli naši kluci ve třídě 65 ccm, ve ktré byl celkově pátý Patrik Příhoda a sedmý Pepča Novák. Ve 125kách byl Kuba Novotný celkově 17., když se mu podařilo bodovat v obou jízdách. Ve třídě MX2 však Robin Zeman na body nedosáhl, když dojel 25. a 24. Patrik Příhoda se pak přesunul do Německa na víkendové závody Mistrovství Evropy. Za velice těžkých podmínek (vydatné deště) v sobotní kvalifikaci obsadil 21. místo. V neděli v závodě pak Páťa vydřel bod za 20. místo v druhé jízdě.

Včera 11.5. se jel další podnik seriálu Přeboru východních Čech, kde se opět dařilo hlavně našim nejmenším. Výsledky sem dáme později.

Nejbližším závodem je další podnik juniorského mistráku, který se pojede již tuto sobotu 17.5. v Nové Pace.

 

29.4.2014

Výsledky našich jezdců z uplynulého víkendu:

26.4. - Opatov - Novacup - trřída 50 ccm: Víťa Marek - 3. místo, Viktor Pražák - 4. místo a Pepík Marcaník - 6. místo, 65 ccm: Patrik Příhoda - 1. místo a Pepča Novák - 2. místo, 35-43 let: Robert Zeman - 28. místo, Licence: Robin Zeman - 13. místo

27.4. Nová Paka - Přebor východních Čech - třída 50 ccm: Viktor Pražák - 2. místo, Víťa Marek - 3. místo a Pepík Marcaník - 6. místo, 65 ccm: Pepča Novák - 4. místo a Patrik Příhoda - 13. místo, Veterán I: Robert Zeman - 10. místo, MX2-Open: Víťa Marek - 7. místo, Jakub Novotný - 13. místo, Robin Zeman 21. místo a Péťa Grof nebodoval, MX2 junior: Jakub Novotný - 5. místo, Robin Zeman - 9. místo a Péťa Grof - 11. místo.

 

22.4.2014

Nedělním závodem v Rudníku odstartovala sezóna pro jezdce Přeboru Východních Čech. Snížení startovného v dětských kategoriích přilákalo více jezdců oproti minulým sezónám a tím se staly závody těchto malých nadějí velmi atraktivní. V nejslabší třídě 50 ccm obsadil náš Viktor Pražák 1.místo, Víťa Marek 2. místo a Pepča Marcaník 6. místo. V silnějších 65kách byl Pepča Novák druhý. Smůlu si vybral výborně jedoucí Patrik Příhoda, který si v první jízdě při jednom z těžkých doskoků poranil ruku a jízdu nedokončil. Vyšetření v nemocnici ukázalo, že by zápěstí mělo být "pouze" pohmožděné a tak všichni doufáme, že Páťa bude moci o příštím víkendu opět závodit. Jediný náš zástupce ve třídě Veterán I Robin Zeman závod dokončil na 15. místě. V nejsilnější třídě MX2-Open se klukům moc nedařilo. Víťa Marek byl 11., Kuba Novotný 12. (v MX2 junior 4.), Robin Zeman 19. (v MX2 junior 8.) a Péťa Grof při své premiéře na 125ce 22. (v MX2 junior 9.).

Další podnik tohoto seriálu se jede již tuto neděli 27.4. v Nové Pace. Někteří naši jezdci si ještě o den dříve tréninkově odjedou hoby závod Novacupu v Opatově u Svitav.

 

14.4.2014

Včera se jel první závod MMČR v jihočeské Kaplici. Ve třídě MX2 zajel výborně Jakub Novotný, když ve velké konkurenci obsadil v jízdách 25. a 24. místo. Víťa Marek ve třídě MX1 po pádu v kvalifikaci do odpoledních jízd nenastoupil.

Nyní čeká naše jezdce první podnik Přeboru SMS Pardubice v Rudníku, který se jede v neděli 20.4.2014.

 

7.4.2014
V neděli 6.4. odstartoval závodem v Třemošnici seriál Inter MČR pod záštitou ČAMS. Ve třídě 65ccm se ve skvělé formě předvedli oba naši jezdci, když Patrik Příhoda suverénně zvítězil v obou rozjížďkách (celkově tedy zvítězil) a Pepča Novák prakticky celou dobu jízd útočil na druhou pozici Petra Rathouského. Nepodařilo se mu ho ale předjet a cílem vždy projel těsně třetí (tato pozice mu patřila i celkově). Ve velmi nabité třídě MX2 si výborně počínal Jakub Novotný, který dojel 24. a 23. (mezi juniory dvakrát 9.) a neztratil se ani Robin Zeman, který byl 30. a 28. (mezi juniory dvakrát 13.). Ve třídě Open byl Víťa Marek dvakrát 19. Další závod tohoto seriálu se jede 15.6. ve Vícenicích.
V sobotu 12.4. se jede volný závod v nedalekých Kostěnicích, kterého se zúčastní většina našich juniorů a druhý den v neděli odstartuje prvním závodem seriál Mezinárodního MČR v jihočeské Kaplici, kam by měli vyrazit Kuba Novotný (MX2) a Víťa Marek (Open).

 

24.3.2014
Po delší odmlce při vkládání fotek do galerie bylo přidáno několik snímků od Romana Malihy, kterému za ně děkujeme. Jedná se o fotky z prvních letošních motokrosových závodů z Jinína u Strakonic, kde byl zahájen seriál VVL Cupu (středočeská SMSka). I přesto, že jsme závody brali spíše jako kontrolní (rozjezdové), tak se našim jezdcům celkem dařilo. Víťa Marek byl v 50kách celkově třetí, Pepča Novák v 65kách šestý a Patrik Příhoda ve stejné třídě jedenáctý (hlavně kvůli nedojeté 1. rozjížďce). Víťa Marek senior byl ve třídě Open celkově osmý.

3.2.2014
Počasí konečně umožnilo odjet první (a možná zároveň i poslední) závod letošního Mistrovství ČR v motoskijöringu. Pořadatelé v Martinicích v Krkonoších připravili i přes nedostatek sněhu pěkné závody. Naše posádka ve složení Víťa Marek a Zdenda Langer si vybrala svoji porci smůly ve třetí základní rozjížďce, kdy v posledním kole do Zdendy najel další jezdec na motorce tak, že oba upadli. Tím naše posádka přišla o přímý postup do finále A. Museli tak jet navíc finále B, ze kterého sice z druhého místa postoupili do finále A, ale tato rozjížďka jim (hlavně lyžaři) sebrala mnoho cenných sil pro další závod. Téměř bez odpočinku tak nastoupili do vrcholné jízdy dne, kde zpočátku dokázali držet krok s těmi nejrychlejšími. Pak ale přišla únava a kluci byli nuceni zvolnit tempo. Závod tak dokončili na pěkném 6. místě.
Uspořádání dalších závodů závisí hlavně na počasí. Nezbývá nám tedy nic jiného, než čekat, zda budeme mít možnost své umístění v MČR ještě vylepšit.

fotka od Petra Čížka - děkujeme

23.12.2013
Přejeme krásné Vánoce a do nového roku 2014 všechno nejlepší.

 


22.10.2013
V neděli 13.10. se jel poslední závod Mez. MČR  v Kramolíně. Víťa Marek zde dojel 18. a 16. V celkovém hodnocení za rok 2013 tak Víťovi patří ve třídě MX1 18. příčka.
Na závěr sezóny (20.10.) se jel již tradičně závod Mez. MČR družstev, ze kterého se vyhlašuje i samostatné pořadí SMSkových družstev. Za SMS Pardubice startovali Martin Kohout, Víťa Marek a Roman Mňuk. V celkovém pořadí mistrovských družstev obsadili 17. místo a mezi SMSkami byli čtvrtí.

10.10.2013
FMS AČR ve spoluprácí s jednotlivými SMS pořádá kondiční soustředění pro jezdce SMS ve věku od 10ti do 18ti let. Více informací najdete na stránkách www.smspce.wz.cz. Přihlásit se je nutné do 15.10.2013!!!

1.10.2013
21.9. jsme odjeli poslední závod letošního Přeboru SMS Pardubice na obnovené trati v Rudníku u Trutnova. Velká divácká návštěva i přes menší jezdeckou účást vytvořila pravou závodnickou atmosféru, kterou by mohli závidět i někteří pořadatelé mistrovských podniků!!! Výborně připravená trať (i přes závodu předcházející nepřízeň počasí), hodnotné ceny pro nejlepší jezdce, odměny za holeshot (nejlepší start) v každé třídě a bohatá tombola pro vylosované účastníky závodu nasadily laťku hodně vysoko pro další pořadatele SMS v příštím roce. Našim jezdcům se zde celkem dařilo. Víťa Marek byl v 50ccm čtvrtý, Pepča Novák v 65 ccm třetí, Péťa Grof v 85 ccm zvítězil,  Kuba Novotný v MX2 šestý a Víťa Marek sen. v Openech třetí. V celkovém pořadí Přeboru SMS Pardubice za rok 2013 náš tým vybojoval titul přeborníka hned ve třech třídách a to v 50 ccm teprve pětiletý Víťa Marek, ve třídě 65 ccm Pepča Novák a v nejsilnější třídě Open Víťa Marek senior. I další naši jezdci byli velice úspěšní. Péťa Grof se musel smířit s druhým místem, když mu vítězství uniklo o pouhé tři body ve prospěch výborně jedoucího Pavla Dvořáčka (Zejax Chrudim), se kterým sváděli rovnocenné souboje prakticky celou sezónu. Ve třídě MX2 je celkově Jakub Novotný sedmý a Robin Zeman třináctý. Náš jediný zástupce ve třídě Veterán I. Robert Zeman skončil i přes neúčast v posledních dvou závodech na velmi pěkném 10. místě.
O týden později (28.9.) se jel závěrečný podnik juniorského Mistrovsví ČR v Horním Újezdě. Zde zajel výborně Patrik Příhoda, který se svým 8. místem vyhoupnul na celkové 10. místo v seríálu MMČR juniorů ve třídě 65 ccm. V samostatném hodnocení jezdců do 10ti let byl v Újezdě druhý a v seriálu pak třetí, což je velkým příslibem pro nadcházející sezóny. Náš druhý zástupce v 65kách skončil v Újezdě 15., ale v celkovém hodnocení mu patří velmi pěkné 12. místo. Péťa Grof byl v 85kách 17. a celkově mu patří 15. přička. Ve 125kách byl Jakub Novotný 17. a v seriálu mu tak patří 26. pozice.
V neděli jsme potom zakončili další seriál a to Inter MČR (ČAMS) v Třemošnici. Zde dojel v 65kách Patrik Příhoda 4. což mu vyneslo celkové 6. místo v seriálu. Kuba Novotný ve třídě MX2 junior dojel 6. a v seriálu tak skončil na krásném 4. místě. Ve stejné třídě byl Robin Zeman 7. a celkově tak skončil na pěkném 15. místě. Jediný zástupce ve třídě Open Víťa Marek byl v Třemošnici 9. a celkově pak v seriálu 10.
Nyní nás čeká poslední závod seniorského mistráku, který se pojede 13.10. v Kramolíně. 

19.9.2013
Na předposledním juniorském mistráku v Mohelnici se našim jezdcům příliš nedařilo. Péťa Grof (85) a Robin Zeman (MX2) po pádu v kvalifikaci do závodu vůbec nenastoupili (Robin dokonce skončil s poraněním plic v olomoucké nemocnici). Obě jízdy dojel pouze v 65kách Pepča Novák a celkově z toho bylo pěkné 10. místo. Patik byl v první jízdě 8. a druhou po pádu také nedokončil (celkově tedy 13. místo). Ve 125kách zas Kuba Novotný nedojel kvůli drobným technickým problémům první jízdu a ve druhé byl 11., z čehož bylo celkové 14. místo.
V sobotu 21.9. snad (kvůli počasí) pojedeme poslední závod Přeboru SMS v Rudníku. Tamní pořadatel se zde snaží o znovuobnovení motokrosové tradice a tak si dal s přípravou tratě a celého závodu velkou práci (více info a fotek najdete na www.mx-online.cz).  

10.9.2013
V sobotu 7.9. se odjel další závod Inter MČR ve Vícenicích. Náš tým zde reprezentoval ve třídě 65 ccm Patrik Příhoda, který skončil celkově 5. V 85kách byl Petr Grof  celkově 15. a v MX2 byl Jakub Novotný 17. (v MX2 junior 6. místo).
Ve stejný den se na výborně připravené trati a s elektronickou časomírou odjel podnik Přeboru SMS Pardubice v Bělé u Jevíčka. Zde byl v padesátkách Víťa Marek 2., v 65kách Pepča Novák 1. a ve třídě Open Víťa Marek sen. 2.
Aby toho nebylo málo, tak se jel v sobotu i Novacup v Třemošnici. Tohoto závodu se zúčastnili Robin Zeman (7. místo v Licencích) a jeho otec Robert Zeman (22. místo v kat. 35 - 43 let).
Nyní čeká naše juniory v sobotu 14.9. Mez. MČR juniorů v Mohelnici. V neděli se pak pojede předposlední závod Přeboru SMS v Rosicích.

1.9.2013
V sobotu 31.8. se jel další závod Přeboru SMS Pardubice v Ledči nad Sázavou. Myslíme si, že velmi malá účast hlavně v dětských kategoriích (50 ccm - jeden jezdec, 65 ccm - tři jezdci) by měla vést  k zamyšlení nejen u pořadatelů ale i u vedení SMS. Naši jezdci opět předvedli výborné výkony. Třídu 50 ccm vyhrál Víťa Marek. V 65kách byl Pepča Novák druhý. Péťa Grof byl třetí v osmdesátkách. Robert Zeman ve Vetránech obsadil 9. místo a jeho syn Robin byl v MXdvojkách 18. Třídu Open vyhrál Víťa Marek starší.
Ve stejný termín se Patrik Příhoda zúčastnil Nova Sharon Cupu v Opatově, kde jasně zvítězil ve třídě 65 ccm.
V sobotu 7.9. se jedou hned dva závody a to Přebor SMS Pardubice v Bělé u Jevíčka a Inter Mistrovství ČR ve Vícenicích u Moravských Budějovic.

26.8.2013
V neděli 18.8. se jel předposlední závod Mez. MČR v Petrovicích u Karviné, kde dojel Víťa Marek na 22. a 18. místě ve třídě MX1.
Tuto sobotu (24.8.) pokračoval seriál Přeboru SMS Pardubice v Městečku Trnávka. Dojem z předem perfektně připravené trati zkazilo kropeni během dne. Výsledkem bylo obrovské množství prachu, které téměř znemožňovalo závodění během prvních dvou až tří kol. Naší jezdci pak dojeli: Robert Zeman (Veterán I) 14. místo, Jakub Novotný (MX2) 8. místo, Robin Zeman (MX2) 11. místo a Vítězslav Marek (Open) 4. místo.
Další závod Přeboru SMS nás čeká již tuto sobotu 31.8. v Ledči nad Sázavou.

13.8.2013
Uplynulý víkend jsme strávili na Mistrovství světa juniorů v Jiníně u Strakonic, kde reprezentoval Českou republiku i náš jezdec Petr Grof. Ten se však ve velké konkurenci (85 jezdců z celého světa) do nedělního závodu neprobojoval, ale i tak to pro něho byla obrovská zkušenost. V závodě jsme potom fandili českým jezdcům, kteří se kvalifikovali, a ti vybojovali celkové úžasné druhé místo v hodnocení národů za ambiciózními Američany!!!
Nyní nás čeká 18.8. MMČR v Petrovicích u Karviné.

29.7.2013
13.7. jsme odjeli další závod Přeboru SMS v Žamberku. V nejslabší kubatúře 50 ccm byl Víťa Marek celkově třetí. V 65kách byl Pepča Novák druhý a Patrik Příhoda třetí. Péťa Grof zvítězil ve třídě 85 ccm. Ve Vetránech byl Robert Zeman 14. V MXdvojkách byl Robin Zeman 10. a Kuba Novotný 12. Víťa Marek vyhrál třídu Open.
Ve včerejším závodě MezMČR, který se jel v Dalečíně, byl Kuba v MX2 35. a Víťa v MX1 18.
Ve dnech 1. a 2. 8. se naši jezdci zúčastní juniorského soustředění SMS Pardubice v Horním Újezdě.
Následující víkend (10.-11.8.) pojede Péťa Grof závod juniorského Mistrovství světa v Jiníně u Strakonic.

28.6.2013
Trochu (dost :-)) opožděně, ale přece, přinášíme výsledky našich jezdců ze sobotního (22.6.) závodu Přeboru SMS, který se jel na perfektně připravené trati (naoráno a nakropeno!!!) v Opatově u Svitav. V 65kách byl Patrik Příhoda druhý a Pepča Novák (hlavně díky problémům s motorkou) pátý. Péťa Grof byl v 85kách čtvrtý, Robert Zeman (Veterán I) 14., Jakub Novotný (MX2)  8., Robin Zeman (MX2) 13. a Víťa Marek (Open) 2.
Další závod Přeboru SMS se jede 13.7. v Žamberku.   

17.6.2013
Výsledky našich jezdců z juniorského mistráku z Jinína:
Třída 65 ccm: 16. místo Pepča Novák (19. a 13. v jízdách), 19. místo Páťa Příhoda (14. a 21.) a v kategorii do 10ti let 5. místo
Třída 80 ccm: Péťa Grof dojel dvakrát 16.
Třída 125 ccm: Kuba Novotný 27. a 21.
Třída MX2: Robin Zeman 23. a 21.
Ve stejný termín se jel v Žamberku podnik Novacupu, kterého se zúčastnil náš nejmladší jezdec Víťa Marek, který vybojoval pěkné druhé místo ve třídě do 50 ccm.
V sobotu 22.6. čeká náš tým v kompletní sestavě další závod Přeboru SMS Pardubice v Opatově u Svitav.

10.6.2013
V sobotu se jel v Kášterci nad Orlicí další závod Přeboru SMS Pardubice. Díky silnému přívalovému dešti odjeli druhé jízdy pouze spojené třídy 50 a 65, po kterých byl závod zrušen. V 50kách byl Víťa Marek 4. a 5. (celkově 5.) a v 65kách Pepča Novák 3. a 2. (celkově 2.). Ostatní třídy měly celkové výsledky podle první jízdy tedy: 85 - Péťa Grof - 2. místo, Vet I. - Robert Zeman - 12. místo, MX2 - Robin Zeman - 8. místo a Kuba Novotný - 9. místo, Open - Víťa Marek - 1. místo.
Na neděli jsme se přesunuli na druhý závod Inter mistrovství ČR do Opatova u Svitav. Zde zajel výborně ve třídě 65 Patrik Příhoda svou druhou jízdu, když projel cílem jako 4.!!! Bohužel v té první byl po dvou pádech až 14. a tak z toho bylo celkově "jen" 9. místo. V 85kách byl Péťa Grof 14. a 16. V MXdvojkách měl velkou smůlu Kuba, když se v první jízdě krátce po startu nestihnul vyhnout hromadnému pádu, upadnul a pak dojel 27. V jízdě druhé se pádu sice těsně vyhnul, ale ulomil si páku zadní brzdy, a tak jízdu dokroužil na 26. pozici. Útěchou mu snad může být jen 8. a 10. místo v samostatně hodnocené třídě 125junior. Víťa Marek byl ve třídě Open 13. a 11.
V sobotu 15.6. pojedou naši junioři svůj další mistrák v Jiníně u Strakonic.

27.5.2013
Po náročném víkendu a to hlavně díky přejezdu z MČR juniorů z Netolic na Přebor SMS do Nové Paky přinášíme výsledky našich jezdců z obou těchto závodů. V sobotu byl v 65kách Pepča Novák celkově 8. (v jízdách 10. a 8.) a Patrik Příhoda 13.(2x12.místo). V rámci této třídy pak byl Páťa v kategorii do 10ti let celkově druhý (2x druhý v jízdách). V silnější třídě 85 skončil Péťa Grof 14. (17. a 14. v jízdách). Na body jsme také konečně dosáhli i ve třídě do 125 ccm!!! V první jízdě ještě skončil Kuba Novotný těsně za body (21.), ale ve druhé si vše vynahradil pěkným 17. místem a ziskem prvních 4 bodů do celkového hodnocení této třídy. Ve třídě MX2 potkala Robina Zemana technická závada a tak první jízdu nedokončil. V druhé pak dojel 27.
Výseledky z neděle: 50 ccm - Víťa Marek - 3. místo, 65 ccm - Pepča Novák - 2. místo, 85 ccm - Péťa Grof - 1. místo, Vet I. - Robert Zeman - 12. místo, MX2 - Kuba Novotný - 8. místo, MX2 - Robin Zeman - 10. místo, Open - Víťa Marek - 2. místo.
Další závod Přeboru SMS Pardubice se jede tuto neděli 2.6. v Městečku Trnávka (!!! Pozor změna termínu - původně byl závod plánován na 1.6.!!!).

20.5.2013
Včera se jel druhý podnik Mez. MČR v Pacově. Z našich jezdců se závodu zúčastnil pouze Víťa Marek, který byl ve třídě MX1 celkově 21. (v první jízdě 22. a ve druhé 25.).
Všichni naši junioři pojedou svůj letos již třetí mistrovský závod v sobotu 25.5. v Netolicích. Na neděli se potom přesuneme do Nové Paky na další závod přeboru SMS Pardubice.

10.5.2013
Výsledky našich jezdců z junirského mistráku 8.5. v Přerově: Pepča Novák - 16., Patrik Příhoda - 20. (oba 65ccm), Péťa Grof - 12. (85 ccm), Kuba Novotný (125) a Robin Zeman (MX2) - nebodovali.

7.5.2013
Sobotní závod Přeboru SMS v Rosicích byl kvůli přívalovým dešťům zrušen a hledá se nový náhradní termín.
V něděli jsme se pak zůčastnili MČR Inter pod hlavičkou ČAMS v Ledči nad Sázavou. Patrik Příhoda (65 ccm) byl celkově 7., Petr Grof (85 ccm) 10., Jakub Novotný v MX2 27. a z toho v MX2 junior 10. a Víťa Marek (Open) 15.
Dnes již naši junioři odjíždějí na druhý závod MMČR, který se jede zítra 8.5. v Přerově, tak jim držíme palce.

29.4.2013
Sobotní závody Přeboru SMS v Trutnově by se pořadatelsky daly zařadit spíše k těm hůře zvládnutým z důvodu velké prašnosti tratě. Přesto se ale nakonec odjely všechny rozjížďky a naštěstí se to obešlo bez vážnějších zranění.  Výsledky našich jezdců: 50 ccm - Víťa Marek - 2. místo, 65 ccm - Pepča Novák - 6., Páťa Příhoda - 8., 80 ccm - Péťa Grof - 3., Veterán I - Robert Zeman - 11., MX2 - Kuba Novotný - 16., Robin Zeman - 17., Open - Víťa Marek - 2.
Další závod SMS se jede již tuto sobotu 4.5. v Rosicích nad Labem. V Neděli se pak jede první závod MČR pod záštitou ČSMS v Ledči nad Sázavou.

23.4.2013
V sobotu byl zahájen seríál Přeboru SMS Pardubice závodem v Třemošnici. Za pěkného počasí dosáhli naši jezdci výborných výsledků - v 65kách byl Patrik Přídhoda 3. a Pepča Novák 6., v 85kách zvítězil Péťa Grof, v MX2 byl Kuba Novotný 13. a Robin Zeman 19., ve třídě Open vyhrál Víťa Marek, a ve Veteránech byl Robert Zeman 18.
Další závod seriálu se jede již tuto sobotu 27.4. v Trutnově.

15.4.2013
Za krásného počasí včera odstartoval letošní šestidílný seriál Mezinárodního MČR závodem v Dlouhé Loučce. Naši jezdci ve třídě MX2 se ale do odpoledního závodu nekvalifikovali, když Kubovi chybělo něco málo přes vteřinu a Robinovi ještě o něco více. Závod se jel novým systémem, ale v podstatě se všem kvalifikovaným započítávají do výsledků dvě rozjížďky stejně jako dříve. Víťa se kvalifikoval 23. časem a v jízdách pak byl 20. a 21.
Další závod, kde se už představí všichni naši jezdci, se pojede v sobotu 20.4. v Třemošnici. Bude to letošní první závod Přeboru SMS Pardubice.

7.4.2013
Včera se jel první závod juniorského mistráku v Lokti nad Ohří, kam byl přeložen z Krásné Lípy, kde se v současné době na trati nachází ještě sníh. Náš tým měl zastoupení ve všech třídách a nejlepších výsledků jsme dosáhli v té nejslabší, kde nás skvěle reprezentovali Patrik Příhoda a Pepča Novák. První jízda sice začala špatně, když Patrikovi na startu zhasnula motorka, ale potom si skvělou stíhací jízdou dojel pro 11. místo. Pepča měl zase v této jízdě technické problémy a po dvou nucených zastávkách z toho bylo jen 21. místo. Ve druhé jízdě už oba odstartovali lépe a dojeli Patrik 9. (a to ho ze 6. místa odsunul pád) a Pepča 13. Ve třídě 80 ccm dojel Péťa Grof 16. a 19. V dalších kategotiích už jsme na body nedosáhli, když Kuba Novotný (125ccm) byl 33. a 30. a Robin Zeman (MX2) 27. a 24.
Dalším nejbližším závodem by měl být (pokud počasí dovolí) "velký" mistrák v neděli 14.4. v Dlouhé Loučce u Uničova.

18.3.2013
Minulý týden 9.3. jsme jeli kontrolní závod ve Vážanech. V MXdvojkách byl Jakub Novotný 18. a Robin Zeman 20. Ve třídě MX1 byl celkově 8. Víťa Marek. Na závěr jely obě třídy dohromady superfinále, ve ktrém skončil Víťa 8., Robin 21. a Kuba 22.
Tuto sobotu (16.3.) vyhrál Patrik Příhoda svůj první závod na pětašede, který se jel v hale v Mohelnici spolu se závodem pitbiků.

17.2.2013
Včera se jel předposlední závod letošního mistrovského motoskijöringu v Martinicích. Naše posádka (Víťa Marek a Zdeněk Langer) zde ve finále vybojovala krásné druhé místo. Odstartovali třetí a po pár kolech se jim podařilo překonat Sládka. Druhou pozici za Josefem Mňukem si už potom v poklidu pohlídali až do cíle.
Dnes seriál vyvrcholil v Dobřanech, kde si kluci o jedno místo pohoršili. Třetí místo (za Sládkem a Šrolerem) ale bylo hezkým zakončením letošní motoskijöringové sezóny pro náš tým a celková pátá pozice naši posádky v MČR je super výsledek. Poděkování patří hlavně oběma lyžařům (Liborovi Kašparovi a Zdendovi Langerovi) za skvělé výkony.
Záznam z dobřanského závodu by měl být na čt sport v úterý 19.2. ve 23:55 (super čas :-)) a opakování ve středu v 11:10. 

11.2.2013
V sobotu dojeli Víťa Marek s novým lyžařem Zdeňkem Langrem na 6. místě. Po závodě v Horním Městě je tedy naše posádka na průběžném 7. místě.
Do konce seriálu zbývají již jen dva závody, které by se měli jet tento víkend a to v sobotu v Martinicích a v neděli v Dobřanech.

8.2.2013
Nedělní závod v Letohradě je pro nedostatek sněhu zrušen.

6.2.2013
Dnes byl potvrzen sobotní závod v Horním Městě. O závodě v Letohradě bude rozhodnuto později.

4.2.2013
Sobotní závod v motoskijöringu v Martinici v Krkonoších byl z důvodu oblevy zrušen.
Seriál by měl pokračovat (pokud bude sníh) 9.2. v Horním Městě a v neděli 10.2. v Letohradě.

28.1.2013
Včera se jel další závod MČR v motoskijöringu v Klášterci nad Orlicí. Pořadatelé připravili pěknou rychlou trať, která byly hodně náročná pro lyžaře. Naše posádka (Víťa Marek a Libor Kašpar) nakonec brala tři body za třinácté místo a v průběžném pořadí klesla o jednu příčku tedy na místo 8. Závod suverénně vyhrál Mňuk s Langrem, kteří se tím dostali do čela tabulky.
Další podnik by se měl jet tuto sobotu 2.2. v Martinici v Krkonoších.

21.1.2013
Po krátké přestávce a odpočinku od závodů jsme se přehoupli do nového roku 2013, ve kterém přejeme všem hodně úspěchů.
Prvním závodem v sobotu 19.1. odstartoval v Želči v jižních Čechách seriál Mistrovství ČR v motoskijöringu. Naše nová posádka ve složení Víťa Marek a Libor Kašpar dojela ve finále na pěkném sedmém místě, což předčilo veškerá očekávání.
V neděli 27.1. se jede druhý podnik seriálu a to v Klášterci nad Orlicí, kde by naše posádka neměla chybět.

31.10.2012
V sobotu 20.10. jsme odjeli poslední závod této sezóny a to v Třemošnici, kde se jel čtvrtý podnik seriálu Inter MČR pod hlavičkou ČSMS. Jakub dojel ve třídě 85 ccm 15. a 14. a v celkovém hodnocení mu patří 12. místo (z českých jezců mu patří pomyslná čtvrtá příčka). Ve třídě MX3 byl Víťa 10. a 11., což  vyneslo celkové 11. místo v seriálu.

15.10.2012 (12.00)
Konečně už se objevily výsledky z družstev na oficiálních stránkách. Družstvo SMS Pardubice skončilo na výborném 7. místě. Super!!!

15.10.2012
Ve včerejším závodě Mez. MČR družstev ve Stříbře vybojoval pro SMS Pardubice Víťa Marek s Tomášem Povolným a Jirkou Hendrychem cenné druhé místo mezi jedenácti družstvy SMS. Tato družstva bojovala i o pořadí v mistráku, avšak zde nejsou k dispozici ještě žádné výsledky (ty nebyly ani v místě závodu a tak jezdci vůbec neměli přehled, jak na tom průběžně jsou, což je na závod MR dost velký nedostatek!!!). Snad se někde v krátké době objeví.

více foto ve fotogalerii

V sobotu 6.10. jel Patrik Příhoda závěrečný jedenáctý závod seriálu MX vysočina cup na velké trati v Dalečíně, kde opět suverénně zvítězil v obou jízdách. Přestože Patrik vyhrál všech devět závodů, kterých se v tomto seriálu mohl zůčastnit (z důvodu kolize dvou závodů s MMČR) skončil s minimální bodovou ztrátou v celkovém pořadí na krásném druhém místě. Gratulujeme.
V neděli 7.10. se jel poslední závod Mez. MČR v Dlouhé Loučce. První jízdu Víťa dokončil na 12. místě. Druhé pak byly zrušeny pro nepřízeň počasí. V celkovém hodnocení MMČR ve třídě MX3 pro rok 2012 tak Víťa skončil 13.
V sobotu 13.10. se jel poslední závod juniorského mistráku, kda jsme však žádného zástupce neměli. Konečné pořadí našich jezdců v seriálu za rok 2012 je následující: třída 65 ccm - Josef Novák 20., Ondřej Matějíček 27., třída 85 ccm - Jakub Novotný 18.
V sobotu 20.10. pojede Víťa s Kubou poslední závod MMČR Inter (ČSMS) v Třemošnici.

3.10.2012
V něděli 30.9. se jel v Mohelnici poslední závod MMČR juniorů do 50ccm, na který jel Patrik Příhoda jako průběžný lídr seriálu s 28 bodovým náskokem na druhého v pořadí. V první jízdě se hned po startu ujal vedení a bezchybnou jízdou se 14s náskokem si dojel pro 25bodů, které mu stačili k zisku titulu mistra ČR.Ve druhé jízdě jen potvrdil, že je titul ve správných rukou, když na druhého v cíli najel přes 30s a v celém pětidílném seriálu neztratil ani jeden bod. Patrikovi patří obrovská gratulace!!! 
V neděli 16.9. se jel předposlední závod MMČR v Kramolíně, kde Víťa Marek dojel ve třídě MX3 15. a 13. a 13. pozice mu patří i v průběžném hodnocení seriálu.
Týden na to 22.9. jeli předposlední závod MMČR taky naši junioři v Horním Újezdě. V první jízdě dojel Ondra Matějíček 22. a druhou jim pro nesjízdnost tratě (díky dešti) zrušili. Jakub Novotný absolvoval pád hned po startu první rozjížďky. Jízdu sice s velkým sebezapřením dokončil na 15. místě, ale do druhé kvůli bolestem nenastoupil.
Ve stejný den závodil Víťa Marek junior (4,5 roku) na Nové Vsi. Po pěkném výkonu skončil na pátém místě.
Ve státní svátek 28.9. jsme odjeli poslední (pro juniory předposlední) závod Přeboru SMS Pardubice v Rosicích. Jakub Novotný zde skončil v osmdesátkách druhý, Robin Zemanu v MX2 Hoby šestý a Víťa Marek v MX3 také druhý. V celkovém pořadí za rok 2012 tedy Robin Zeman skončil 7. v MX2 hoby, Robin Zeman starší 29. ve Veteránech I. a Víťa Marek 2. v MX3.
Nejbližším závodem je nedělní (7.10.) Mez. MČR v Dlouhé Loučce u Uničova.

Na závěr nám přišla jedna trochu smutnější zpráva od pana Kačera: Ročenka Český motokros končí
Po třinácti letech jsme se rozhodli ukončit vydávání ročenky "Český motokros". Děkujeme všem, kteří nás podporovali ať to bylo formou inzerce, prodeje a hlavně těm, co si náš výtvor kupovali. Všechno ale jednou musí skončit a protože zájem o ročenku každoročně klesal, učinili jsme tento krok. Ještě jednou všem příznivcům děkujeme a přejeme našemu motokrosu jenom to nejlepší.
Petr Kačer 

14.9.2012
Výsledky našich jezdců z uplynulých dvou víkendů:
1.9. - MČR junior Horažďovice - Ondra Matějíček (65 ccm) 18. a 17. místo (z jezdců do 10ti let 5. a 4.), Jakub Novotný (85 ccm) 18. a 23.
2.9. - MČR Inter Holice - Jakub Novotný (85 ccm) 14. a 19., Víťa Marek (MX3) 17. a 17.
8.9. Přebor SMS Holice - Patrik Příhoda (50 ccm) dvakrát první (tato třída se zároveň započítávala do seriálu mistrovství ČR, který Patrik suveréně vede), Ondra Matějíček (65 ccm) dvakrát 5., Jakub Novotný (85 ccm) dvakrát 2., Robin Zeman (MX2 hoby) 10. a druhou pro závadu motocyklu nedokončil, Víťa Marek (MX3) dvakrát 4.

28.8.2012
V sobotu 18.8. se po tříměsíční pauze Patrik zůčastnil třetího závodu MMČR do 50ccm v Pacově, kde opět zvítězil v obou jízdách a zvýšil si náskok v průběžném vedení pětidílného seriálu. O týden později 25.8. se po prázdninové přestávce jel již osmý závod seriálu MX Vysočina cup v Horním Újezdu u Litomyšle kde Patrik také vyhrál obě jízdy.
O tomto víkendu se Jakub Novotný zúčastnil závodu Mistrovství světa v bulharském Sevlievu. V sobotní kvalifikaci měl smůlu na rozlosování a tak ve skupině A skončil na nepostupovém 21. místě (přímo do závodu šlo 18 jezdců), přitom se stejným časem by byl ve druhé skupině 13. Postup si tedy musel vybojovat až ze závodu "poslední šance", do něhož perfektně odstartoval a na chvíli se objevil i v čele. Potom si ale jízdou na jistotu dojel pro 3. místo (postupovali 4), které mu zajistilo start v nedělním závodě, což již samo o sobě znamenalo velký úspěch v kvalitní konkurenci 58 jezdců v kategorii 85 ccm. První nedělní jízdu Kuba dojel se dvěma lehkými pády na 33. místě, když v průběhu jízdy dokázal držet krok třeba s rakušanem Pramerem, který zvítězil na MMČR v Netolicích! O dost hrozivěji vypadající pád absolvoval Kuba asi ve třetím kole druhé jízdy. Kvůli bolestem břicha byl odvezen na vyšetření do nemocnice, kde se naštěstí ukázalo, že je vše ok.
Nejbližší závod je pro Kubu a Ondru sobotní (1.9.) MMČR juniorů v Horažďovicích. V neděli pak pojede Kuba s Víťou MMČR Inter v Holicích.

14.8.2012
O víkendu 4.-5.8. se Patrik zůčastnil juniorského závodu ME IMBA v Kozmicích u Benešova, kde na luxusně připravené surerkrosové trati suveréně vyhrál v obou dnech všechny čtyři jízdy a stal se vítězem evropského poháru juniorů do 50ccm.


V neděli 12.8. dojel Víťa 11. a 13. v dalším závodě Mez. MČR v Petrovicích.
28.7. se jel v Žamberku závod Přeboru SMS Pardubice, kde Ondra Matějíček vybojoval dvakrát pěkné 5. místo. Výborný výkon podal Robin Zeman, který si ve své třídě dojel dvakrát pro body za třetí místo. Víťa Marek dojel v Openech třetí a druhý. Jakub Novotný se v tomto termínu zůčastnil soustředění, na kterém se připravoval na závod Mistrovství světa v bulharském Sevlievu (25. a 26.8.).
V sobotu 14.7. bojovali o body do juniorského seriálu MČR Ondra s Kubou v jihočeských Netolicích. Ondra dojel ve třídě 65 ccm 26. a 23. a Jakub byl v osmdesátkách 16. a 18.
 
11.7.2012
Ve čtvrtek 5.7. se jel druhý podnik Mez. Mistrovství ČR pod hlavičkou ČSMS ve Vícenicích u Moravských Budějovic. Nově přebudovaná trať byla velice rychlá a hlavně výborně připravená. I za velkého horka se dařilo pořadatelům trať průběžně kropit a tím ji udržovat v téměř bezprašném stavu. Ve třídě 85 ccm nás opět reprezentoval Jakub Novotný. V jízdách byl dvakrát dvanáctý a tato pozice mu patří i průběžně. V MXtrojkách dojel Víťa Marek 13. a 10. a průběžně je zatím desátý.
V neděli 8.7.pokračoval seriál Mez. MČR pod Autoklubem v jihočeské Kaplici. Zde závodil pouze Víťa a dojel 16. a 12. Průběžně je zatím třináctý.
V sobotu čeká naše juniory další podnik Mez. MČR juniorů v Netolicích. 

3.7.2012
V sobotu 3.6. se jel další závod Přeboru SMS v Klášterci nad Orlicí. Ondra dojel pátý, Kuba druhý, Robin šestý a Víťa druhý.
Ve stejný den se Patrik zúčastnil sedmého závodu seríálu mx vysočina cup v Opatově u Svitav, kde opět suveréně zvítězil v obou jízdách a před prázdninovou přestávkou si upevnil vedení v seriálu. Dalším závodem, ktrého se Patrik zúčastní bude 21.7.- 22.7. Mitroství Evropy IMBA v Kozmicích u Benešova.  

25.6.2012
V sobotu 23.6. se Patrik Příhoda MX50 zúčastnil závodu seriálu Novacup ve třídě do 65ccm v Žamberku, kde zvítězil v obou jízdách a nechal za sebou i všechny jezce na petašedesátkách.
Ve stejný den se jel další závod Přeboru SMS tentokrát v Městečku Trnávka a zde jsou výsledky našich jezdců: Ondra Matějíček - 8. místo, Kuba Novotný - 4. místo, Robin Zeman - 8. místo a Víťa Marek - 4. místo. Další podnik seriálu se jede tuto sobotu v Klášterci nad Orlicí.

19.6.2012
16.6. jel Patrik Příhoda (mx 50) další závod seriálu Mx vysočina cup na trati Dalečín 1. V tomto závodě se postavili na start Patrik jako vedoucí jezdec MMČR s vedoucím jezdcem MMSR .V souboji dvou lídrů Patrik potvrdil skvělou formu a suveréně zvítězil v obou jízdách.
Ve stejný den se také závodilo v Bělé u Jevíčka (Přebor SMS Pardubice). Ondra Matějíček dojel dvakrát šestý, Jakub Novotný vyhrál obě jízdy, Robin Zeman 13. a 7. a Víťa Marek dvakrát 2.
Další závod Přeboru SMS se jede již tuto sobotu 23.6. v Městečku Trnávka.

12.6.2012
Minulý víkend 2.6. se jel v Krásné Lípě další závod juniorského mistrovství. Výborně zde v první jízdě zajel Jakub Novotný (třída 80 ccm), když projel cílem jako 7. Druhou jízdu však dokončil po dvou pádech až na místě 16. Celkově tak z toho bylo "pouze" 11. místo. Ondra Matějíček (65 ccm) byl v první jízdě 19. a druhou po pádu nedokončil. Pepča Novák se závodu nezúčastnil.
Ve stejný den se Patrik Příhoda (50 ccm) zůčastnil již pátého závodu mx vysočina cupu ve Vranově u Brna, kde jasně zvítězil v obou jízdách a vrátil se zpět do čela seriálu o které přišel kvůli kolizi závodů s MMČR v Ledči n .S.
V sobotu 9.6. pokračoval seriál Přeboru SMS Pardubice závodem v Opatově. Ondra Matějíček (65) byl celkově 7. Jakub Novotný (85), Robin Zeman (hoby MX2) a Víťa Marek (open) vybojovali ve svých třídách celkové druhé místo.
Seriál Přeboru SMS bude pokračovat již tuto sobotu 16.6. v Bělé u Jevíčka.

21.5.2012
Před týdnem 12.5. se ve výborné formě představili naši junioři ve třetím závodě Mez. MČR v Jiníně u Strakonic. Ve třídě 65 ccm byl Pepča Novák 9. (v jízdách 9. a 6.) a Ondra Matějíček 18. (v jízdách 17. a 18.). V petaosmdesátkách byl Kuba Novotný 7.
( v jízdách 7. a 9.).
Tento víkend v sobotu 19. jsme odjeli další závod Přeboru SMS v Ledči nad Sázavou. Závod skončil smolně pro Pepču Nováka, který si při ošklivém pádu v posledním kole první jízdy zlomil levou pažní kost. Následně byl převezen do nemocnice, kde ihned podstoupil operaci. Přejeme mu tímto brzké uzdravení. Třídu 50 ccm, která se jela současně i jako další závod Mez. MČR, suveréně ovládl náš Patrik Příhoda a zvítězil v obou jízdách, čímž si upevnil vedení v seriálu. Ostatní jezdci pak bojovali o body pouze do Přeboru SMS. Ondra Matějíček byl 9. a 8., Kuba Novotný dvakrát 3., Robin Zeman 20. a 11., Robin Zeman st. 19. a 17. a Víťa Marek dvakrát 4.
Svůj první "závod" absolvoval i náš nejmladší člen týmu čtyřletý Víťa Marek, který se v sobotu zůčastnil závodu na Nové Vsi nedaleko Tyníště nad Orlicí. V kategorii do 10ti let v konkurenci 12ti závodníků skončil celkově 6.
Nejbližším závodem je 27.5. Mez MČR v Přerově.    

8.5.2012
V sobotu 5.5. vyhrál Patrik Příhoda třetí závod Vysočina MX Cupu v Dolních Heřmanicích ve třídě 50 ccm. Dnes vítězství zopakoval i v Mistrovství ČR v Krásné Lípě u Chomutova, k čemuž mu velice gratulujeme.
Víťa Marek jel v neděli druhý závod Mez. MČR v Lokti, kde dojel dvakrát na pěkném desátém místě a v průběžném hodnocení tak rázem poskočil na 15tou příčku.
Dnes také závodil Pepča Novák, který se zúčastnil prvního závodu Inter MČR třídy 65 ccm v Dubňanech. První jízdu dojel 19. a ve druhé si polepšil na místo 13.
Nyní nás čeká v sobotu druhý závod juniorského MČR v Jiníně u Strakonic.
 
3.5.2012
V neděli 29.4. se jel v Pacově první závod Mez. MČR, kde Víťa Marek dojel ve třídě MX3 v jednotlivých rozjížďkách 31. a 18.
O dva dny později se naši junioři zúčastnili druhého závodu Mez. MČR juniorů v Nové Pace. Výborně zajel ve třídě 65 ccm Pepča Novák, který jedenáctým a sedmým místem vybojoval celkovou devátou příčku v závodě. Ondra Matějíček dojel ve stejné kategorii 23. a 19. a připsal si tak další cenné body. Ve třídě 80 ccm dojel Jakub Novotný 13. a 8., což v celkovém hodnocení znamenalo 10. místo.
Nejbližším závodem je 6.5. druhý podnik Mez. MČR v Lokti nad Ohří a o dva dny později (8.5) pojedou 65ky MČR v Dubňanech. 

23.4.2012
V sobotu 21.4 se Patrik Příhoda zúčastnil 2 závodu mx vysočina cup na trati Dalečín2 kde jasně zvítězil v obou jízdách a zvýšil si tak náskok v průběžném vedení seriálu. Příští sobotu se zúčasní prvního závodu freecup v Kostěnicích.
Výsledky našich jezdců v závodě Přeboru SMS v Třemošnici 21.4.:
Pepča Novák (65) dvakrát 7. místo, Ondra Matějíček (65) dvakrát 10. místo, Kuba Novotný (80) 2. a 7. místo, Robin Zeman (MX2hoby) 5. a 7. místo, Pavel Kavan (veteránII) 10. a 9. místo, Víťa Marek (Open) dvakrát 5. místo.
Nejbližším závodem je v neděli 29.4. Mez. MČR Buksa/Ados Cup 2012 v Pacově, kde pojede z našeho týmu pouze Víťa. Junioři se pak představí v úterý v Nové Pace na Mez. MČR juniorů.

16.4.2012
V sobotu se jel první závod Mez MČR juniorů v Přerově, kde jsme měli dva naše zástupce. Ve třídě 65 ccm vybojoval cenné body Ondra Matějíček za 19. a 18. místo (celkově je 19.). V 85kách si Jakub Novotný dojel pro 17. a 14. místo (celkově je 17.). V neděli ve Vranově (MČR Inter) pak Kuba pokračoval ve špatných startech, ale bojovnou jízdou pak vydřel 11. a 15. místo (celkově je 12.). Víťa Marek zde dojel 14. a 11. (celkově je 11.).
V sobotu se jel taky první závod Nova Cupu v Žamberku. Třídu do 65 ccm vyhrál náš Pepča Novák a třetí byl Patrik Příhoda (1. z jezdců na motocyklu 50 ccm). Robin Zeman byl ve třídě junior 13-18 let celkově 8. a Pavel Kavan ve Veteránech nad 44 let 13.
Další závod Přeboru SMS nás čeká v sobotu 21.4. v Třemošnici. 

10.4.2012
Výsledky našich jezdců na druhém závodě Přeboru SMS v Nové Pace dne 7.4.:
Pepča Novák (65) dvakrát 6. místo, Ondra Matějíček (65) 7. a 8. místo, Kuba Novotný (80) 7. a 6. místo, Robin Zeman (MX2hoby) 14. a 9. místo, Robert Zeman (veteránI) zranil se, Pavel Kavan (veteránII) 17. a 13. místo, Víťa Marek (Open) 2. a 3. místo.
Náš nejmladší závodník Patrik Příhoda se v tomto termínu zúčastnil 1.závodu mx vysočina cup na trati Dalečín 1, kde v solidní konkurenci zvítězil v obou jízdách.
V sobotu 14.4 se Patrik, Pepča a Robin zúčastní závodu Novacupu v Žamberku. Kuba a Ondra pojedou MČR juniorů (AČR) v Přerově. Na neděli se Kuba přesune do Vranova u Brna, kde spolu s Víťou odjedou první závod MČR Inter (ČSMS) ve Vranově u Brna.

6.4.2012
V sobotu 31.3. se všichni jezdci našeho týmu zúčastnili prvního letošního závodu Přeboru SMS v Trutnově. Za typického jarního počasí, kdy nechybělo sluníčko, déšť a chvílemi dokonce poletoval i sníh, ukázali naši jezdci, že jsou na sezónu dobře připraveni. V nejslabší kategorii 50 ccm Patrik Příhoda jasně zvítězil v obou jízdách. V 65kách byl Pepča Novák 6. a 4. a Onra Matějíček dvakrát devátý. V osmdesátkách byl Kuba Novotný 3. a 2., což mu vyneslo celkové druhé místo. V MXdvojkách hoby byl Robin Zeman 11. a 5, z čehož v celkovém součtu byla pěkná 7. pozice. Jeho otec Robin Zeman byl ve třídě Veterán1 dvakrát 13. a v Openech Víťa Marek 2. a 3. (celkově 3.).
Již zítra 7.4. nás čeká druhý přeborový závod v Nové Pace.  

22.3.2012
V sobotu 18.3. nám odstartovala motokrosová sezóna kontrolním závodem v Pánově u Hodonína. Náš tým zde reprezentoval ve tříde do 85 ccm Jakub Novotný, který svým umístěním ve třech jízdách vybojoval celkové čtvrté místo.
Příští týden v sobotu 31.3. odstartuje seriál Přeboru SMS Pardubice závodem v Trutnově, kde by se již měli představit všichni členové našeho týmu.

13.2.2012
V sobotu 11.2.2012 se se náš jezdec Patrik Příhoda zůčastnil halového superkrosu v nově vybudované hale v Mohelnici v kategorii do 50ccm. Jelo se systémem dvou vyřazovacích kvalifikačních jízd a na závěr finálová jízda pěti nejlepších z každé skupiny. Patrik vyhrál obě své kvalifikační jízdy a z prvního místa postoupil do finále. Ve finálové jízdě se po startu ujal vedení a suveréní jízdou si dojel pro první letošní vítězství. Gratuljeme.

     

23.12.2011
Přejeme všem krásné prožití Vánočních svátků a do nového roku 2012 hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.
                                                                                CERMEN racing team23.11.2011
Dobrý den!
       Dovoluji si pozvat všecny jezdce, pořadatele, členy vedení SMS motokrosu Pardubice a také všechny příznivce tohoto sportu na Valnou hromadu našeho střediska a vyhodnocení sezóny 2011, včetně předání cen, která se koná v pátek dne 25.11.2011 v 17,30 hod restauraci U Kosteleckých v Pardubicích - Černé za Bory. Prosím jezdce na 1. - 5. místě v každé kategorii o osobní účast.

     Na Valné hromadě již bude možno odevzdat žádost o vystavení licence na rok 2012 a zažádat o zařazení do nominace a přidělení startovního čísla. Jezdcům, kteří zažádají o startovní číslo, které měli v letošním roce do 15.1.2011 společně se žádostí o licenci budou tato čísla přidělena. Po tomto termínu již bude přidělování startovních čísel uvolněno a nelze zaručit, že jezdec bude mít stejné číslo jako v minulé sezoně. 
       Součástí programu bude i promítání fotografií  pana Jirečka z letošních závodů.
Program:
       Zahájení
       Volba návrhové a volební komise
       Zpráva o zhodnocení sportovní sezóny 2011
       Zpráva o hospodaření
       Další činnost SMS Pardubice a příprava na sezónu 2012
       Diskuze
       Vyhlášení přeborníků za rok 2011
       Zakončení
       Volná zábava 

  Za SMS Pardubice         Bohdan Růžička  a Jiří Krejčík
7.11.2011

Začátkem listopadu vyšlo dvanácté pokračování ročenky "Český motokros". Najdete zde výsledky nejen z motokrosu, ale i supermota, sajdkárkrosu, čtyřkolek a motoskijőringu, dále pak komentáře, fotografie a profily nejúspěšnějších jezdců sezony. Objednat si ji můžete na: petr.kacerr@seznam.cz nebo na 603 165 149, cena 45 Kč plus poštovné.

31.10.2011
V sobotu 29.10. jsme letošní motokrosovou sezonu zakončili závodem v Trutnově. Pro třídy 50, 65 a 85 to byl poslední bodovaný závod v Přeboru SMS motokrosu Pardubice. Velké motorky zde jeli závod Přeboru SMS družstev, který se jel jako Memoriál Jiřího Mikysy. Výborný závod zajel Pepča, když dojel v pětšedesátkách 6. a 5. V konečném pořadí tak zkončil na pěkném 10. místě. Jakub byl v pětaosmdesátkách 5. a 6. a v konečném pořadí Přeboru SMS mu tak patří 5. místo. Další dva junioři se závodu nezúčastnili a v konečném pořadí tak zkončili Patrik v kategorii 50 ccm sedmý a Ondra v 65 ccm třináctý. V závodě družstev náš tým reprezentovali jezdci Aleš Pospíšil, Michal Horák a Vítězslav Marek, kteří nakonec vybojovali výborné druhé místo za bezkonkurenčním Region racing týmem ve složení Provazník, Matocha a Votroubek.
Opožděně také přinášíme výsledky z předchozích víkendů. 15. 10. dojel Víťa v MMČR 16. a 15. a v konečném pořadí mu tak patří 16. příčka, což se dá v letošní konkurenci ve třídě Open považovat za výborný výsledek. O týden později 22. se pak Víťa zúčastnil Mezinárodního mistrovství ČR družtev, kde s Josefem a Romanem Mňukovými vybojovali 10. místo.

10.10.2011
V sobotu 8.9.2011 jeli Patrik (třída MX50) a Pepa (třída MX65) poslední závod seriálu Vysočina cup na trati Dalečín I, který se jel zároveň jako MMČR IMBA. Patrik šel na start jako vedoucí jezdec s šestnácti bodovým náskokem. V první jízdě odstartoval první a skvělou jízdou udržoval náskok před svými největšími soupeři. Dvě kola před cílem ho jezdec jedoucí o kolo zpět vytlačil mimo lavici a následoval pád. Naštěstí se ale Patrikovi nic nestalo a jízdu dokončil s minimální ztrátou na 3.místě. Druhou jízdu tak potřeboval dojet do 6.místa. Po startu se opět ujal vedení, které přenechal z taktického důvodu neriskovat daší zbytečný pád, svým soupeřům, a jízdou na jistotu si dojel opět pro 3. místo. Tato příčka mu patřila i celkově v závodě, ale hlavně tak Patrik vybojoval celkové vítězství v 12ti dílném seriálu Vysočina MX Cup 2011 v kategorii MX50. Gratulujeme!!!
Pepča dojel 6. a 8., což mu v součtu vyneslo pěkné 8. místo. V seriálu se pak umístil v kategorii MX65 na 16. místě. Ondra Matějíček, který se závodu z důvodu zranění nezúčastnil, je v celkovém hodnocení ve stejné kategorii na 26. místě.
V sobotu 15.10. pojede Víťa  poslední závod MEZ. MČR v Přerově.

2.10.2011
Včera se jel poslední závod letošního mezinárodního mistrovství ČR juniorů v Nové Pace. Pepča Novák předvedl v první jízdě výborný start, ale po dvou pádech nakonec dojel až 27. Druhou dokončil na 23. místě. Ondra Matějíček byl ve svém premiérovém závodě MČR 28. v první jízdě. Ve druhé jízdě upadnul a nedojel. Naštěstí se ukázalo, že má "pouze" hodně zhmožděnou nohu, a tak mu přejeme brzký návrat na motorku.
Patrik Příhoda dnes závodí v Litovli na volném závodě třídy 50 ccm. 

29.9.2011
V sobotu 24.9. se jel předposlední podnik MMČR v Jiníně u Strakonic. Víťa zde dojel v obou jízdách sedmnáctý a tato příčka mu patří i v průběžném pořadí.
Ve stejný den závodil Patrik v Opatově, kde se jela Vysočina. V obou jízdách suveréně zvítězil a dostal se tak do vedení v seriálu před posledním závodem, který se pojede za týden v sobotu 8.10. v Dalečíně.
Již tuto sobotu (1.10.) pojedou ale Ondra a Pepa poslední závod MMČR juniorů v Nové Pace.

20.9.2011
V neděli 18.9. se jel předposlední závod MMČR juniorů v Horním Újezdě. V našich barvách zde bojoval pouze Pepča Novák ve třídě 65 ccm, který si zde odbyl svoji premiéru v mistrovsví republiky. Jízdy dokončil na 23. a 27. místě. Poslední juniorský závod se pojede příští sobotu 1.10. v Nové Pace, kde by měl Pepča také startovat.
O týden dříve (11.9.) vybojoval Patrik Příhoda 4. a 5. místo v Krásné Lípě v závodě MMČR juniorů ve třídě 50 ccm. V průběžném pořadí se tak posunul na výbornou 5. pozici.

11.9.2011
V sobotu 3.9. kluci odjeli závod Přeboru SMS Pardubice v Rosicích. Pepčovi se v 65 moc nedařilo. V obou jízdách upadl a tak dojel na 11. a 12. místě. Ondra dojel dvakrát na13. místě. Kuba v 85 zkončil 5.a 6. místě.
Víťa první jízdu měl krásně rozjetou na druhém místě, ale po pádu a velké námaze nakonec zkončil 3. Na stejné pozici dojel i druhou jízdu.
V neděli 4.9. bojoval o body do seriálu MMČR juniorů ve třídě 50 ccm náš nejmenší jezdec Patrik Příhoda. Závod ve Stříbře dokončil na pěkném 5. místě. V průběžném pořadí je zatím 6.
O týden později 10.9. jsme odjeli další závod Přeboru SMS Pardubice v Holicích. Pepča v 65 zkončil na 9. a 8. místě a Ondra vždy na 14. místě. Kuba v první jízdě dojel na 7. místě a do druhé jízdy ze zdravotních důvodů (zánět v koleni) raději nenastoupil. Víťa dojel v Openech na 3. a 2. místě. Pro tuto třídu to byl zároveň poslední závod letošního seriálu Přeboru SMS. V konečném pořadí tedy Víťa obsadil třetí příčku.
Nyní Kubu čeká (pokud mu koleno dovolí) 18.9. Mezinárodní mistrovství ČR juniorů v Horním Ujezdě a Víťu 24.9. Mez. MČR  v Jiníně u Strakonic.

30.8.2011
V neděli se Víťovi moc nevydařil závod Mez. MČR v Kramolíně. V první jízdě kolo před cílem upadl ze 17. místa a dojel tak 20. Ve druhé jízdě mu pak kámen, který odlétl od jezdce před ním, pochroumal levý kotník a Víťa tak jízdu nedokončil. V průběžném pořadí tak klesl na 16. pozici.
3.9. jedeme další podnik SMS Pardubice v Rosicích nad Labem.

23.8.2011
V neděli 21.8. jsme odjeli další závod Přeboru SMS v Horním Újezdě. Nejvíce se zde dařilo našemu nejmladšímu závodníkovi Patrikovi Příhodovi, který zvítězil ve třídě 50 ccm. V pětašedesátkách byl Pepča 11. a Ondra 14. Ve třídě 85 vybojoval Jakub celkové 5. místo a v Openech dojel Víťa celkově třetí.
Nejbližší závod je v neděli 28.8. Mez. MČR v Kramolíně.

31.7.2011
17.7. odjel Jakub Novotný další závod MČR juniorů v jihočeských Netolicích. První jídu dokončil na pěkném 17. místě. Ve druhé se pak po pádu musel spokojit pouze s dvacátýmpátým místem. V průběžném pořadí mu zatím patří 31. příčka.
O týden později v neděli 24. vybojoval Víťa Marek v Mez. MČR ve Vranově další body za 16. a 17. místo a v průběžném pořadí je zatím na 13. místě.
V sobotu 30.7. reprezentoval náš tým Patrik Příhoda v Mistrovství ČR juniorů ve třídě 50 ccm v Merklíně. První jízdu dojel (po pádu ze 3. místa) na výborném 4. místě. Druhá byla z důvodu nesjízdnosti tratě zrušena.

11.7.2011
V neděli 3.7. zajel Víťa výborný výsledek na Mez. MČR v Holicích. V jízdách dojel 7. a 9. z čehož bylo celkové 7. místo. Průběžně se tak po třech odjetých závodech vyhoupnul na 12. místo.
Tuto neděli pojede Jakub další závod Mez. MČR juniorů tentokrát v Netolicích.

30.6.2011
Se zpozděním přinášíme výsledky našich jezdců z uplynulých dvou víkendů. V sobotu 18.6. se bojovalo o body do přeboru SMS motokrosu Pardubice v Opatově u Svitav. Ondra byl v pětašedesátkách dvakrát dvanáctý a Pepča vždy o místo lepší. Kuba dojel v pětaosmdesátkách šestý a pátý a Víťa v Openech dvakrát třetí.
Další víkend závodil pouze Kuba na mez. MČR juniorů v Kaplici, ale na body tentokráte těsně nedosáhl, když dojel 21. a 22.
Nejbližší závod je nyní Mez. MČR v Holicích v neděli 3.7., kde za nás pojede pouze Víťa.

13.6.2011
V sobotu se jel na výborně připravené trati v Bělé u Jevíčka další závod Přeboru SMS. Ve třídě 65 sbírali kluci další cenné zkušenosti. Pepča si dojel pro 12. a 11. místo a Ondra byl vždy hned za ním. V pětaosmdesátkák si vedl výborně Kuba, když byl nakonec odmávnut v obou jízdách na pěkném pátém místě. Víťa v Openech dojel 3. a 4.
18.6. nás čeká další závod v Opatově u Svitav.

10.6.2011
V neděli 5.6. se Víťovi podařilo vybojovat body v obou rozjížďkách Mezinárodního mistrovství ČR, který se jel v Petrovicích u Karviné. 17. a 16. místo znamená devět bodů do celkového hodnocení.
Další závod již zítra v Bělé u Jevíčka Přebor SMS Pardubice.

30.5.2011
V sobotu 21.5. se jel další závod přeboru SMS v Klášterci nad Orlicí. Ondra Matějíček zde dojel dvakrát 11. ve třídě 65, Jakub Novotný byl v pětaosmdesátkách 4. a 6. a Víťa Marek v Openech dvakrát 3.
28.5. se jel druhý závod MMČR juniorů v Jiníně, kde startoval pouze Jakub. V obou jízdách vybojoval cenné body za 20. místo v první a za 18. místo v druhé. Ve stejný termín jeli naši nejmenší závod přeboru Vysočiny v Opatově, kde byly kvůli vytrvalému dešti zrušeny všechny druhé jízdy. V té první dojel Pepča 12. a Ondra 13.
Nejbližším závodem je  Mez. MČR v neděli 5.6. v Petrovicích u Karviné.

15.5.2011
V neděli 8. května odstartoval seriál Mezinárodního mistrovství ČR v motokrosu závodem v Pacově, kde se opět sešla velká konkurence ve všech třídách. Víťa ve třídě Open dojel v první jízdě na 25. místě. Ve druhé si pak o sedm míst polepšil a za 18. místo si odvezl cenné tři body do průběžného pořadí MMČR.

Týden na to v sobotu 14. se jel další závod Přeboru SMS Pardubice v Ledči nad Sázavou, kde však nebyly vypsány třídy 65 ccm a 85 ccm, a tak zde závodil opět jen Víťa ve třídě Open. S celkovým šestým místem (7. a 5. v jízdách) však spokojen příliš nebyl. Musíme zde ale pochválit pořadatelé nejen za velice pěkně připravenou trať ale i za bezchybné zvládnutí celého závodu, který měl díky vynechání dvou tříd určitý spád. Pořadatelé díky tomu měli čas na přikropení nejhorších míst, kde se pomalu začínalo prášit a v neposlední řadě závody skončily v rozumnou dobu.

V sobotu 21.5. už budou o body do seriálu Přeboru SMS bojovat všichni naši jezdci a to v Klášterci nad Orlicí.

2.5.2011
Pepča se zůčastnil 30.4.2011 poháru vysočina, která se jela v Březové u Svitav. První závod měl špatný start a dojel na jedenáctém místě. Druhý závod se mu start vyvedl a dojel na pěkném šestém místě.

2.5.2011
Včera se jel první závod Mezinárodního mistrovství ČR juniorů v Krásné Lípě. Za náš tým zde startoval ve třídě 85 ccm Jakub Novotný. Po špatných startech se Kuba vždy prokousával dopředu, což se mu obzvlášť v první jízdě velice dařilo. Dostal se až na 18. místo, ale jezdec před ním mu na dvojskoku zkřížil trať. Ve snaze na něho neskočit tak Kuba ztrhnul motorku a ještě navíc trefil kámen. Pak následoval pád a výlet mimo trať. Než to posbíral, tak ho opět předjelo značné množství jezdců a v cíli z toho bylo až 25. místo. Ve druhé pak vybojoval 21. místo se ztrátou pouze 1 sekundu na poslední bodované (20.) místo.
Další mistrák pojedou junioři 28.5. v Jiníně, kde doufejme půjdou starty Kubovi mnohem lépe, aby mohl bojovat o body.

Ještě výsledky našich jezdců z minulého víkendu z Přeboru SMS v Třemošnici:
Třída 65 - Ondra 20. a Pepča 17.
třída 85 - Kuba 11.
třída Open - Víťa 6.

Následující víkend 8.5. pojede Víťa první závod Mez. MČR v Pacově.

18.4.2011
Přinášíme výsledky našich jezdců z dalšího závodu Přeboru SMS, který se jel v sobotu v Trutnově. Ve třídě 65 byl Pepča Novák devátý a Ondra Matějíček jedenáctý. Na obou klukách bylo vidět výrazné zlepšení oproti předchozímu závodu v Nové Pace. V pětaosmdesátkách dojel Kuba Novotný na pěkném osmém místě a obzvlášť ve druhé jízdě dokázal držet krok s jezdci od třetího místa. Ve třídě Open byl Víťa Marek čtvrtý.
Nyní pojedeme v sobotu 23.4. další závod přeboru SMS v Třemošnici.

11.4.2011
V sobotním závodě v Nové Pace si naši nejmladší odbyli svou premiéru v závodě Přeboru SMS. Pepča Novák dojel celkově patnáctý a Ondra Matějíček sedmnáctý. Ve třídě 85 ccm vybojoval ve velké konkurenci Jakub Novotný 14. a 12. místo (celkově 14.). Kategorie Open odjela pouze jednu rozjížďku, neboť před druhou musela odjet sanitka kvůli dvěma pádům ve třídě MX2, a závod tak byl předčasně ukončen. V té první jízdě byl Víťa Marek odmávnut jako 4.
Další závod Přeboru SMS se jede již tuto sobotu 16.4. na trati v Trutnově.

8.4.2011
Již zítra 9.4. pro nás startuje další motokrosová sezóna a to závodem Přeboru SMS Pardubice v Nové Pace. Náš tým zde budou reprezentovat Jakub Novotný ve třídě 85 ccm, Vítězslav Marek v Openech a ve třídě 65 ccm nováčci týmu Josef Novák (8 let)  a Ondřej Matějíček (7 let). Všem přejeme úspěšné vykročení do nové sezóny a hlavně bez zranění.

7.2.2011
V sobotu 5.2. se jel čtvrtý závod MČR v motoskijöringu v Olešnici a naše posádka dojela ve finále na pěkném pátém místě. V průběžném (a možná i konečném) pořadí se tak kluci posunuli na 11. místo. Nedělní závod v Letohradě už však musel být z důvodu počasí zrušen.

4.2.2011
Rozhovor s V. Markem na stránkách mxonline.cz: http://www.mx-online.cz/rozhovor-s-vitezslavem-markem-2

1.2.2011
Pokračování smůly, tak by se dalo shrnout dosavadní učinkování naši posadky v letošním seriálu motoskijöringu. Po vypnutí lyže v malém finále v prvním závodě v Klášterci už to na druhém závodě v Rodné vypadalo, že by se klukům mohlo začít dařit. Po třech základních rozjížďkách si drželi pěkné páté místo zajišťující přímý postup do finále. Ve čtvrté jízdě ale nejprve upadl lyžař Tomáš  a doslova strhnul Víťu, kterému pak motorka pohmoždila koleno, lýtko i kotník. Dojeli tak šestí a i toto umístění jim zajistilo přímý postup do finále. Po několika obstřicích odkroužili finálovou rozjížďku na pěkném šestém místě. V neděli v Želči zkusili trénink ale později v první rozjížďce po pádu z prvního místa (ještě navíc na tu bolavou nohu) byli nuceni závod vzdát. Po třech závodech tak jsou na 14. místě v průběžném pořadí MČR v motoskijöringu.
Na sobotu 5.2. byl přeložen závod z Litomyšle do Olešnice v O. h. a v neděli by se mělo jet v Letohradě. Uvidíme, zda Víťův zdravotní stav dovolí se zúčastnit těchto závodů. 

26.1.2011
V neděli 23.1. sejel letošní první závod Mistrovství ČR v motoskijöringu (předchozí byly kvůli nedostatku sněhu zřušeny) v Klášterci nad Orlicí. Naše posádka (Víťa Marek a nově lyžař Tomáš Haizl) se ale do finále neprobojovala, když byla po základních jízdách na 11. místě (přímo postupuje 8 posádek). Musela proto jít do finále malého (postupují první dvě posádky do velkého finále), ve kterém ale měli smůlu, když Tomášovi v pátém kole vypnula lyže z celkem pěkného 4. místa. Rázem byli o jeden okruh zpět, čímž se úplně rozplynula šance na postup. Nakonec byli klasifikováni na 16. místě a tudíž bez bodu (boduje prvních 15 dvojic).
Další závody se jedou už tento víkend v Rodné a v Želči u Tábora v jižních Čechách.

19.12.2010
CERMEN racing team Vám přeje krásné prožití vánočních svátků a do nového roku 2011 všechno nejlepší a hodně úspěchů.24.11.2010
V pátek 19.11. proběhlo v Hostinci u Kosteleckých vyhlášení výsledků Přeboru Východních Čech - Přeboru SMS motokrosu Pardubice za rok 2010. Jakub a Honza si odnesli pohár největší za vítězství ve svých třídách a Víťa skončil třetí. Ve fotogalerii naleznete fotky opět od pana Jirečka.

15.11.2010
Koncem minulého týdne vyšel další díl ročenky Český motokros 2010. Najdete v ní shrnutí uplynulé sezóny a to nejen motokrosové. Opět nechybí rozsáhlý výsledkový servis od mistrovství republiky až po závody hoby.
Publikace stojí 45 Kč (plus poštovné) a lze si ji objednat na telefonu 603165149 nebo zašlete objednávací mail na petr.kacerr@seznam.cz.

7.11.2010
Na prodej motocykly KTM 65 SX 2009 a KTM 250 SXF 2010. Pro další informace nás kontaktujte.

1.11.2010
V sobotu 30.10. jsme v Trutnově zakončili letošní motokrosovou sezonu posledním závodem přeboru SMS motokrosu Pardubice. Závod se jel jako Memoriál Jiřího Mikysy. Třídám 65 a 85 se výsledky započítávaly do celkového hodnocení. Jakub Novotný prvním a pátým místem vybojoval bronzový stupínek v závodě, což mu bohatě stačilo k zisku titulu Přeborníka Východních Čech ve třídě 65 ccm před Petrem Grofem a Jiřím Klejchem. Gratulujeme. Dospělí jeli závod krajských družstev. Náš tým tvořili jezdci Tomáš Suchý (Moto Suchý), Martin Runkas (UFO) a Víťa Marek (Cermen racing team), z čehož vyplynul název týmu Moto Suchý - UFO -CERMEN. V tomto složení jsme nakonec vybojovali třetí příčku za výborně jedoucími jezdci z MMT 1 a MMT 2.
Pro upřesnění doplňujeme celkové výsledky z MMČR juniorů pro rok 2010. Jakub Novotný skončil čtvrtý ve třídě 65 ccm a Honza Sixta dvanáctý. Tímto výsledkem se Honza rozloučil s našim týmem. My mu chceme poděkovat za vzornou reprezentaci našeho týmu a přejeme hodně úspěchů nejen ve sportovním ale i v osobním životě.

11.10.2010
V sobotu se jel závěrečný podnik Mezinárodního mistrovství ČR juniorů v Krásné Lípě u Chomutova. Našim jezdcům se nepodařilo prolomit smůlu, která se nás letos držela jak klíště. Jakub dojel 11. a 6. a v celkovém pořadí mu třetí místo uteklo o pouhé dva body!!! I tak je ale ČTVRTÉ místo ve třídě 65 ccm krásným výsledkem, ke kterému mu gratulujeme. Jakub se tak s touto kategorií rozloučil více než důstojně a příští rok už bude sedlat silnější KTM 85. Honza v první jízdě po smolném pádu z 6. místa (jezdec, na kterého tlačil upadl v koleji přímo před ním a už s tím nešlo nic udělat) nakonec ještě vybojoval desátou pozici. Ve druhé se pak zamotal do pádu v první zatáčce. Pak ale nasadil ke stíhací jízdě a propracoval se až na deváté místo. Aby ale té smůly nebylo málo, tak ho kolem poloviny jízdy začala zlobit spojka, která ho nakonec donutila z jízdy odstoupit. Konečné výsledky zatím neznáme ale odhadujeme to tak na nějaké 12. až 15. místo (později upřesníme). 

6.10.2010
Až dnes se na stránkách Autoklubu ČR objevily průběžné výsledky juniorského mistrovství po pěti odjetých závodech a to se ten poslední jel už v sobotu 2.10. v Horním Újezdě.!!! Oba naši jezdci zde zajeli své životní výsledky. Jakub dojel v pětašedesátkách třetí a čtvrtý, což mu vyneslo třetí místo v závodě a tudíž první pódiové umístění v mistovství ČR ve své kariéře!!! V průběžném pořadí je před posledním závodem též na výborném třetím místě. V MXdvojkách byl Honza pátý a sedmý. Celkové páté místo v závodě je také pro Honzu dosavadním nejlepším výsledkem. V průběžném pořadí mu zatím patří až 12. pozice a to hlavně díky smůle a následnému nedojetí v předešlých rozjížďkách.
Mezi juniory se bude vše rozhodovat již tuto sobotu 9.10. v Krásné Lípě u Chomutova, tak přejeme našim jezdcům hodně štěstí v tomto finálovém závodě.    

26.9.2010
Poslední letošní závod MezMČR se jel včera ve východočeských Holicích. Výborně zde zajel náš jezdec Honza Sixta, když dojel v MXdvojkách na 15. (v 1. jízdě) resp. na 16. místě (v jízdě 2.) a do celkového hodnocení si připsal cenných 11 bodů. V konečném pořadí mu patří 32. pozice. Závod naopak vůbec nevyšel Víťovi Markovi, který se potýkal s nachlazením a první jízdu dojel až 23. Ze druhé pak raději kolem poloviny jízdy odstoupil. V konečném pořadí MezMČR tak skončil 26.
Tuto sobotu 2.10. jedou naši junioři předposlení závod juniorkého mistráku a to v Horním Újezdě. 

19.9.2010
Minulý víkend 12.9. se jel čtvrtý podnik seriálů MČR juniorů v Nové Pace. Jakub dojel v obou rozjížďkách třídy 65 ccm na 7. místě a celkově byl osmý. Honza byl v první jízdě stopětadvacítek osmý. Smůlu měl ale v druhé jízdě, kde krátce po startu ho sestřelil jiný jezdec, který nezvládl svůj motocykl. Honza už potom v jízdě nepokračoval. Celkově tak z toho bylo 13. místo. V
průběžném pořadí je Jakub 5. a Honza 13.
Včera 18.9. se konal poslední závod Přeboru Východních Čech v Rosicích nad Labem (pro třídy 65 ccm a 85 ccm předposlední, neboť se jím bude započítávat ještě závod v Trutnově při závodě družstev). Ve třídě 65 Jakub suveréně zvítězil a zvýšil si náskok v průběžném pořadí. Ve třídě MX2 dojel Honza třetí a získal titul krajského přeborníka pro tento rok. Ve třídě Open byl Víťa druhý a v celkovém pořadí skončil třetí.
Příští týden 25.9. nás čeká poslední závod MEZ MČR v Holicích.

7.9.2010
V sobotním závodě přeboru SMS v Holicích se nejvíce dařilo Jakubovi, který celkové zvítězil, když dojel v jízdách druhý a první. Ve třídě MX2 byl Honza celkově třetí (třetí a čtvrtý v rozjížďkách) a stejně tak třetí skončil Víťa ve třídě Open (dojel čtvrtý a třetí).
Nejblížším závodem je pro naše juniory mistrák v Nové Pace v neděli 12.9. V polovině seriálu je Kuba zatím na výborné 6. pozici a Honza se bude snažit vylepšit své průběžné 15. místo, tak oběma držíme palce.

31.8.2010
V neděli se jel další závod Přeboru Východních Čech SMS Pardubice v Horním Újezdě. Ve třídě 65 ccm byl Jakub dvakrát druhý (celkově třetí), v MXdvojkách Honza dvakrát třetí (celkově třetí) a v Openech Víťa dvakrát druhý (celkově druhý).
Dálší závod přeboru by se měl jet tuto sobotu 4.9. v Holicích.

23.8.2010
!!! Daleko nad naše očekávání !!!
Náš jedenáctiletý jezdec Jakub Novotný při svém vůbec prvním závodě v zahraničí a to zrovna při Mistrovství světa juniorů ve francouzském Dardon Gueugnon zajel výborně a získal skvělé 2 body za 19. místo v druhé jízdě ve třídě 65 ccm. Po veliké nervozitě a následných dvou pádech v sobotní kvalifikaci, k čemuž se navíce přidaly ještě technické problémy (nefunkční přívěra) a přeskok na rezervní motorku, se Kuba nedostal mezi 36 jezdců postupujících přímo (po 18ti z každé skupiny). Musel se proto poprat o postup do nedělního závodu až v poslední šanci (rozjížďka na 10 min. + 2 kola). Na start této "opravky" se postavilo 27 jezdců, z nichž pouze čtyři měli jistou účast v nedělním závodě. Kuba se bez respektu pustil do svých soupeřů a skvělou jízdou (po špatném startu kolem 18tého místa) se prodral až na 5. místo, které mu zajistilo pozici prvního náhradníka. Do první jízdy však dle předpokladů nastoupilo všech 40 kvalifikovaných jezdců a my byli nuceni jízdu sledovat pouze jako diváci. V druhé jízdě už to ale vyšlo. Z nesmyslné pozice na startu (krajní brány byly přímo proti břehu) se Jakubovi záhadně povedlo dobře odpálit někde kolem dvacítky, kde se pak pohyboval během celé jízdy. Cílem projel v obrovské konkurenci na již zmíněném 19. místě a po součtu obou rozjížděk je 23. (což je i výsledek Mistrovství světa juniorů 65 ccm pro rok 2010 !!!  ). Obrovská GRATULACE a respekt za to, jak se dokázal Jakub se vším poprat (od nervozity přes technické problémy až po v depu na první pohled viditelný materiální odstup od konkurence, kdy mnozí jeli na nových motorkách a o kamionech ani nemluvě). Nemalý dík patří samozřejmě našim reklamním partnerům, bez jejichž pomoci je účast na takovýchto závodech zcela nemožná.

16.8.2010
V sobotu se jel předposlední závod Mez. MČR v jihočeské Kaplici. Honza Sixta si vedl velice dobře, ale z první jízdy MXdvojek po pádu z 15. místa odstoupil. Druhou pak dokončil na 18. místě a připsal si další tři body do celkového hodnocení. Ve třídě Open dojel Víťa Marek 20. a 14. a z Kaplice si tak odvezl 8 mistrovských bodů.
Poslední mistrák se jede 25.9. na pro nás domácí trati v Holicích.

11.8.2010
!!! Náš nejmladší jezdec Jakub Novotný (třída 65 ccm) se příští víkend (21.-22.8.2010) zúčastní závodu Mistrovství světa juniorů ve Francii (Dardon Gueugnon), kde bude sbírat cenné zkušenosti. Celý tým mu přeje hodně štěstí a držíme palce!!!

27.7.2010
Další závod Mez. MČR se jel v neděli ve Vranově u Brna. Po vydatných deštích, které závodu předcházely, byla trať velice podmáčená a po prvním tréninku třídy MX2 musela přijít na řadu těžká technika, pomocí které byla trať upravena do sjízdné podoby. V odpoledních jízdách dojel Honza 17. (získal další 4 body do průběžného pořadí) a ve druhé 22. Víťa byl ve třídě Open 16. a 17. a z Vranova si tak odvezl 9 bodů, což je jeho letošní nejlepší výsledek. V půběžném pořadí je zatím Honza 37. a Víťa 23.
Příští závod Mez. MČR se jede 14.8. v jihočeské Kaplici. 

20.7.2010
S menším zpožděním přinášíme výsledky našich jezdců z uplynulých dvou závodů.
11.7. se jel v Březové nad Svitavou třetí závod Mez. MČR juniorů. Jakub zde dojel 9. a 5. a v průběžném pořadí mu zatím patří krásná šestá příčka s minimální ztrátou pouhých čtyř bodů na třetí pozici. Honza dojel v první jízdě jedenáctý a druhou pro poruchu přední brzdy nedokončil. V průběžném pořadí mu patří 15. místo.
V sobotu 17.7. se jel závod Přeboru SMS v Opatově, kde byl Jakub první a pátý (celkem 3.) a Honza první a šestý (celkem 3.).
O víkendu 25.7. pojedou Honza a Víťa čtvrtý závod Mez MČR ve Vranově u Brna.

5.7.2010
V sobotu se jel další závod Přeboru SMS Pardubice tentokrát v Opatově, kde měl náš tým obsazení pouze ve třídě 65 ccm. Jakub Novotný vybojoval dvě třetí místa a tato příčka mu patřila i celkově. Honza s Víťou upřednostnili závod ve Vranově u Brna (Vysočina mx Cup), neboť na této trati oba pojedou za tři neděle závod Mez. MČR. Víťa skončil celkově čtvrtý a Honza sedmý.
Nejbližším závodem je pro oba naše juniory nedělní juniorské mistrovství ČR v Březové nad Svitavou.

28.6.2010
Třetí závod Mezinárodního MČR jsme jeli včera v Kramolíně. Smůlu měl Honza ve slabší třídě, když musel v první jízdě odstoupit pro poruchu spojky krátce před cílem z pěkného sedmnáctého místa. Ve druhé jízdě byl sestřelen jezdcem, který nezvládl svůj stroj, a tak jízdu také nedokončil. Ve třídě open si dojel Víťa pro dvacáté a osmnácté místo.
Další závod Mez. MČR nás čeká 25.7. ve Vranově u Brna.

8.6.2010
Sobotní závod přeboru SMS motokrosu Pardubice v Žamberku byl zrušen. V neděli v Klášterci dojel Kuba dvakrát pátý, Honza druhý a Víťa taky druhý.

30.5.2010
Včera zajel pěkně náš Jakub Novotný na MČR juniorů v Horažďovicích, když obě rozjížďky dokončil na 6. místě. Druhou jízdu si ještě zkomplikoval horším startem (kolem dvacítky). Honza Sixta se trápil se starty v obou jízdách a musel tudíž dotahovat ze zadních pozic. Nakonec z toho bylo "jen" 10. místo v první jízdě a 14. v druhé.

24.5.2010
Výsledky z Trutnova: Jakub dvakrát první ve třídě 65 ccm, Honza dvakrát druhý v MX2 stejně tak Víťa v Openech.
V sobotu 29.5. pojedou Kuba s Honzou druhý závod MČR juniorů v Horažďovicích.

17.5.2010
Ze Stříbra jsme si přivezli mistrovské body! První jizdy ještě vůbec nevyšly podle našich představ a Honza s Víťou byli klasifikováni po pádech shodně na 30. místě ve svých třídách. Ve druhých pak kluci zabojovali. Honza výbornou jízdou vydřel jeden bod za 20. místo a Víťa dokonce čtyři body za místo 17.
V sobotu 22.5. pojedeme závod Přeboru východních Čech v Trutnově.

10.5.2010
V Ledči nad Sázavou se včera jel další závod Přeboru východních Čech SMS Pardubice. Třídy 65 a 85 zda nebyly vypsány, a proto zde nestartoval Jakub Novotný. Ve třídě MX2 dojel Honza v první jízdě na krásném druhém místě, ale druhou pro poruchu stroje nedokončil. Víťa byl druhý a třetí, což dalo v celkovém součtu na třetí pozici. V průběžném pořadí jsou všichni tři naši jezdci na vedoucí pozici ve své třídě.
Tuto neděli nás čeká druhý závod Mez. MČR ve Stříbře.

3.5.2010
V sobotním závodě MČR juniorů v Jiníně se ve skvělé formě předvedli oba naši junioři. Jakub překvapivě vyhrál kvalifikaci pětašedesátek, a tudíž si jako první vybíral startovní pozici. Po výborném startu se pak ještě dokázal probojovat vpřed na třetí příčku, kterou si udržel až do cíle první jízdy. Podobný start předvedl i v jízdě druhé a až do předposledního kola jezdil čtvrtý. Pak následoval pád a Kuba zůstal zaklíněný pod motorkou. Cílem nakonec projel až někde ve třetí desítce. Po součtu obou jízd mu tak patří 11. místo. Výbornou kvalifikaci zajel i Honza ve třídě MX2, když vybojoval krásné druhé místo ve skupině. Po slušném startu (kolem desítky) se postupně probíjel až na výborné 6. místo, ale po pádu krátce před koncem se nakonec musel spokojit s 15. pozicí v cíli. Ve druhé začal ještě lépe (kolem šestky), ale po dvou pádech jízdu nedokončil.
V neděli 9.5. nás čeká závod Přeboru SMS Pardubice v Ledči nad Sázavou.

26.4.2010
V sobotu si v Třemošnici vedl nejlépe naš nejmladší jezdec Jakub Novotný, který jasně zvítězil v obou rozjížďkách třídy 65 ccm, čímž se dostal na vedoucí pozici průběžného pořadí. Ve třídě MX2 dojel Honza Sixta třetí a čtvrtý a v Openech pak Víťa Marek pátý a šestý.
V sobotu 1.5. pojedou Kuba s Honzou první závod juniorského mistrovství ČR v Jiníně u Strakonic.

18.4.2010
Bodově naprázdno jsme vyšli z prvního závodu Mez. MČR v Pacově. V obou kategoriích se sešla velká konkurence, v níž Honza předvedl výborný výkon a dojel 26. a 24. Víťa se v Openech trápil a první rozjížďku dojel až 28. Vše chtěl v té druhé napravit, ale krátce po startu byl sestřelen a kvůli polámané motorce už dál nemohl pokračovat.
Další mistrák nás čeká 16.5. ve Stříbře a již tuto sobotu 24.4. pojedeme přebor SMS v Třemošnici.

12.4.2010
Včera jsme odjeli pro nás první závod letošní sezóny v Nové Pace a našim jezdcům se celkem dařilo. Výborně zajel náš nejmladší jezdec Jakub Novotný, kterému ve své třídě i přes poruchu předních vidlic uteklo druhé místo v první jízdě jen o vlásek a dojel třetí. Ve druhé jízdě pak zvítězil, což v celkovém součtu dalo na druhé místo v závodě. Ve třídě MX2 dojel Honza Sixta na 7. a 5. místě, z čehož bylo po součtu obou jízd celkové páté místo. Víťa Marek byl v Openech dvakrát druhý a toto místo mu patřilo i celkově.
Nyní už nás čeká první závod Mez. mistrovství ČR, který se jede tuto neděli 18.4. v Pacově.     

9.4.2010
Nabízíme sadu plastů Acerbis (včetně přední tabulky) na všechny MX motocykly (kromě YZF 450 2010) za akční cenu 2250 Kč včetně DPH plus poštovné. Dodání cca do týdne. Pro objednávky nebo další info nás kontaktujte.

9.4.2010
V neděli 11.4. se jede první závod přeboru SMS motokrosu Pardubice v Nové Pace.

2.4.2010
Dobrý den !
Z důvodu nepříznivého počasí (20 cm sněhu) je zítřejší závod (3.4.2010) Přeboru SMS Pardubice v Opatově zrušen.  Případný náhradní termín bude včas zveřejněn.
                                      
                                             Bohdan Růžička
                                             SMS motokrosu Pardubice

30.3.2010
O uplynulém víkendu 27.3. se náš nejmladší jezdec Jakub Novotný zúčastnil volného závodu v Bělé pod Bezdězem, kde zvítězil v obou rozjížďkách. Gratulujeme.
V sobotu 3.4.2010 pro nás začíná motokrosová sezóna prvním závodem Přeboru Východních Čech SMS Pardubice v Opatově u Svitav. Ve velké konkurenci by se měli představit všichni tři naši jezdci (Marek, Sixta i Novotný), tak jim držíme palce, aby zahájili sezónu co nejlépe.

1.3.2010
Článek o "závodech" v Dobřanech je i na stránkách motokrosového serveru mx-online.cz. Debatu a zamyšlení článek sice vyvolal, ale zatím ne u těch lidí, u kterých bych to předpokládal. Stále čekám na objektivní vyjádření se lidí pořádajích onen závod nebo zúčastněných jezdců a jejich lyžařů. Myslím si ale, že něčeho podobného se stejně nedočkám, protože vše, co jsem tam uvedl je pravda a zasvěcení s tím nemohou než souhlasit, a to se jim bude přiznávat jen těžko.

27.2.2010
Blátokros v Dobřanech!!!
Dnes se jel poslední ale hlavně NEREGULÉRNÍ závod jinak pěkného seriálu MČR v motoskijöringu. Celý týden se teploty přes den pohybovaly hodně nad bodem mrazu a od středeční noci již nemrzlo ani přes noc (možná lehce na sobotu, abych byl korektní). Celé vedení motoskijoringu v čele s pořadatelem panem Šrolcem (chtěl jsem napsat Šrolercem, ale to už byste asi nevěděli, koho myslím) a promotéry Jary Murym a Petrem Kolářem byli ale pevně rozhodnuti závod odjet i na blátě. Nedokázali se na situaci podívat zcela objektivně, jinak by závod museli zrušit. Jediný, kdo dokázal na rozpravě říct, co si mnozí jen mysleli, a to to, že trať bude neregulérní, jsem byl já. Bohužel z pozice dosavadního lídra šampionátu a tím jediného, kdo měl co ztratit, to vyznělo spíš, jako kdybychom nechtěli jet. Já jsem ale navrhoval, buď ať se odjedou všechny rozjížďky jako v každém závodě během celého seriálu (neboť se jedná o Mistrovství ČR a ne nějaké hobíky), anebo v případě, že to nepůjde kvůli trati,  ať se závod pro nepříznivé podmínky zruší. Vedení se rozhodlo snížit počet rozjížděk a závody odjet. Jistě řeknete, že trať byla pro všechny stejná. Ano, byla, ale zkuste poslat hokejisty s bruslemi na trávník a říct jim, ať hrají, že je to pro všechny stejné?! I v propozicích je napsáno, že trať je tvořena ujetým sněhem a ledem!? O hlíně jsem tam nic nenašel. Beru, když se na trati objeví plochy vydřené na hlínu, ale ta musí být umrzlá, aby po ní lyže alespoň trochu klouzaly, což prostě dnešní teploty neumožňovaly a navíc ještě svítilo slunce. Dodnes pro mě byl motoskijöring zimním sportem, ale výše zmínění dokázali, že pokud budou chtít a pokud se jim nebude líbit zrovna vedoucí posádka průběžného pořadí, zvládnou bravurně (to si alespoň myslí oni) uspořádat závody i na blátě při dlouhodobých teplotách nad nulou. Možná se v příští sezóně pojede motoskijöring i v létě, neboť jsem si jist, že na nakropené trávě by lyže jely lépe než dnes. My jsme po dvou pádech (a to jsem ještě po tom druhém pádu musel Kubu chvíli přemlouvat, aby se vůbec chytil lana) dojeli krokem šestí. To bylo ale tempo závodu! Proč jste se VY z ostatních posádek taky neozvali, že je trať pro lyžaře nesjízdná! Je mi to jasný, o nic Vám nešlo a mohli jste pouze získat, ale proto jsem v úvodu psal o té objektivitě, které nebyli schopni ani pořadatelé, natož potom VY. Doufám, že alespoň stejně jako my můžete ty lyže bez skluznice a hran zahodit :-). Úspěšný závod, že? Jste spokojeni?
Pane Šrolc, pane Kolář a pane Mury lyže jsou určeny k pohybování se po sněhu a ne po blátě! To už ví i můj skoro dvouletý syn.
Bojím se toho, že se v dalších letech bude při špatných podmínkách říkat: „V Dobřanech se to tenkrát taky odjelo, tak mlčte“. To ale tomuto sportu moc nepomůže a kam až to půjde? K těm letním závodům motoskijöringu?
Bezprostředně po dnešních závodech jsem říkal, že to byl můj poslední závod motoskijoringu, ale pak jsem si vzpomněl na zbylých pěkných devět závodů, na celkové druhé místo, na to, že mě tento sport baví, na důvěru mi vloženou od mých reklamních partnerů a proto nyní už svoji účast v příštím ročníku úplně nevylučuji. Nezbývá jen doufat, že se všichni z dneška poučili, a že se v budoucnu pojedou už jen pěkné a hlavně regulérní závody.
Berte prosím toto, jako MÉ osobní vyjádření se k dnešním závodům a jako článek k zamyšlení. Nechci rozpoutat nějakou internetovou diskuzi, ale pokud přesto někdo bude mít potřebu se k tomu jakkoliv vyjádřit, tak ať mi napíše na mail vitezslav.marek@tiscali.cz.
Závěrem chci upřímě pogratulovat bratrům Šrolerovým k zisku titulu.
Vítězslav Marek

21.2.2010
Před posledním podnikem MČR v motoskijöringu se boj o titul zúžil na tři posádky. Včele jsou i nadále Víťa Marek s Jakubem Navrátilem. Ve včerejším závodě v Olešnici zvítětili bratři Šrolerovi a přiblížili se k naši dvojici (kluci dojeli druzí) na odstup pouhých pěti bodů. Třetí byl včera Sládek s Čížkem a ti ztrácejí bodů jedenáct. Již pouze tyto tři dvojice mají šanci na zisk titulu mistra ČR!
Závěrečný závod se jede v sobotu 27.2. v Dobřanech v Orlických horách.

15.2.2010
Po dalších dvou odjetých závodech si naše dvojice Marek - Navrátil stále drží první příčku průběžného pořadí s náskokem osmi bodů. V sobotu v Rýmařově dojeli druzí za bratry Šrolerovými, ale v něděli se jim závod nevydařil úplně podle jejich představ. Ve finále odstartovali pátí a velce rychle se propracovali na třetí místo za záda bratrů Šrolereových. Ty potom také předjeli. V posledním kole však Víťa upadnul a cílem tak projeli pátí. Celkem mají 123 bodů. Druzí Šrolerové mají bodů 115 a třetí Sládek s Čížkem mají 114.
Tuto sobotu 20.2. pokračuje seriál předposledním závodem v Olešnici v Orlických horách.

14.2.2010
Rozhovor s naší motoskijöringovou dvojicí Víťou Markem a Jakubem Navrátilem na stránkách mx-online.cz:
http://www.mx-online.cz/clanky/marek-a-navratil-sehrana-dvojice-/

8.2.2010
V sobotním závodě MČR v motoskijöringu v Letohradě skončila naše dvojice na pěkném třetím místě, a protože dosavadní lídr šampionátu Pavel Kunc byl pátý, dostali se kluci do čela průběžného pořadí (ale pouze o jeden bod). V neděli v Litomyšli už letos podruhé zvítězili a zvýšili si náskok před druhým Kuncem na deset bodů. O jeden bod méně má průběžně třetí Sládek. Nedělním závodem se seriál přehoupnul do své druhé poloviny a zbývající čtyři závody budou velice napínavé.
Následující víkend se pokračuje v sobotu v Rýmařově a v neděli v Horním Městě.

31.1.2010
Dalším závodem včera pokračoval seriál mistrovství ČR v motoskijöringu v Klášterci nad Orlicí. Na startu se sešlo 23 dvojic a nejúspěšnější byla nakonec naše posádka Víťa Marek a Jakub Navrátil, které vítězství ve finále posunulo na celkovou druhou příčku s tříbodovou ztrátou na Kunce s Prossem.
Seriál bude pokračovat tento víkend v sobotu 6.2. v Letohradě a v neděli 7.2. v Litomyšli.

28.1.2010
Rozhovor s Vítězslavem Markem na stránkách mx-online.cz:  http://www.mx-online.cz/clanky/rozhovor-s-vitezslavem-markem/

27.1.2010
Na prodej nové zadní kolo KTM SX 19 palců, cena 9.500,- Kč


18.1.2010
Ve třetím závodě MČR motoskijöringu v Nekoři 16.1. se naše dvojice Víťa s Kubou umístila na pěkném čtvrtém místě. Tentokrát měli ztíženou cestu do velkého finále, protože z důvodu zamrznutí odpadních hadiček z karburátoru se jim nepodařilo nastartovat motorku včas a nemohli tak nastoupit do jedné ze základních rozjížděk, čímž museli jet nejprve malé finále a v něm vybojovat první nebo druhé místo, aby si zajistili postup. Malé finále sice vyhráli, ale odčerpalo jim to dost sil (hlavně lyžařovi) pro velké finále. V něm měli ješte navíc špatný start a probíjeli se ze zadních pozic až na konečné čtvrté místo. Závod vyhrál Pavel Kunc s Romanem Prossem, čímž se dostal do čela tabulky s osmibodovým náskokem před Sládkem a desetibodovým před Mencákem, který je na tom bodově stejně jako naše posádka na čtvrtém místě.
Další závod se jede 30.1.2010 v Klášterci nad Orlicí.
Nakonec jedno originální řešení střešního boxu na lyže (foto P. Kačer)


11.1.2010
Tak máme za sebou první dva závody MČR motoskijöringu, po kterých je naše posádka Víťa Marek a Jakub Navrátil na průběžné čtvrté pozici. V sobotu dojeli na výborném druhém místě za bratry Šrolerovými, ale v neděli se jim nedařili starty a ve finále skončili až šestí. V celkovém pořadí ale není nic ztraceno, neboť na první posádku ztrácejí pouhé čtyři body.
Následující víkend v sobotu 16.1. se jede další podnik v Nekoři u Ústí nad Orlicí.

7.1.2010
Již tento víkend odstartuje další ročník Mistrovství republiky v motoskijöringu a to v sobotu 9.1. závodem v Radeníně u Chýnova a v neděli 10.1. nedaleko v Rodné u Mladé Vožice. Náš team bude reprezentovat posádka Víťa Marek a lyžař Jakub Navrátil. Přejeme jim hodně štěstí, které je obzvlášť u tohoto sportu velice důležité.

22.12.2009
Přejeme všem příznivcům krásné svátky a vše nejlepší do nového roku.
Cermen racing team.

1.12.2009
Přidán kalendář závodů MČR v motoskijöringu pro rok 2010.

24.11.2009
Na prodej obytné auto Iveco 35-10 upravéné na motokros. Pro více informací prosím kontaktujte majitele pana Novotného na tel. 603237743.

8.11.2009
V pátek 13.11. v 17.30 se bude konat v Hostinci u Kosteleckých v Černé za Bory Valná hromada SMS motokrosu Pardubice, kde se bude mimo jiné projednávat i systém závodů Přeboru SMS v přístím roce. Proběhne vyhlášení prvních pěti jezdců v každé kategorii v roce 2009 a také bude možno podat vyplněnou žádost o licenci na příští sezónu.
Všichni jezdci a příznivci motokrosu jsou srdečně zváni.

1.11.2009
Včera se jel poslední závod letošního Přeboru východních Čech - Přeboru SMS Pardubice v Rosicích a naši jezdci, jakoby se domluvili, dojeli ve svých třídách druzí. V konečném pořadí celého seriálu tak Kuba skončil v pětašedesátkách šestý, Honza ve dvácách třetí a Víťa vyhrál třídu Open.

28.10.2009
Dnes se závodilo v Trutnově, kde se jel Memoriál Jiřího Mikysy. Ve družtvech nás reprezentoval Víťa Marek, který spolu s Pavlem Dvořáčkem vybojoval pěkné druhé místo za teamem Mňukovců (Votroubek, Mňuk Josef a Mňuk Roman). Ve třídě do 65 ccm sice špatně startoval, ale o to lépe závodil náš Jakub Novotný a vybojoval taky druhé místo.
V sobotu 31.10. nás čeká poslední závod letošní sezóny a to závod Přeboru SMS v Rosicích nad Labem, kde by měli startovat všichni tři naši jezdci.

24.10.2009
Dnes se náš team zúčastnil tříhodinovky přeboru SMS v družtvech v Nové Pace a ve složení Pavel Dvořáček (Husaberg), Jan Sixta a Víťa Marek (oba KTM) vybojovali celkové čtvrté místo. Prakticky celý závod bojovali o místo třetí, ale chybělo trochu toho závodnického štěstí. Nejprve v úvodu závodu měl problémy Pavel s baterkou, čímž se zdržel na trati. Naštěstí ale dojel do depa k vystřídání, závadu se povedlo odstranit a ztrátu dohnat. Nakonec (tři kola před cílem) Víťa prorazil přední kolo a bylo po nadějích na lepší umístění.

16.10.2009
Závod v Rosicích n.L. je z důvodu špatného počasí přeložen ze zítřka (17.10.) na 31.10.2009. Bohdan Růžička.

13.10.2009
Výsledky z Přeboru SMS z Třemošnice 10.10.:
Jakub Novotný 13. a 5. místo - celkově 8.
Jan Sixta 5. a 15.místo - celkově 9.
Víťa Marek dvakrát první - celkově 1.


12.10.2009
Dnes jsme se dozvěděli tragickou zprávu a to že Michael Špaček podlehl následkům úrazu a prohrál svůj nejdůlěžitější závod.

5.10.2009
Výsledky z MČR juniorů z Jinína 3.10.:
Jakub Novotný 27. a 25. a tudíž si na své konto nepřipsal žádné body.
Jan Sixta 11. a 13.
Konečné pořadí našich jezdců v seriálu zatím nevíme.

28.9.2009
V sobotu jel Víťa Marek (s Davidem Čadkem a Martinem Fiňkem za tým Excel - Speed Moto tým) závod Mez. MČR družstev v Lokti. Z šestnácti týmů skončili až na dvanáctém místě, protože měli tři nedokončené jízdy. Vyhrálo družštvo Osička MX team I (Richier, Neugebauer a Čepelák).
Celý závod ale zastínil nepříjemný pád Michaela Špačka, po kterém byl převezen ve velice vážném stavu do nemocnice v Sokolově a odtud ihned letecky transportován do FN v Plzni, kde stále bojuje o život. Všichni mu přejeme hodně sil a štěstí v tomto nelehkém boji. Více informací naleznete na stránkách www.team.goldfren.cz.

22.9.2009
V neděli 20.9. odjeli naši junioři přeposlední závod Mistrovství ČR juniorů v Kaplici. Jakub byl ve třídě 65 ccm 18. a 20. Bylo znát, že po pauze ještě nemá takovou jistotu jako před zraněním, ale rychlost již tam byla. Vždyť 10. místo v kvalifikaci mnohé překvapilo a nebýt několika chyb během rozjížděk, bylo by toto umístění realné i v závodě. Honza v MXdvojkách první jízdu nedokončil a ve druhé dojel na výborném 10. místě.
Poslední závod juniorů se jede 3.10. v Jiníně.

12.9.2009
Dvě první a jedno čtvrté místo, to je bilance našich jezdců v dnešním závodě Přeboru SMS v Klášterci. Ve třídě 65 se Jakub v první jízdě pádem v poslední zatáčce připravil o krásné druhé místo. Naštěstí to ale rychle posbíral a dojel třetí. Tuto pozici zopakoval i v druhé jízdě. Po součtu bodů však měli jezdci na druhém až čtvrtém místě stejně bodů a o pořadí rozhodovalo lepší umístění, a proto skončil Kuba čtvrtý. Po tříměsíční pauze se ale stále ještě rozjíždí a pomalu ale jistě se dostává do výborné formy. Výborný výkon předvedl i Honza, když druhé a první místo v rozjížďkách mu zajistilo celkové vítězství v závodu trídy MX2. Víťa dojel dvakrát první ve třídě Open, takže byl náš tým v Klašterci docela vidět.
Příští víkend v neděli jedou oba naši junioři předposlední závod MČR juniorů v jihočeské Kaplici. Držíme palce :-).

8.9.2009
Přidány fotky z Jinína.

6.9.2009
Minulý týden v sobotu 29.8. jsme jeli v plné sestavě závod Přeboru SMS v Nové Pace. Jakub první jízdu pětašedesátek pro technickou závadu nedokončil a ve druhé vybojoval pěkné páté místo. Ve třídě 125 dojel Honza druhý a pátý, když mu ke konci jízdy došly síly. Víťa vyhrál obě jízdy v openech.
V neděli jel potom Víťa ještě Orion Cup v Litomyšli. Obsadil dvakrát šesté místo z čehož bylo celkově místo páté. Vyhrál slovák Martin Kohút.
Včera jsme v Jináně zakončili letošní seriál Mez. MČR. Honza Sixta skončil v první jízdě 25. a ve druhé mu utekl mistrovský bod o pouhou jednu příčku (dojel 21.). Víťa Marek byl v openech 12. a 10. a v celkovém pořadí se propadl na jedenáctou příčku (o pouhý jedinný bod za TOP 10).
Příští týden v sobotu 12.9. pojedeme Přebor SMS v Klášterci.
26.9. se uskuteční v Lokti závod Mez. MČR družstev, kde by měl jet Víťa v týmu spolu s Martinem Fiňkem a Michalem Gregorem.

24.8.2009
Po zranění a dlouhé pauze se na trať vrátil náš nejmladší jezdec Jakub Novotný a vedl si výborně. V nedělním závodě v Horním Újezdě (MČR juniorů) vybojoval v první jízdě 6 mistrovských bodů za 15. místo a to se ještě po polovině závodu pohyboval kolem desáteho místa. Pak si ale v jedné zatáčce zašlápnul motocykl a propadl se v pořadí. Ve druhé měl smůlu, když ho krátce po startu někdo sestřelil a cílem projel jako 33. Ve třídě MX2 dojel Honza Sixta 14. a 11. Další závod pojedou junioři 20. září v Kaplici.
Tuto sobotu 29.8. nás čeká přebor SMS Pardubice v Nové Pace.

17.8.2009
Včera jsme odjeli další již předposlední závod Mez. MČR v Přerově. Od středy Víťa bojoval s nachlazením a  chvíli to vypadalo, že to nemá cenu ani do Přerova jezdit. Špatná kvalifikace (28. místo) naznačovala, že se nedají očekávat žádné dobré výsledky, ale stále jsme doufali, že se povede urvat alespoň nějaké body do průběžného pořadí. Naštěstí se Víťovi vcelku vydařily starty někde kolem 15. místa a povedlo se mu jakžtakž dostat do tempa. V první jízdě pak dojel 13. a v druhé to ještě vylepšil na konečné 10. místo (což je jeho nejlepší umístění v letošním seriálu). Z Přerova tak Víťa odjížděl naprosto vyčerpán ale na výborném 9. místě průběžného pořadí Mez. MČR třídy Open. Poslední závod nás čeká 5. září v Jiníně u Strakonic.
Honza Sixta v Přerově ve třídě MX2 nestartoval. Představí se ale již tuto neděli (23.8.) v Horním Újezdě na závodech juniorů, kde bychom mohli vidět i našeho nejmladšího Jakuba Novotného, který se na trať vrátí po tříměsíčním léčení a závod pro něho bude spíše tréninkem.  


12.8.2009
Závod přeboru SMS motokrosu Pardubice plánovaný 29.8.2009 do Holic je přesunut do Nové Paky.
30.8. se pojede v Benátkách u Litomyšle závod Orion Cup 2009.
Tuto neděli (16.8.) jedeme další podnik Mez. MČR v Přerově.

27.7.2009
Včera se jel v Šumperku další podnik Mez. MČR. Honza dojel ve třídě MX2 29. a 30. Víťa byl ve třídě MX3-Open dvakrát jedenáctý.

23.7.2009
Trochu pozdě ale přece přinášíme výsledky Jana Sixty z juniorského mistrovství, které se jelo tuto neděli ve Vranově.
Honza dojel v první jízdě na slušném 16. místě. Ve druhé se po dvou pádech musel spokojit až s 27. příčkou.
Tuto neděli pojede spolu s Víťou čtvrtý závod letošního Mez. MČR v Šumperku.

4.7.2009
Na dnešním závodě přeboru SMS v Litomyšli startovali třídy MX2 a Open opět dohromady. První jízdu vyhrál Víťa způsobem start-cíl. Honza skončil mezi MXdvojkama na velmi dobrém druhém místě. Druhá jízda byla kvůli nutnému odjezdu sanitky po zhruba 16ti minutách zastavena a protože byla odjeta víc než polovina závodu, tak se budou výsledky normálně započítávat. Víťa byl v té době druhý za Votroubkem (třída MX2) a ve své třídě první. Celkově tedy skončil první. Jenda dojel pátý, což mu po součtu obou jízd vyneslo podiové třetí místo.
Nejbližším závodem je Mistrovství ČR juniorů 19.7. ve Vranově u Brna.
 
29.6.2009
Tak konečně se Víťovi podařilo dojet a bodovat v obou jízdách Mez. mistrovství ČR a snad tím prolomil smůlu, která se ho letos držela. Včera dojel v Kramolíně v první jízdě na 14. místě a ve druhé dokonce na místě 11. Celkově z toho byla 12. příčka, která mu patří i v průběžném pořadí. Trať byla po vydatných deštích docela dost podmáčená a velice rychle se rozbíjela. Na druhou stranu se zase za celý den nezaprášilo. Z vítězství se ve třídě Open radoval Jirka Čepelák a v MXdvojkách opět Martin Kohút.
V sobotu 4.7. jedeme další podnik přeboru SMS v Litomyšli.
Čtvrtý závod Mez. MČR se pojede 26.7. v Šumperku. 

22.6.2009
Včera se jel druhý závod juniorského mistrovství ČR v Březové nad Svitavou. Za nás startoval pouze Jan Sixta ve třídě MX2. První rozjížďku dokončil po pádu v druhém kole až na 25. místě. Ve druhé se mu docela povedl start a pohyboval se kolem 12. místa. Neudržel však tempo až do cíle a propadl se na konečnou 18. pozici. Obě jízdy vyhrál suveréně Franta Smola.

14.6.2009
Výsledky našich jezdců ze včerejšího závodu přeboru SMS v Bělé u Jevíčka:
třída MX2 - Honza - šestý a čtvrtý (celkem čtvrtý)
třída Open - Víťa - první a druhý (celkem první).

8.6.2009
O uplynulém víkendu se jelo v Holicích mistovství světa v motokrosu třídy MX3 a mistrovství Evropy třídy MX2. Dokonale připravená trať byla v sobotu po kvalifikacích řádně nakropena deštěm a tak se v neděli jely závody na téměř ideálním povrchu. Víťa se v MXtrojkách kvalifikoval jako 29. V první jízdě měl ale smůlu, když před ním v koleji krátce po startu upadl Jirka Čepelák, kterému se už nešlo vyhnout a šel k zemi také. Nakonec z toho byla "pouze" 26. příčka v cíli. Druhá jízda se už obešla bez pádu a Víťa si z Holic odvezl krásné tři body za 18. místo. Výborný výkon předvedl divákům Martin Žerava, který vyhrál první jízdu a ve druhé dojel po pádu z druhé pozice šestý. Celkově mu to vyneslo krásné pódiové třetí místo.
V sobotu 13.6. nás čeká další podnik přeboru SMS v Bělé u Jevíčka.

2.6.2009
Víťa Marek možná v Holicích přece jenom pojede!!!
Milan Blažej (firma DMDomy) a Luboš Müller (firma Antik design) nám včera nabídli, že by nám pomohli vyřešit otázku finančních nákladů spojených se startem Víti v Holicích v závodě mistrovství světa nejsilnější třídy MX3. Nabídku jsme bez váhání přijali a snad se nám povede vše zařídit tak, aby Víťa mohl jet.

1.6.2009
V sobotu 30.5. jsme odjeli další závod přeboru SMS tentokrát v Trutnově. Dopolední tréninky probíhaly za neustálého mrholení střídajícího se s deštěm. I přesto byla trať velice dobře sjízdná ve všech úsecích. Před startem první společné jízdy tříd MX2 a Open ale začalo hustě pršet a z motokrosové tratě se během jízdy stala spíš bahení lázeň. Rozjížďku vyhrál Zdeněk Kostelecký před naším Víťou Markem. Na výborném pátém místě celkově (druhém z MXdvojek) dlouho jezdil další člen našeho týmu Honza Sixta. Pak ale na jednom ze skoků udělal chybu a po pádu musel z rozjížďky odsoupit. 

26.5.2009
V sobotu se jel juniorský mistrák v Krásné Lípě a nás reprezentoval pouze Jan Sixta ve třídě 125 ccm. Vybojoval sice pouze tři body v druhé jízdě za 18. místo, ale důležitější je, že už ho přestala bolet ruka a může se plně soustředit na jízdu. V celkovém hodnocení je zatím na 25. místě. Další závod pojedou junioři 21.6. v Březové nad Svitavou.
Nejbližším závodem je sobotní závod přeboru SMS v Trutnově.
Chtěli bychom pozvat všechny příznivce motokrosu do Holic, kde se ve dnech 6. a 7. června pojede Mistrovství světa třídy MX3 a Mistrovství Evropy MX2. Vstupné je pro dospělé 300 Kč (platí na oba dva dny). V obou kategoriích pojede mnoho českých jezdců, takže bude komu fandit. Start zvažoval i náš jezdec Víťa Marek, ale z hlediska financí se do závodu nepřihlásil (startovné 300 Euro a ještě 3000 Kč za jednorázovou licenci se zdálo být příliš za jeden závod).

22.5.2009
Při včerejším tréninku se zranil náš nejmladší jezdec Jakub Novotný. Při pádu si zlomil holení kost a tím se pro něho přerušila slibně rozjetá sezóna tak zhruba na dva měsíce. Přejeme Kubovi brzké uzdravení.

18.5.2009
Náročná rozbitá trať, mnoho pádů i úrázů, hodně prachu a veliká konkurence ve všech třídách tak to vše bylo včera možné vidět na druhém závodě Mez. MČR v Kaplici. Víťovi se ve třídě Open dařilo opět jenom napůl. V kvalifikaci měl pád, při kterém si narazil záda a palec u ruky, ale i přesto zajel docela slušný čas a skončil 17. V první jízdě ale špatně odstartoval a po menším pádu zhruba v polovině jízdy ze závodu odstoupil. Na druhou jízdu si nechal palec zatejpovat a pro jistotu ještě zmrazit kelenem. Start se mu povedl podstatně lépe (kolem desítky) a cílem projel dvanáctý. Ze čtyřech odjetých rozjížděk má tedy body pouze ze dvou a tudíž mu patří až 16. příčka průběžného pořadí. Další mistrák se pojede 28.6. v Kramolíně.

9.5.2009
Včera odjel náš tým velmi úspěšně další závod přeboru SMS v Ledči nad Sázavou. Mezi nejmladšími vybojoval Jakub dvě vítězství a upevnil si tak vedení v průběžném pořadí přeboru. Ve třídě Open Víťa nestačil pouze na Jiřího Čepeláka a dojel si pro dvě druhá místa. Třetí byl Zdeněk Kostelecký.
Během následujícího týdne by se po zranění měl na motorku opět vrátit Honza Sixta, ale nedělní závod Mez. MČR v Kaplici ještě vynechá (pojede pouze Víťa). Za 14 dní by měli oba naši junioři (Kuba a Honza) startovat na prvním závodě mistrovství ČR juniorů v Krásné Lípě.

4.5.2009
V těchto dnech vyšla kniha o motoristických začátcích v Brně, Holicích a Pardubicích (Zlatá přilba) a o slavných jezdcích nedávné minulosti. Cena je 99 Kč. Knihu máte možnost si objednat na adrese: Petr Kačer, Smetanova 181, Holice 534 01, telefonicky: 603 165 149 nebo e-mailem: petr.kacerr@seznam.cz


2.5.2009
Dnes jsme závodili v Opatově na druhém závodě přeboru SMS motokrosu Pardubice. Ve třídě 65 zajel velice pěkný závod náš Jakub Novotný. Dvěma druhými místy (celkově druhý v Opatově) se vyhoupl do čela průběžného pořadí po dvou odjetých závodech. Slabší výkon podal Víťa Marek v Opnech (1. a 3. celkem 2.), když si dával velký pozor na naražený kotník z minulého týdne z Pacova. Honza Sixta jestě nestartoval.
Další závod jedeme tento pátek 8.5. v Ledči nad Sázavou.

27.4.2009
Včera se jel v Pacově první závod Mezinárodního mistrovství ČR. Víťa dojel v první jízdě po špatném startu na 11. místě. Ve druhé se mu start povedl podstatně lépe (kolem 6. místa), ale v nájezdu do čtvrté zatáčky se pan Brabec asi rozhodl, že si vyléčí nějaké své mindráky a vzal Víťu přímo na komoru, čímž mu pochroumal kotník tak, že se na to šlo ztěží postavit natož pokračovat v jízdě. Po rozmotání motorek už Víťa zajel pouze do depa a tím pro něj druhá jízda skončila. (Ve fotogalerii naleznete fotku pořízenou bezprostředně po pádu, kde si Brabec upravuje své brýle. Je tedy velice pravděpodobné, že si je na startu špatně nasadil, neviděl na cestu a bylo jen otázkou času, do koho se trefí. :-( Je jen škoda, že to odnesl zrovna Víťa.)  Celkově Víťa skončil na 17. místě.
V sobotu 25. se Jakub zůčastnil volného závodu v Dalečíně kde vybojoval dvakrát třetí místo v kategorii 65 ccm. Gratulujeme k tomuto pěknému výsledku.
Tuto sobotu 2.5. pokračuje seriál přeboru SMS závodem v Opatově.

20.4.2009
Sobotní závod přeboru SMS v Třemošnici byl po prvních trénincích zrušen.
Vydali jsme se proto na nedělní závod Přeboru Moravy do Dlouhé Loučky. Honza ve třídě MX2 musel opět ukončit závod o něco dříve, neboť ho stále trápí naražený palec ruky. Ve třídě open dojel Víťa na 4. a 3. místě, což mu vyneslo celkové třetí místo za Stloukalem a Špičákem. Ve fotogalerii najdete několik fotek z tohoto závodu.
Již tuto neděli se jede první závod mezinárodního mistrovství ČR v Pacově, kde nás tedy bude reprezentovat pouze Víťa ve třídě open. 

14.4.2009
V neděli 12.4. jsme odjeli první závod přeboru SMS v Nové Pace. Pořadatelé se nenechali zaskočit ani hojnou účastí jezdců (250) ani teplým počasím, které vysoušelo trať před očima. Průběžným kropením mezi rozjížďkami zvládli závod na výbornou. Jakub se ve třídě 65 ccm v obou jízdách probil ze zadních pozic po horších startech a ve druhé jízdě ještě po krkolomném pádu na pátou příčku, která mu patřila i celkově. Honza zajel výborně v první jízdě, když dojel čtvrtý, ale z druhé jízdy musel pro bolest naraženého palce z Maďarska odstoupit. Víťa vyhrál obě rozjížďky třídy open.
Druhý závod přeboru SMS se jede tuto sobotu v Třemošnici a v neděli se pojede na stejné trati druhý závod Nova Cupu.

5.4.2009
Výsledky jezdců CERMEN racing teamu ze sobotního závodu v Záboří nad Labem:
- Jakub Novotný - 10. místo ve třídě Elév do 12ti let (3. z jezdců na motocyklech o obsahu 65 ccm)
- Miroslav Marek - 3. místo v kategorii Hobby 27-34 let
- Vítězslav Marek - 2. místo v kategorii Licence
Kompletní výsledky naleznete na www.novamotocross.com.

3.4.2009
Zítra 4.4. se jede v Záboří nad Labem první závod seriálu Nova Cup 2009 (vloni Gold fren cup). Náš tým bude reprezentovat pouze Kuba (65 ccm-Elév až 12 let) a Víťa (open-licence). Honza (MX2-licence) bude chybět kvůli naraženému palci z maďarského Paksu, kde jsme závodili před 14ti dny. Víťa byl 10. a 7. Honza upadl už v tréninku a do závodu nenastoupil.
Příští víkend 12.4. se již jede 1. závod přeboru SMS motokrosu Pardubice v Nové Pace.

17.3.2009
Včera jsme se vrátili z desetidenního soustředění v Itálii. Počasí nám velice přálo (ani jednou nepršelo) a tak jsme trénovali jak to jen šlo. Na závěr (v neděli 15.3.) se Víťa s Honzou zúčastnili mezinárodního mistrovství Itálie v Gazzane di Preseglie. Ve třídě MX1 startovali snad všichni jezdci ze současné první dvacítky mistrovství světa a kvalifikace jenom potvrdila, že na ně prostě nemáme. Víťa byl 24. a tím pádem se do odpoledního závodu nedostal. Honza ve třídě MX2 do 18ti let skončil v kvalifikaci 21., čímž mu patřilo místo druhého náhradníka pro odpolední závod, ve kterém se ale nakonec nesvezl.

23.2.2009
Sobotním závodem v Olešnici a nedělním v Dobřanech skončil seriál mistrovství republiky v motoskijöringu Orion Cup 2009. Naše posádka Marek - Navrátil vybojovala celkové sedmé místo, které lze po dvou neodjetých závodech považovat za pěkné umístění. O tomto víkendu byli v Olešnici čtvrtí a v Dobřanech po pádu Víti v úvodu finále až devátí. Ze zisku titulu mistra republiky se radovala dvojice Sládek - Čížek.

18.2.2009
     Dobrý den. O tomto víkendu se pojedou další závody MČR v motoskijöringu. V sobotu 21.2.2009 se bude závodit na trati v Olešnici v Orlických horách. Přímo do Olešnice v Orlických horách se mistrovský motoskijöring vrací po 8 letech, protože jindy olešničtí pořádali své závody v nedalekém Sněžném.
    O den později se pojede další závod 22.2.2009 v Dobřanech v Orlických horách. Pořadatelé z Dobřan původně plánovali svůj závod na 28.2., ale vzhledem k mimořádně příznivým sněhovým podmínkám posunuli termín o týden dříve.
    Protože jsou obě závodiště nedaleko od sebe, pořadatelé mají možnost zajistit ubytování v Olešnici po dohodě s paní Monikou Jelenovou (číslo telefonu 728 683 708).
Zdraví Vás
  Josef Vašíček

15.2.2009
Včera jsme odjeli volný závod motoskijöringu v Herálci u Hlinska. Jelikož si stálý lyžař Jakub Navrátil ještě doléčuje zraněné rameno, tak se Víťa Marek rozhodl, že to pro změnu zkusí na lyžích. Domluvil se s Jardou Kroulíkem z Litomyšle a nevedli si zas tak špatně (napoprvé :-)). Z šestnácti posádek se probojovali mezi osm do finále a v obou jízdách dojeli šestí. V druhé jízdě ještě navíc dotahovali značnou ztrátu (přes půl kola), kterou nabrali po zhasnutí motorky ve třetí zatáčce.
Příští víkend v sobotu 21.2. by už mělo pokračovat mistrovství republiky závodem v Olešnici.

7.2.2009
Motoskijöring v neděli 8.2. v Pěčíně je nakonec pro nepřízeň počasí zrušen.

6.2.2009
V neděli 8.2. se jede motoskijöring v Pěčíně. Dnes to potvrdil Josef Vašíček po telefonátu s ředitelem závodu panem Zdeňkem Kollárem.

3.2.2009
Dnes jsme obdrželi zprávu od Jariho, že rozhodnutí o konání závodu motoskijöringu v neděli 8.2. v Pěčíně padne v pátek ve 20.00 hod. Kontaktními telefony jsou 465 523 318 (benzina v Ústí) a 739 312 101 (Jari). Zpávu o konání či nekonání závodu se budeme snažit zprostředkovat i my zde na webu.

2.2.2009
Víkendové závody motoskijöringu byly pro nás velice neúspěšné. Lyžař Jakub Navrátil si před čtrnácti dny ve finále v Ústí poranil při pádu z prvního místa rameno, které mu ještě neumožnilo v Klášterci a Letohradě startovat. Ukázalo se, že sehnat vhodného lyžaře pro motoskijöring je nadlidský výkon. Domluvili jsme se s Janem Špačkem, který před třemi lety závodil se svým otcem a jako jediný měl licenci, že to zkusíme. Před závodem však nebyl čas na trénink. Skočit přímo do závodu a ještě k tomu na tak rychlou a obzvlášť pro lyžaře velmi náročnou trať se ukázalo jako holý nesmysl. Ve třeím kole v semifinále jsme raději ze závodu odstoupili, abychom zbytečně neriskovali nějaké zranění. V neděli jsme do Letohradu už ani nejeli. Po tomto víkendu jsme tak klesli na 9. příčku průběžného pořadí.
V neděli 8.2. se pojede další závod mistrovství republiky v Pěčíně u Rokytnice v Orlických horách, kde už by snad měl s Víťou opět nastoupit lyžař Jakub Navrátil.  
 
31.1.2009
Aktuálně máme skladem na prodej nové motorky KTM 65 sx, 250 SX-F a 450 SX-F (vše modely 2009). V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

30.1.2009
Do galerie přidáno několik fotek z Ronda.

25.1.2009
Za velice úspěšné můžeme považovat vystoupení našich jezdců na velkolepé superkrosové akci Arenacross Rondo 2009 v Brně. Zvláště 10ti letý jezdec Jakub Novotný překvapil a zároveň velice příjemně potěšil svým umístěním, když v pátek vybojoval po součtu obou jízd krásné (i když bramborové :-)) čtvrté místo. Na mladém jezdci se však druhý den trochu projevila nezkušenost s podobnými závody a nervozita ho pak donutila k několika chybám hned po startu.
I přesto sobotní osmé místo lze považovat za úspěch a celková šestá pozice po součtu obou dní je SUPER.
V hlavním závodě se Vítězslav Marek v pátek probojoval až do finále a ve finálových jizdách dojel 10. a 12., což byl úplně nečekaný výsledek nejen pro něj, ale myslíme že i pro mnohé přítomné. V sobotu se dařilo již trochu méně. Opravku, ze které postoupili první čtyři do finále, dokončil na sedmém místě a mohl již finálovým jízdám pouze přihlížet. Po součtu obou dnů mu patří 13. příčka celkového pořadí.
Příští víkend bychom se měli opět klouzat na závodech mistrovství ČR v motoskijöringu a to v sobotu 31.1. v Klášterci nad Orlicí a v neděli 1.2. v Letohradě. To nám včera potvrdil manager motoskijöringu Jari Kuri.

20.1.2009
Na Arenacrossu 2009 v brněnské hale Rondo ve dnech 23. a 24.1. nás bude reprezentovat ve třídě Elmont Group Kids (65 ccm) Jakub Novotný a ve třídě Intercross Veselý (Open) Vítězslav Marek. Začátkem tohoto týdne byla pořadatelem potvrzena jejich účast. Závody začínají v pátek v 19.00 a v sobotu v 18.00 hodin (otevření haly pro veřejnost je vždy hodinu před začátkem akce). Více informací o závodech naleznete na www.arena-cross.cz.

18.1.2009
Výsledky z víkendových závodů motoskijöringu (Marek - Navrátil):
- sobota - Nekoř - 2. místo
- neděle - Ústí nad Orlicí - 6. místo

10.1.2009
V sobotu jsme jeli (Vítězslav Marek - Jakub Navrátil) 1. závod MČR v motoskijöringu v Nekoři. Do finálové jízdy jsme se dostali až přes malé finálé, které jsme sice vyhráli, ale dvanáct absolvovaných kol navíc Kubovi sebralo mnoho sil. Ve finálové jízdě jsme odstartovali 3. Ve druhém kole se před nás dostal Švorc, za kterým jsme asi 7 kol jezdili na pěkném čtvrtém místě. Potom ale Kuba úplně odpadl a cílem jsme projeli až na devátém místě. Příště to snad bude lepší. Systémem start-cíl vyhrála dvojice Sládek - Čížek.
Další závod se pojede na stejné trati v sobotu 17.1. V neděli pak bude seriál pokračovat v Ústí nad Orlicí. 

8.1.2009
Licence jezdců a lyžařů pro rok 2009 budou k vyzvednutí u jezdce Vítězslava Marka na závodech motoskijöringu v sobotu 10.1. v Nekoři.

6.1.2009
!!! Pozor - změny v kalendáři motoskijöringu !!!!
Místo závodu v Litomyšli 10.1. se pojede v Nekoři (Loc: 50°3'44.751"N, 16°31'54.726"E), což bude první závod seriálu Mistrovství ČR Orion Cup 2009. Týden na to se v sobotu 17.1. pojede druhý závod na stejné trati (Nekoř) a v neděli 18.1. se bude závodit v Ústí nad Orlicí.
10.1. se v Litomyšli pojede pouze volný hobby závod motoskijöringu, na který se můžete přihlásit na stránkách:
www.mxhobbylitomysl.cz .
Pokud nastanou nějaké změny, tak se budeme snažit vám je zprostředkovat.

2.1.2009
Kalendář mezinárodního italského mistráku 2009:
            15.2. 2009 - Montevarchi
              1.3. 2009 - Cingoli
              8.3. 2009 - Ponte a Egola
            15.3. 2009 - Gazzane di Preseglie

31.12.2008
Nabízíme nové motorky KTM 450 SX-F a KTM 250 SX-F model 2009. Motorky jsou skladem za velmi výhodné ceny. Motorky jsou od českého dealera s veškerou zárukou (předávací protokol, servisní knížka,...) a vy budete v servisní knížce první majitel. Pokud máte KTM, tak je možné se dohodnout na protiúčtu (po zaslání fotek na naši adresu Vám navrhneme cenu za Váši káťu). Tím Vám odpadne starost s prodejem Vaší staré motorky. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.


Zatím neoficiální kalendář na příští sezonu (zdroj: www.gtmotocross.cz)
Mezinárodní mistrovství České republiky MX2, OPEN a VETERÁN
            26.4. Pacov
            17.5. Kaplice
            28.6. Kramolín
            26.7. Šumperk
            16.8. Přerov
              6.9. Loket (možná změna)
            26.9. Jinín - družstva
Mezinárodní mistrovství České republiky juniorů 50, 65, 85ccm a MX2 junioři
            24.5. Krásná Lípa
            21.6. Březová
            19.7. Dlouhá Loučka
            23.8. Horní Újezd
            20.9. Jinín
            4.10. Holice

18.12.2008
Dnes jsem telefonoval s panem Švorcem mladším a v Dobřanech právě prší, takže plánovaný dvojzávod motoskijöringu ve dnech 20. a 21. 12. bude s největší pravděpodobností zrušen.

18.12.2008
CERMEN racig team přeje svým reklamním partnerům a všem příznivcům motokrosu krásné prožití vánočních svátků a do nového roku 2009 vše nejlepší a hodně úspěchů nejen na poli sportovním ale i v běžném životě.4.12.2008
Pokud budou příznivé sněhové podmínky, tak by se měl odjet ještě jeden závod Mistrovství ČR v motoskijöringu Mitas - Orion Cup 2008 a to 13.12.2008 v Ústí nad Orlicí. Spolu s dvojzávodem v Dobřanech (20. a 21.12.) by tak seriál měl být třídílný. Vše ale záleží na počasí.

1.12.2008
Ve dnech 23. a 24. ledna 2009 se pojede v brněnském Rondu již XX. ročník Arenacrossu, kde by měl náš team reprezentovat Vítězslav Marek ve třídě Open a snad i Jakub Novotný ve třídě 65. Oba jsou již přihlášeni a bude záležet na pořadateli, zda je vybere do omezeného počtu jezdců.

30.11.2008
Mistrovství ČR v motoskijöringu Mitas - Orion Cup 2008 se pojede jako dvoudenní závod ve dnech 20. a 21. 12. 2008 v Dobřanech v Orlických horách. (zdroj: www.autoklub.cz)
Ročník 2009 pak bude zahájen závodem v Litomyšli dne 10.1.2009. Další termíny celého seriálu najdete v záložce "Kalendáře".

20.11.2008
14.11. se konala valná hromada SMS motokrosu Pardubice, jejíž součástí bylo vyhlášení nejlepších jezdců střediska (tedy nejlepších jezdců východních Čech). Z našich jezdců byli mezi vyhlášenými Jakub Novotný za čtvrté místo v kategorii do 65 ccm a Víťa Marek za druhé místo ve třídě Open. Škoda jen zranění našeho třetího jezdce Jana Sixty  ke konci sezóny, které ho vyřadilo z bojů o první pětku ve třídě 125 ccm.
To byla definitivní tečka za letošní sezónou a vše již pomalu směřuje k přípravám na tu nadcházející.

Zbývá jen poděkovat jezdcům za dosažené výsledky a vzornou reprezentaci teamu, reklamním partnerům za finanční i materiální podporu, bez které by nebylo možno tento nádherný sport vůbec provozovat a v neposlední řadě i rodinám závodníků, za jejich volný čas věnovaný ve prospěch našich jezdců.   

31.10.2008
V těchto dnech vychází již po desáté ročenka Český motokros 2008. Najdete v ní shrnutí uplynulé sezóny a to nejen motokrosové. Opět nechybí rozsáhlý výsledkový servis od mistrovství republiky až po závody hoby, takže pokud jste se běhěm roku zúčastnili nějakého závodu, tak se tam nejspíš najdete.
Publikace stojí 45 Kč (samozřejmě plus poštovné) a lze si ji objednat na telefonu 603165149 nebo zašlete mail na petr.kacerr@seznam.cz.

26.10.2008
Včera naše družstvo UFO - CERMEN racing teamu skončilo na pěkném druhém místě v závodě družstev, který se jel v Nové Pace. Z přihlášených jedenatřiceti teamů jich přijelo celkem 28. My jsme nestačili pouze na vyrovnané družstvo ve složení Hendrych, Mašařík a veterán Heinrich. Trať byla ráno velice blátivá, což ale zaručilo výborný (bezprašný a ideální) povrch během celého odpoledního tříhodinového závodu. Jedinou chybou celého závodu bylo to, že pořadatelé na rozpravě s jezdci a managery teamů nedokázali zodpovědět některé důležité otázky ohledně měření. Jednalo se o interval maximálně dvacetipěti minut, který mohl jezdec strávit na trati během jednoho střídání a do tohoto času se počítalo i kolo, ve kterém se jezdci střídali!?!? Na rozpravě ale bylo řečeno, že se do intervalu počítá první až poslední průjezd jednoho jezdce, což je něco úplně jiného. Za každé přesažení limitu se pak odečítalo jedno kolo a to se potom stalo i nám. Naštěstí jsme měli na třetí místo dostatečný náskok a tak nám to příliš neublížilo.

22.10.2008
V sobotu 25.10. jedeme poslední závod a to Přebor SMS družstev v Nové Pace. Pojedeme ve složení V. Marek, P. Michalec a P. Šťastný. Doufejme, že vyjde alespoň trochu počasí a že to bude takové pěkné zakončení letošní sezony. Vypadá to na hojnou jezdeckou účast, neboť již dnes, když jsem přihlašoval náš team, tak jsme byli již jako 30. přihlášené družstvo.

20.10.2008
V sobotu se jel v Koštěnicích poslední závod seriálu o pohár Úhřetické Lhoty, kde nás reprezentoval ve třídě do 65 ccm Jakub Novotný. Dojel dvakrát třetí, což mu v celkovém součtu stačilo až na čtvrté místo. Výhlášení celého seriálu bude v sobotu 25.10. od 16.00 v hospodě v Hostovicích.

13.10.2008
Tento víkend jsme se zůčastnili předváděčky modelů KTM řady 2009. Děkujeme tímto partnerské firmě AMD Svitavy za pozvání a za umožnění prezentace našeho týmu během akce, která se setkala s velmi kladným ohlasem nejen z naši strany ale i ze strany všech příchozích. Po registraci se mohl každý svézt, odzkoušet a zhodnotit chování nových modelů přímo v akci. Která jiná značka Vám toto umožní? Že by měli strach z toho, že po odskoušení si již jejich nový model nekoupíte?
      

8.10.2008
Firma AMD Svitavy pořádá ve dnech 10.-11.10.2008 Oranžový den KTM na MX trati v Březové nad Svitavou. K dispozici budou motocykly KTM 2009: 65 SX, 250 SX-F, 450 SX-F, 125 EXC, 400 EXC a čtyřkolky: ADLY 280AU a 500XS Predator. Více informací o akci získáte na telefonu 602 175 097 nebo e-mailem: amd@svi.cz.   

6.10.2008
Včera se jel poslední závod Mez. MČR v Kramolíně. Víťa dojel v rozjížďkách na 13. a 11. místě, což bylo po promaroděných čtrnácti dnech (bez tréninku) jeho maximum a byl rád, že závod dokončil alespoň takto. Díky neúčasti Vojty Brumly (na něhož před závodem Víťa ztrácel pouhé tři body) stačil tento výkon na vylepšení 9. pozice o jednu příčku a Víťu tak příští rok uvidíme na trati se startovním číslem 8. Mistrem republiky se ve třídě Open stal Martin Žerava z náchodského UFO racing teamu. Titul v MX2 získal slovenský Martin Kohůt a ve veteránech Roman Heinrich.
Honza Sixta se díky doléčování zlomené kličky závodu nezúčastnil.

2.10.2008
V sobotu se jel v Holicích poslední závod juniorského mistrovství. Kuba dojel v první jízdě po pádu 24. Ve druhé si dojel pro pěkné 17. místo a svou první sezonu tak zakončil na celkové 24. pozici.
Už tuto neděli pojede Víťa poslední mistrák v Kramolíně.
pozn.: Máme na prodej KTM 65 model 2008 za cenu 61.000 Kč. V případě zájmu nás kontaktujte.
 
23.9.2008
V sobotu 20.9. si Víťa Marek dojel v Třemošnici pro dvě třetí místa v posledním závodě Gold fren cupu 2008 (první v obou jízdách Bartoš a druhý Špaček), což mu stačilo na to, aby se stal celkovým vítězem celého seriálu.
V neděli se potom jel další podnik přeboru SMS motokrosu Pardubice v Ledči nad Sázavou, kam se závody vrátily po zhruba tříleté pauze. Pro třídy Open a MX2 (125) to byl poslední závod tohoto seriálu v letošním roce. Víťa  ztrácel na první místo před tímto závodem 8 bodů. Zvítězil sice v obou rozjížďkách, ale přesto skončil o pouhé dva body na celkovém druhém místě. Ve třídě MX2 nestartoval kvůli zlomené kliční kosti náš Honza Sixta a v celkovém hodnocení mu patří 10. místo.
Ve třídě 65 byl Kuba pátý a šestý a v průběžném pořadí se dostal na krásné čtvrté místo. V sobotu 27.9. ho čeká poslední závod Mistrovství ČR juniorů na domácí trati v Holicích. V průběžném pořadí mu zatím patří 24. příčka, tak uvidíme, jak se mu bude v Holicích dařit.

15.9.2008
V sobotu v Klášterci vybojoval Kuba ve třídě 65 bronzový věnec, když v jednotlivých jízdách dojel 3. a 5. Ve stopětadvacítkách Honza trochu předčasně ukončil tuto sezónu. Ve druhé jízdě si totiž zlomil kliční kost. Ve třídě Open dojel Víťa dvakrát druhý a opět se mu o kousek vzdálila šance na titul přeborníka SMS. 

9.9.2008
V neděli 7.9. jsme jeli Přebor SMS v Nové Pace. Ve třídě 65 dojel Jakub na pěkném čtvrtém a pátém místě. Ve stopětadvacítkách byl Honza devátý a třetí. Ve třídě Open si Víťa dojel pro dvě druhá místa.

1.9.2008
Trochu se zpožděním přinášíme výsledky našich jezdců z minulého víkendu z mistrovství republiky juniorů v Jiníně. Kuba si připsal další mistrovské body za 15. v první a za 14. ve druhé jízdě. Celkově mu patří 24. příčka v průběžném pořadí. Ve stopětadvacítkách dojel Honza 22. a 17. a v celkovém pořadí je 17. Poslední zavod seriálu pojedou kluci 27.9. na domácí trati v Holicích.
Na stejné trati jsme včera jeli předposlední závod Mez. MČR. Honza dojel v první jízdě po pádu na 31. místě a druhou jízdu nedokončil. Úspěšnější jsme byli ve třídě Open, kde dojel Víťa 9. a 7., čímž se posunul (a také díky neúčasti zraněných Brabce a Mácy) na devátou příčku průběžného pořadí.
Poslední závod Mez. MČR nás čeká 5.10. v Kramolíně. Do té doby odjedeme ještě tři závody přeboru SMS Pardubice (7.9. Nová Paka, 13.9. Klášterec n. O., 21.9. Ledeč n. S.).

18.8.2008
Naši junioři (Jakub Novotný a Jan Sixta) včera odjeli tak napůl vydařený závod mistrovství republiky v Horním Újezdě. Smůlu měli oba v prvních jízdách (Kubu zlobila motorka a v zatáčkách se dusila a zhasínala, Honza byl sestřelen hned po startu ještě před první zatáčkou, ulomil spojkovou objímku a nemohl dále pokračovat). Vše si kluci vynahradili v těch druhých výborným umístěním, kdy Kuba dojel 16., což znamená prvních pět mistrovských bodů už při svém druhém podniku MČR!!! Honza si výbornou a vyrovnanou jízdou dojel pro dvanácté místo.
Výsledky snad brzy budou na www.accr.cz
Další juniorský mistrák se jede za týden 24.8. v Jiníně u Strakonic.

4.8.2008
Včera jsme jeli Orion Cup (volný mezinárodní závod) v Litomyšli. Je třeba pochválit pořadatele za dokonale připravenou trať. Honza dojel ve třídě MX2 17. a 18. Celkem z toho bylo pouze 19. místo v konkurenci 28 jezdců. Obě jízdy (tudíž i celkově) vyhrál Petr Smítka. Smůlu měl Petr Michalec, který si po lehkém pádu v kvalifikaci pochroumal rameno a do závodu již nenastoupil. Ve třídě Open byla účast jezdců podstatně menší (pouze 15). Víťa v první jízdě přijel do první zatáčky v čele, ale protože si motorku zašlápnul, tak ze zatáčky odjížděl poslední. Cílem proto projel až osmý. Druhá jízda se vyvíjela podstatně lépe a po vlažnějsím začátku dojel pátý, když ke konci jízdy ještě zkoušel zaútočit na čtvrtého slováka Bučence, ale neúspěšně. Obě jízdy vyhrál Martin Michek.

28.7.2008
Honza Sixta má první body z velkého mistráku!!!
V první jízdě měl sice smůlu a po dvou pádech na začátku jízdy na body nedosáhl (dojel 28.), ale ve druhé si vše vynahradil. Vydřel první dva body ve své kariéře v Mezinárodním Mistrovství ČR (19. místo). Gratulujeme!!!!
Ve třídě Open dojel Víťa na 10. a 11. místě a posunul se o dvě místa výše v celkovém hodnocení Mez. MČR a to na 11. příčku.
Další mistrák se jede až za měsíc 31.8. na slavné trati v Holicích. 3.8. pojede Víťa s Honzou Orion Cup v Litomyšli a o čtrnáct dní později 17.8. se Kuba a Honza zůčastní juniorského mistráku v Horním Újezdě.

23.6.2008
Včera jsme ve velkém vedru odjeli další závod seriálu Mez. MČR v Šumperku. Pořadatelé museli kropit trať před každou rozjížďkou a tím se jim ji podařilo udržet téměř bez prachu po celé odpoledne, takže klobouk dolů.
Honza dojel v MX dvojkách v první jízdě 31. a druhou po pádu nedokončil. Víťa dojel 13. a 14. a tím si udržel celkovou 13. příčku v průběžném pořadí Mez.MČR.
Další mistrák nás čeká 27.7. v Petrovicích u Karviné. O tomto víkendu (29.6.) pojede Honza další juniorský mistrák
v Horažďovicích.
V sobotu 21.6. absolvoval Kuba volný závod v Koštěnicích, kde vybojoval krásné druhé místo. Gratulujeme.  

17.6.2008
V sobotu se jel v Bělé u Jevíčka další závod Přeboru Východních Čech. Ve třídě 65 vybojoval Jakub Novotný ve velké konkurenci (!celkem z 38 jezdců!) 18. a 15. místo. Dvakrát pátý dojel ve třídě MX2 Jan Sixta a Víťa Marek byl druhý a první ve třídě Open.
V neděli se potom jel v Holicích přebor SMS Praha, kam vyrazil už pouze Víťa a vyhrál spojenou třídu 125 + Open.
Tento víkend čeká nejmladšího závodníka našeho týmu v sobotu závod v Koštěnicích a v něděli pojedou Honza s Víťou třetí podnik seriálu Mezinárodního mistrovství ČR v Šumperku.

13.6.2008
Upozornění pořadatele:
Žádáme všechny závodníky, kteří se chtějí zůčastnit závodů dne 14. a 15.06.2008 v Bělé u Jevíčka o maximální dodržování pořádku v depu a ostatních prostorech závodiště. Pod každým závodním strojem vyžadujeme Absorbční Rohož o min. rozměru 200 x 150 cm. Mytí závodních stojů je přísně zakázáno!!!
Předem děkuji za dodržování těchto pokynů z duvodů kontroly životního prostředí na našem závodišti.
S pozdravem Marian Klíč


9.6.2008
V Opatově u Svitav je zakázáno trénování.

3.6.2008
V neděli prvního jsme závodili v západočeském Stříbře. Pro třídu MX2 to byl první bodovaný závod (výsledky z Pacova se do celkového hodnocení Mez. MČR nezapočítávají), a proto se zde v této kategorii sešla celá česká špička.
Velkou smůlu měl Petr Michalec (v Pacově první), když si v kvalifikaci zlomil kliční kost a bodovou ztrátu z tohoto podniku bude jen těžko dohánět. V první jízdě odstartoval výborně náš Jan Sixta (9.), ale ve vysokém tempu dokázal jet pouze první polovinu závodu. Ve velkém vedru se pak začal propadat a cílem projel až na 28. místě totálně vyčerpán. Ve druhé jízdě odstartoval také kolem desítky, ale již v prvním kole měl pád a pro poruchu motorky ze závodu odstoupil. V "oupnech" dojel Víťa Marek v první jízdě 11., když od poloviny závodu jel bez přední brzdy (ohnutý brzdový kotouč o kámen v koleji). Ve druhé skončil po nepříliš vydařeném startu dvanáctý. Celkově z toho bylo ve Stříbře slušné 10. místo a po dvou závodech se posunul na třináctou pozici v Mez. MČR.
Kompletní výsledky opět na: www.moto-cross.cz
Třetí podnik se jede 22.6. v Šumperku a ještě předtím pojedeme 14.6. Přebor Východních Čech v Bělé u Jevíčka.
  
26.5.2008
V sobotu jsme jeli další podnik Přeboru Východních Čech v Trutnově. Po zkušenostech z minulého týdne z Nové Paky jsem ještě během páteční cesty do Trutnova (téměř celou cestu hustě pršelo) měl dost velké obavy o to, zda se závody vůbec pojedou. Pravděpodobně jsem nebyl sám a mnozí jezdci na tyto závody vůbec nevyrazili, což bylo znát na slabší účasti. V Trutnově však po děsti nebyla ani památka. Naopak pořadatelé museli kropit, aby se v sobotu neprášilo.
Výsledky: Jakub (65 ccm) - 4. a 4. místo v seriálu je již na krásném 5. místě
                Honza (MX2) - 5. a 6. místo v seriálu na 11. místě
                Víťa (Open) - 1. a 1. místo v seriálu na 2. místě
Nyní  čeká Kubu dvoudenní soustředění na známé trati v Pacově a Honza s Víťou vyrazí 1.6. na druhý podnik Mezinárodního  mistrovství ČR do západočeského Stříbra.

20.5.2008
V neděli 18. jsme ani né tak závodili jako spíš se brodili vodou na závodišti v Nové Pace. Za stálého deště byly zrušeny druhé jízdy již v průběhu těch prvních. V kategorii 65 si přesto vedl výborně náš Jakub Novotný a cílem projel jako čtvrtý. Honza Sixta, aby pošetřil motorku, do závodu raději ani nenastoupil (což bylo za daných podmínek velice rozumné). Víťa Marek odvodil tři čtvrtiny závodu. Potom se ale zdržel při předjíždění kolečkářů (= jezdi, kteří jsou v závodě dojeti o celé jedno nebo více kol) a o svou pozici přišel ve prospěch Kosteleckého, kterému v závěru ještě udělal dokonalý štít kolečkář Srba. Ten se Kosteleckému uhnul ale potom se na jednu zatáčku a rovinku vzepjal k takovému výkonu (během celého závodu se tolik nesnažil), že Víťovi zaházel brýle bahnem a bylo rozhodnuto.
Fotky ze závodů je možné najít na: www.autoklubnp.cz
Další podnik seriálu se jede v sobotu 24.5. v Trutnově 

12.5.2008
8.5. se v Opatově závodilo na velice prašné trati. Jakub skončil ve třídě 65 ccm na pěkném 9. resp. ve druhé jízdě na 10. místě a tím se posunul na celkovou osmou příčku průběžného pořadí. Ve třídě MX2 se Honzovi příliš nedařilo a 13. a 16. místo byl výsledek daleko za jeho možnostma a schopnostma. Víťa si ve třídě Open dojel průměrným výkonem pro dvě druhá místa.
Další podnik seriálu se jede už tuto neděli 18.5. v Nové Pace. 

5.5.2008
Na světoznámé motokrosové trati v Holicích se 3. května jel druhý závod Přeboru Východních Čech. Na výborně připravenou trať si přijelo zazávodit přes 230 jezdců a tak se závodilo téměř do večerních hodin.
Výsledky: Jakub Novotný 9. a 18. celkem 13.
                Jan Sixta nestartoval
                Víťa Marek 2. a 3. celkem 2.
Kompletní výsledky najdete na www.smspce.wz.cz
Další závod tohoto seriálu se jede již tento čtvrtek 8.5. v Opatově u Svitav.
 
2.5.2008
1. květen jsme strávili na slovenském mistrovství na Myjavě. Honza skončil ve třídě MX2 celkově na 16. místě a Víťa ve třídě MX1 na 7. místě.
Zítra jedeme v Holicích 2. podnik Přeboru Východních Čech - přebor SMS motokrosu Pardubice, kde se představí i náš nejmladší jezdec Jakub Novotný ve třídě 65 ccm.
 
28.4.2008
V neděli 27. se jel první závod Přeboru Moravy v Dlouhé Loučce u Uničova. Ve třídě Open zvítězil Jindra Hrabica. Víťa Marek dojel po slabším výkonu celkově pátý. Stopětadvacítky ovládl Michal Votoubek.

21.4.2008
Včera 20.4. se jel první závod Mezinárodního mistrovství ČR  v Pacově. Ve třídě MX2 (dříve 125) zvítězil holický Petr Michalec. Škoda jen, že se tento závod nezapočítává do celkového hodnocení. Náš Jan Sixta v první jízdě jen těsně nedosáhl na body, když dojel na pěkném 21. místě (body jsou do 20. místa). Ve druhé, po tom co mu došly síly, klesl na 25. místo.
Třídu OPEN suveréně ovládl Jan Zaremba na KTM a vyhrál obě jízdy. Víťa Marek měl v první jízdě smůlu. Hned ve třetí zatáčce po startu na něj Stránský položil svou motorku a ta se navíc zaklínila řidítkem do drátů zadního kola tak, že jim trvalo dlouhou dobu, než od sebe motorky vůbec dostali. Se značnou ztrátou se pak Víťa pustil do marného boje o body a cílem projel jako 22. Ve druhé jízdě si ale spravil chuť a dojel na výborném 10. místě.
Podrobné výsledky na: www.moto-cross.cz
Druhý závod se pojede 1.6. ve Stříbře.
VM

18.4.2008
Dnes v noci ve 2:55 se nám narodil syn Víťa. Měří 55 cm a váží 4,11 kg (takže kus chlapa :-)). Manželce Radce i synovi se vede dobře. Za gratulace předem děkuji.
Víťa Marek st.

14.4.2008
V sobotu v Žamberku podal skvělý výkon Jakub Novotný, když ve třídě 65 vybojoval stříbrný věnec a v celkovém hodnocení (i s motocykly třídy 85) skončil na 6. místě. Víťa Marek dojel ve třídě licencí na prvním a druhém místě, což mu celkově vyneslo druhé místo za Zdeňkem Kosteleckým, se kterým si prohodili umístění v jednotlivých jízdách. Třetí dojel Lukáš Houdek.
2. místo třída 65 ccm - Jakub Novotný (CERMEN racing team)

V neděli v Kaplici na MR juniorů dojel Honza Sixta v první jízdě po horším startu sedmnáctý. Ve druhé jízdě se mu start povedl výrazně lépe (v první desítce), ale na samém konci jízdy došly síly a posunul se opět na 17. místo. Obě jízdy vyhrál suveréně František Smola na KTM.
20.4. nás čeká první závod Mezinárodního mistrovství ČR, který se pojede v Pacově. Pro třídu 125 to však bude pouze nebodovaný závod.

11.4.2008
V neděli (13.4.) se jede v jihočeské Kaplici první závod seriálu Mistrovství ČR juniorů, kde nás bude ve třídě 125 reprezentovat Jan Sixta. Držíme mu palce.
Víťa a Jakub zase v sobotu vyrazí na Gold fren cup do Žamberku (1. závod se jel 29.3. v Záboří).

7.4.2008
V sobotu 5.4. jsme se zúčastnily 1. podniku přeboru SMS motokrosu Pardubice, který se jel v Třemošnici. Milým překvapením bylo nejen velice pěkné počasí, ale i vysoká účast jezdců ve všech kategoriích (celkem asi 210 jezdců). Mírně chaotický průběh tréninků v dopoledních hodinách, pak ale vystřídaly napínavé souboje v odpoledních jízdách. Ozdobou závodů byl jednoznačně výkon mladého Františka Smoly, který nejen že odjel čtyři jízdy po 30 minutách, ale ve třídě 125 dokázal vyhrát a v "oupnech" byl celkově druhý za Petrem Bartošem.
Naši jezdci: třída 65 - Jakub 12. a 11. celkem 11. místo
                  třída 125 - Honza 2 x 16. celkem 15. místo
                  třída Open - Víťa 4. a 8. celkem 6. místo

31.3.2008
Na prodej KTM 450 SX model 2003. Po repasi tlumičů, koncovka výfuku Doma. Cena 79.000 Kč

29.3.2008 - Gold fren Cup 2008 - Záboří
Ve čtvrtek, po zrušení 1. podniku přeboru SMS motokrosu Pardubice, jsme se rozhodli, že vyrazíme na "kontrolní" závod do Záboří. V kategorii Elév (do 12ti let) nás reprezentoval Jakub Novotný, na kterém byla znát nervozita z prvních "větších" závodů, ale i přesto vybojoval pěkné 11. místo.
V kategorii licencí vybojoval v první jízdě náš Jan Sixta po nešťastné příhodě se zavřeným benzínem (což způsobilo, že start opouštěl jako poslední) pěkné 13. místo. Vítězslav Marek dojel čtvrtý (1. Čepelák, 2. Bartoš a 3. Smola). Ve druhé jízdě Honza po pádu odstoupil a Víťa  se po odstoupení Smoly posunul na třetí příčku. Celkové pořadí za obě rozjížďky pak bylo: Čepelák, Bartoš, Marek, Špičák, Kostelecký, Hendrych, Furár,...

více foto v galerii

27.3.2008
Vážení přátelé, první závod Přeboru Východních Čech - SMS motokrosu Pardubice, který se měl jet tuto sobotu v Opatově byl pořadatelem pro nesjízdnou trať zrušen. Pořadatel se velmi omlouvá, ale ještě touto dobou na trati leží cca 15 cm sněhu.
Závod je přeložen na čtvrtek 8.5.2008 (svátek).
S pozdravem Bohdan Růžička

26.3.2008
Tak jsem se byl dnes podívat na trati v Opatově a ta je pokrytá souvislou asi pěticentimetrovou vrstvou sněhu. Podle mého názoru jsou sobotní závody ohroženy. Definitivní rozhodnutí o pořádání závodu by podle úterního rozhovoru s vedoucím střediska panem Bohdanem Růžičkou mělo padnout během zítřka (27.3.).
VM

14.3.2008
Přidán kalendář Přeboru Východních Čech (Přebor SMS motokrosu Pardubice).
Pozor!!! Jezdci ve třídě Hoby potřebují Licenci C a tu nelze vystavit v den závodu. Je nutné vyplnit žádost o licenci (formulář a další info najdete na stránkách SMS). Máte nejvyšší čas, aby jste stihli první závody 29.3. v Opatově. Od letošního roku bude tato třída rozdělena na 125 a Open, takže ať vás je v Opatově co nejvíc :-)))
VM

21.2.2008
Vážení přátelé, protože nám stále nepadá tolik potřebný sníh, rušíme i sobotní závod MČR v motoskijőringu, který se měl jet tuto sobotu 23.2.2008 v Dobřanech v Orlických horách. Po dohodě s promotérem seriálu a AČR necháme letošní sezónu otevřenou do konce roku 2008. Pokud by to šlo, chceme odjet nějaké závody seriálu MČR 2008 v listopadu nebo prosinci 2008.
Josef Vašíček

30.1.2008

Vážení přátelé, asi Vás vůbec nepřekvapí, že týden co týden posílám stejné zprávy o rušení závodů MČR
v motoskijőringu. Ale počasí nám stále nepřeje a tak jsou odvolány další 2 závody, které se měly jet tuto sobotu 2.2.2008 v Ústí nad Orlicí a v neděli 3.2.2008 v Humpolci.
Josef Vašíček

23.1.2008
Vážení přátelé, příroda nám stále nepřeje a tak musely být odvolány i další plánované víkendové závody MČR v motoskijőringu 26.1.2008 v Žamberku a 27.1.2008 v Pěčíně
Josef Vašíček

20.1.2008
Ve dnech  18. a 19. ledna jsem se zúčastnil Arenacrossu v Brně, což byl druhý závod seriálu (1. minulý týden v Ostravě) LR Cosmetic Ados Cupu 2008. Po předchozím 10ti denním polehávání s chřipkou jsem nečekal zázraky, ale nakonec bylo vše ještě horší. Síla odešla kamsi a já proto nastoupil pouze do základních rozjížděk (respektive v pátek ještě do opravky).
Celkovým vítězem seriálu se zaslouženě stal Martin Michek. Podrobné výsledky se snad brzy objeví na stránkách www.arena-cross.cz
VM

11.1.2008
Přidán kalendář Mez MČR Pap Oil Cup 2008
VM

20.12.2007


25.11.2007
Motokrosový tým CERMEN racing děkuje svým reklamním partnerům za podporu a spolupráci
v uplynulé sezoně 2007 a těší se na další spolupráci.

   
   Ok therm - Petr Dusílek, MOTUL - Motoservis Deyl, Trident spol. s r.o., Monef s.r.o., BV elektronik, Sette Vlašim, Motopalič - Sidi, Scott, Trojan KTM Hradec Králové, Motodrive Jirman, Acerbis - Mefo sport, Vemar
VM